VEIDO KAUKĖS IŠ ŽOLELIŲ. RECEPTAI

VEIDO KAUKĖS IŠ ŽOLELIŲ. RECEPTAI

PAVASARIO DUOKLĖ GROŽIUI

 

Atėjus pavasariui apsidairykime aplinkui, įvertinkime motulės gamtos dovanas ir pasinerkime į žolelių, vaistažolių, vaisių, daržovių ir kitų augalų pasaulį. Kad lengviau būtų nepasiklysti ir rasti teisingą jų naudojimo būdą, pabandysiu bent jau populiariausias ir augančias Lietuvoje trumpai suklasifikuoti ir pateikti kelis receptus.

MAITINANTYS AUGALAI (Labiau tinkantys sausai odai ir plaukams)

Šios grupės lyderė yra kerotino „bomba“ morka, taip pat visos daržovės, turinčios šio provitamino: moliūgai, šaltalankiai, lapinės salotos, paprikos, pomidorai, brokoliai, taip pat dilgėlės, petražolės, svogūnų laiškai.

PRIEŠUŽDEGIMINIAI IR LENGVAI DEZINFEKUOJANTYS AUGALAI (Labiau tinkantys riebiai odai ir plaukams)

Šios grupės lyderiai: jonažolė, ramunėlės, medetkos, gysločiai, šalavijai, asiūkliai, mėtos, kraujažolės.

TONIZUOJANTYS, REGENERUOJANTYS AUGALAI (Ši grupė skirta senstančiai ir vystančiai odai)

Tai nepakeičiamieji alijošius ir ženšenis.

BALINANTYS IR VALANTYS AUGALAI

Nepamainomi šiame procese yra citrinos, serbentai, moliūgai, agurkai, braškės, petražolės.

KRAUJO APYTAKĄ GERINANTYS, STIMULIUOJANTYS AUGALAI (Ypač tinkantys plaukams)

Tai svogūnai, česnakai, aitrioji paprika, dilgėlės, ajerų šaknys.

DAR VIENAS POGRUPIS – SPALVĄ SUTEIKIANