GINTARO PRISILIETIMAS

 

GINTARO PRISILIETIMAS

KŪNUI IR SIELAI

Iš tiesų gintaras nuo seno vertinamas ne tik kaip gražus akmuo arba kaip saugantis ar galias teikiantis amuletas, bet ir kaip vaistas bei kosmetinė priemonė.

Apie jį ne kartą minėta antikiniuose tekstuose, viduramžių medicinos traktatuose.Senovės Romoje gyvenęs žymus to meto gydytojas Kalistratas (Calistratus) rašė, kad gintaro milteliai, sumaišyti su medumi, gydo gerklės, akių, ausų ligas, geriami su vandeniu padeda nuo pilvo skausmo. O garsusis  XI a. daktaras Avicena gintaru gydė beveik visas žinomas ligas.

Apie jo neįtikėtinas galias žinojo senovės egiptiečiai ir graikai, o Gintaro kelias per Europą nusidriekė jau prieš du tūkstančius metų. Juo gintaras keliaudavo net iki dabartinės Graikijos ir Italijos. Senovės Romoje už gintaro gabaliuką buvo galima nusipirkti vieną vergą.

Tikėta, kad gintaras, nešiojamas ant kaklo, apsaugo nuo gerklės ligų, padeda išlaikyti šviesų protą. Romėnės moterys ne tik pačios nešiodavo gintaro karolius, bet ir jų vaikai, kad „bloga akis“ nenužiūrėtų. Norėdamos ilgiau išlaikyti jaunatvišką išvaizdą, gintaro gabaliukus moterys nešiodavosi delnuose.

Po Kristaus gimimo, bažnyčiose gintarą, kartu su kvapiosiomis medžiagomis naudojo ir smilkalams. Padedantis susikaupti degančio gintaro kvapas išgrynindavo aplinką ne vien tik bažnyčiose. Juo aprūkydavo ir patalpas, kuriose gulėdavo ligoniai. Tokiu būdu oras būdavo dezinfekuojamas, sumažėdavo galimybė užsikrėsti įvairiomis ligomis kitiems, o taip pat pagreitindavo sveikimą.

Šiandieninis mokslas jau įrodė, kad gintarą sudarančios mineralinės dalelės reguliuoja žmogaus audinių apykaitos procesus, dalyvauja šalinant iš organizmo toksinus, turi antistresinių, antialerginių savybių, naikina prakaito kvapą. Taip pat gerina struktūrines elementų funkcijas ląstelėse, reguliuoja pigmentų apykaitą, stabdo senėjimo procesus, slopina sklerotinius pokyčius kapiliaruose, gerina raumenų tonusą, stiprina jungiamųjų audinių struktūrą.

Be to, šis augalinės kilmės akmuo yra natūralus jonizatorius, spinduliuojantis skausmą raminančius ir gijimo procesus spartinančius neigiamus jonus. Tai labai stiprus antioksidantas, neutralizuojantis laisvųjų radikalų poveikį. Jis taip pat atstato širdies ritmą, stiprina imuninę bei nervinę sistemas, gerina smegenų veiklą. O vienas džiugiausių dalykų yra tai, kad labiausiai iš visų gintaro rūšių yra vertinamas būtent mūsiškis – Baltijos gintaras.

Kosmetinis naudojimas ir savybės

Kosmetikoje gintaras naudojamas miltelių pavidalu – tai vadinamoji gintaro pudra, kuri turi antimikrobinių, antioksidacinių, minkštinančių, drėkinančių, saugančių ir lyginančių odą savybių. Ji prisodrina ląsteles deguonimi, lygina mažas raukšleles, lėtina odos senėjimo procesus, tonizuoja ir normalizuoja energetinius procesus ląstelėse, stiprina kapiliarus, atgaivina odos spalvą, neutralizuoja mikrobus ir virusus, šalina patinimus, pigmentines dėmes, kraujagyslių užkalkėjimą, randelius, inkštirus ir herpį, nudegimus, sutraukia odos poras, stabilizuoja pH, pašalina nešvarumus, gerina kitų medžiagų įsisavinimą. Sumaltas jis tampa laisvųjų elektronų ir sorbentų šaltiniu. Kadangi gintaras yra augalinės kilmės, jo cheminė sudėtis artima gyvų organizmų cheminei sudėčiai. Ir svarbiausia, kad jame visiškai nėra sunkiųjų metalų druskų. Tačiau labai svarbu naudoti tik švarius gintaro miltelius be kenksmingų priemaišų, nes kitaip galite sau pakenkti.

Naudoti gintaro miltelius galima įvairiai – tai priklauso nuo kiekvieno odos poreikių. Galima juos taikyti šveitimui, nuriebalinimui, masažams, kaukėms, įmaišyti į šampūną ar dantų pastą (nes taip pat saugo ir dantis bei natūraliai balina juos), darytis kojų, rankų (mažina prakaitavimą), nagų ar viso kūno voneles.

Kadangi gintaras jonizuoja, jį veikiant saulės spinduliais gaminasi ozonas, todėl gintariniuose induose saugomas maistas, gėrimai savo gerąsias savybes išsaugo net nelaikomi šaldytuve. Gaminant gintarinę kosmetiką nereikia konservantų – gintaras pats yra puikus antiseptikas.

Vis dėlto, nepulkime ardyti savo prabangaus gintarinio kaklo vėrinio (kuo mažiau apdirbtas gintaras, tuo daugiau jis turi teigiamų savybių, be to daugiau naudingųjų savybių turi būtent smulkūs gabalėliai). Geriau čiupkim prie Baltijos jūros prisirinktų gintarėlių saują (jei dar neturite, pasidarykite sau šventę, pasivaikščiokite pajūriu, paskelbkite šeimos konkursą, kas daugiau saulės ašarėlių pririnks), sumalkite kavamale ir pasiruoškite šį unikalų produktą savo grožio priemonėms.

Viena nuostabiausių kaukių vystančiai odai yra

 Lyginamoji gintaro kaukė

1 a. šaukštelis gintaro miltelių

~ 2 a. šaukšteliai virinto vandens

Viską sumaišykite (vandenį pilkite atsargiai, nepadauginkite, turi gautis grietinės tirštumo košelė)  ir gerai suplakite apie 2-3 minutes, kol suputos (turi gautis puri masė). Kaukę tepkite ant iš anksto nuvalytos veido ir kaklo odos, nepamiršdamos pasmakrės. Švelniai masažuokite pirštų galiukais. Jei Jūsų veido oda sausa  – kaukę palikite 10 minučių, jei normali – 15, jei riebi – 20 minučių. Praėjus laikui, apdžiūvusią pudrą švelniai nuglostykite, leiskite nubyrėti. Likutį vatos skritulėliu, gerai sudrėkintu alyvuogių ar kitu mėgstamu aliejumi, sukamaisiais judesiais švelniai dar kartą įmasažuokite į odą. Nuplauti nebereikia.

Ši kaukė nuostabi tuo, kad atlieka liftingo – odos patempimo be operacijos funkciją. Be to, turi ilgalaikį efektą – odos stangrinimo poveikis matomas ne tik po procedūros – jis netgi didėja iki 3 dienų. Reguliariai naudojant tokią kaukę (porą kartų per savaitę ), jos savybės leidžia pasiekti neįtikėtinų rezultatų.

Gintaro pudros kremas

gintaro milteliai (1 dalis)

ricinos, alyvuogių arba Jūsų mėgstamas aliejus (4 dalys) (aš darau tirštesnį – imu ~ 2 dalis)

Viską sumaišykite. Laikykite ant saulėtos palangės (nebūtinai). Puikiai tinka ne tik veidui, kaklui, bet ir paakiams. Tai gerai įsigeriantis, nealergizuojantis produktas, šalina patinimą ir lygina raukšles, maitina ir tonizuoja odą, balina pigmentines dėmes.

Gintaro pudra paakiams

Sudrėkinkite paakius vandeniu ir piršto galiuku taškiniu prisilietimu padenkite juos gintaro pudra. Palaikykite 15-20 min. ir švelniai nuplaukite drungnu vandeniu. Sudrėkinkite aliejumi. Jau po kelių procedūrų raukšlelių tinklelis ženkliai sumažėja.

Gintaro aliejus

200 ml alyvuogių ar kito aliejaus

Sauja gintaro gabaliukų

Į stiklinį indą įmeskite gintaro gabaliukus, užpilkite aliejumi. Laikykite 14 dienų. Tokiu aliejumi galima gydyti šerpetotą, sausą odą, įvairias odos alergijas. Galima naudoti masažui.

Gintaras masažui

Masažuojant gintaro dulkėmis su aliejumi, jogurtu, medumi ar kitu Jums priimtinu produktu, organizmas yra energizuojamas, pakraunamas neigiamais jonais, kurie skatina ląstelių atsinaujinimą. Masažuojant stambesniais grūdeliais pasiekiamas gilesnis poodinis sluoksnis, ir tai gali būti puiki profilaktinė priemonė prieš celiulitą.

 

Plaukų augimą skatinantis, plaukus stiprinantis masažas

Gintaro pudrą 1-2 kartus per savaitę 10 min. įtrinkite ir pamasažuokite galvos odą.

Gintaras muilams

Mėgstančioms pačioms virti naminį muilą – nepamirškite įberti gintaro pudros – toks muilas nesausina odos, prausiantis juo nebereikia maitinančių, drėkinančių veido kaukių. Ypač rekomenduotinas paaugliams. Ryte ir vakare prausiantis muilu su gintaru, spuogų, žaizdelių kaip mat nelieka.

Konkrečių gintaro kosmetinių receptų nėra daug, kadangi jį galima dėti visur: į kremus, losjonus, kaukes, šampūnus, balzamus, muilus, net dantų pastas – jis neturi jokių neigiamų šalutinių poveikių. Tiesiog turėkite jo visada po ranka.

 

 

GYDOMIEJI GINTARO RECEPTAI

 

Gintaro trauktinė

 

50 gramų gintaro

0,5 l iki 70% stiprumo spirito (arba degtinės). Kuo stipresnis alkoholinis gėrimas, tuo daugiau gerųjų gintaro savybių yra ištraukiama.

Gintarus užpilkite spiritu, laikykite 28 dienas tamsioje vietoje kartas nuo karto pavartydami indą. Perfiltruoti nereikia. Gintaras vis tiek neištirpsta, o tik perduoda spiritui savo gydomąsias savybes. Kuo ilgiau laikysite trauktinę nenupiltą, tuo jos skonis bus stipresnis. Gerkite po 30 g. trauktinės, kartą dienoje, prieš valgį.

Trauktinė padeda sergant kvėpavimo takų, skrandžio ligomis, kai sutrinka virškinimas, pasižymi skausmą malšinančiu poveikiu. Trauktinės kompresais gydomi sąnarių, galvos skausmai.

Gintaro vanduo

Tiesiog įmeskite kelis natūralaus, neapdirbto jūrinio gintaro gabalėlius į stiklinį indą, užpilkite vandeniu, palaikykite bent kelias paras. Gerdami tokį vandenį, apvalysite kepenis, limfą, stiprinsite širdį, atsikratysite migrenos, sureguliuosite kraujospūdį, atstatysite kūno skysčių balansą. Toks vanduo puikiai tinka ir vaikams.

 

Gintaro kompresai

Gintaro pagalvėlės, juostos, čiužinėliai išgydys nuo radikulito, įvairių patempimų, galvos, gerklės, danties, sąnarių skausmų.

Kraujuojančioms dantenoms: pamasažuokite gintaro pudra supudruotais pirštais dantenas ryte ir vakare.

Nuo skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės: 25 g gintaro pudros užpilti 0,5 l degtinės, išlaikyti 10 parų, perkošti. Po 1 v. šaukštą tokios trauktinės gerti tuščiu skrandžiu kartą per dieną.

Inkštirams (acne) ir poodinėms erkutėms išvalyti daromos 2-3 min. trukmės pudros aplikacijos kasdien (sudrėkinti probleminę vietą vandeniu ir patepti gintaro pudra), pagerėjus kartojama dar vieną kartą per savaitę. (Apie spuogų gydymą jau esu rašiusi ir anksčiau).

Pėdų įtrūkimams, randams, strijoms, odos niežuliui po vabzdžių įkandimų, pūlinėms žaizdoms gydyti -pudruotais gintaro pudra pirštais įtrinkite sudrėkintą probleminę vietą.

Mano pastebėjimai. + Be galo efektyvi veido odos patempimo ir lyginimo priemonė, jau nekalbant apie nuostabų šias grožio procedūras lydintį sakų kvapą. Be to, negendantis produktas. Visada turiu dėželę gintarėlių, iš kurios pasėmusi gerą šaukštą šių akmenėlių, susimalu, o tokios pudros užtenka tikrai ne vienai grožio procedūrai. Paprastai aš darausi kelių aliejų (argano, makadamijos ir kokoso) ir gintaro pudros kremą (tik nepamirškite kiekvieną kartą tepdamos veidą, likučio įtrinti į rankas – ir jų oda atjaunėja, išsilygina tiesiog akyse). Būtinai kiekvieną pusmetį praeinu visą kursą lyginamosios gintaro kaukės procedūrų – taip natūraliai patempiamas veido ovalas. Šioks toks diskomfortas – tai po kiekvienos gintaro pudros grožio procedūros liekantis ant odos, o vėliau vis nubyrantis „smėliukas“. Bet nereikia baimintis, jį visada galima švelniai nuglostyti, o ir nudulkėjęs tikrai niekam nepakenks, net ir energetiškai išvalys Jūsų erdvę. Svarbus dalykas – gintarą reikia tikrai labai kruopščiai sumalti, kad neliktų jokių abrazyvinių dalelių.

Ir dar, esu nuoširdžiai įsitikinusi, kad jokie brangiausi kremai su aukso ar deimantų dulkėmis neprilygsta mūsų saulės akmens unikalioms savybėms, bent jau turint galvoje, jog jo gali prisirinkti nemokamai. (Jei labai tingite rinkti pačios ar nėra galimybės nuvykti į pajūrį, smulkių gintarėlių galima nusipirkti iš lietuvių tautodailininkų).

Būkite jaunos ir sveikos!

This entry was posted in Gintaro prisilietimas and tagged . Bookmark the permalink.

6 Responses to GINTARO PRISILIETIMAS

  1. grazipati says:

    Gal dar padės Jūsų mamytei ar Jums ši informacija:

    TESTAI TIKRAM GINTARUI NUSTATYTI

    Kvapo testai

    Kvapo testai yra patys efektyviausi, nes natūralus gintaras skleidžia specifinį kvapą, kurį sunku išgauti darant falsifikatus. Pakaitinę tikrą Baltijos gintarą, užuosite specifinį švelnų pušų sakų aromatą. Falsifikatų kvapai: kopalas skleidžia saldžių sakų, visi kiti – degančios plastmasės kvapą.

    „Trynimo” testas
    Trynimu (geriausia trinti į delną) įkaitinti gintarą tiek, kad būtų galima užuosti pušų sakų kvapą. Trūkumai: reikia stiprios rankos, gana sunku (ypač poliruotą) įkaitinti gintarą iki reikiamo laipsnio, sunku patikrinti juvelyrinius dirbinius. Trinant į kitas medžiagas, gintaras gali susibraižyti.

    „Karštos adatos” testas
    Įkaitintą adatą įsmeigti į gintarą nežymioje vietoje (pvz., karolio gręžimo skylutėje). Jei užuodžiate ryškų pušų sakų kvapą, vadinasi, gintaras tikras. Šis pats efektyviausias patikrinimo būdas turi ir trūkumą: lieka mažas deginimo įspaudas, o tai nepataisoma.

    Gintaras yra trapus, todėl durdami adata pastebėsite įtrūkimus. Duriant į plastmasę adata smigs.

    Sūraus vandens testas

    Gintaro (taip pat kopalo ir polistirino) lyginamasis svoris (1,05-1,096) truputėlį mažesnis už sūraus vandens (1,15). Taigi tik šios medžiagos sūriame vandenyje plauks, visos kitos – skęs.

    Į 100 ml vandens įpilkite 15 g druskos ir išmaišykite. Keletą minučių tirpinkite druską vis pamaišydami vandenį. Atlikite bandymą, po to nuplaukite bandinį švariu vandeniu. Trūkumai: netinka polistirinui ir kopalui; papuošalams (metalas, karolių virvutė, užsegimas gintarą skandina). Norint galutinai įsitikinti, jog plaukianti medžiaga yra gintaras, reikia atlikti testą su karšta adata.

    Linkiu sulaukti tikrų gintariukų 🙂

  2. Justina says:

    Aciu uz patarimus!
    Meginsiu susimalti, labai tikiuosi, kad tikru gintaru mama atsius dovanu is Lietuvos 🙂 Taip norisi kuo greiciau isbandyti, kankinuosi negaledama padaryti to cia ir dabar! Butinai aprasysiu rezultatus ir pastebejimus.
    Nekantraudama lauksiu nauju straipsniu, kuo didziausios sekmes Jums 🙂

  3. Justina says:

    Sveiki,

    noriu padekoti uz puiku tinkarasti su isties naudinga informacija bei kad dalinates ja! 🙂
    Grozio proceduros man yra malonumas, atgaiva ne tik kunui, bet ir sielai, taigi nekantrauju isbandyti daugeli aprasytu grozio receptu, iskaitant ir prabangiasias gintaro kaukes.
    Gyvenu uzsienyje, nera galimybes prisirinkti gintariuku pajuryje, o isties nezinia, ar galima pasitiketi internete parduodama gatava gintaro pudra.
    Noreciau suzinoti, ar nusipirkus smulkius naturalaus gintaro karolius, ir juos besmulkinant, nesuluztu mano kavamale?… 🙂 Ne karto nemeginau, tai baisoka. Ir karoliu gaila butu 🙂

    • grazipati says:

      Justina, ačiū už gražius žodžius :).
      Kas liečia gintarą, sunku ką nors patarti, nes tiek gintaro pudrą, tiek “gintarinius” karoliukus yra galimybė įsigyti padirbtus (netikrus). Siūlyčiau pirkti iš patikimų, sertifikuotų firmų (nepamirštant paskaityti pirkėjų atsiliepimus). Tikiuosi tikrai pasiseks ir galėsite mėgautis įstabiomis grožio procedūromis.
      Kavamalę naudoju jau n metų, eina kaip “tankas”. Jei nuogastaujate, prieš malimą didesnius gintaro gabaliukus pasmulkinkite plaktuku ar mėsos muštuku – gintaras labai minkštas ir trapus, nors aš esu malusi pakankamai nesmulkius gabaliukus, viskas puikiai gavosi.
      Dar patarimas: jei turite smulkų sietelį, sumaltus gintarėlius persijokite – pudrą naudokite kremams, kaukėms, stambesnius likučius – anticeliulitiniam, masažiniam kremui ar aliejui :).
      Linkiu kuo didžiausios sėkmės naujuose atradimuose :).

  4. Agnė says:

    Labai džiaugiuosi atradusi šį tinklapį. Tiek daug geros informacijos vienoje vietoje. Daug receptų jau žinojau, bet yra ir negirdėtų, būtinai išbandysiu. Ačiū ir Sėkmės.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_heart.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_rose.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_whistle3.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cry.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_mail.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_sad.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_unsure.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wink.gif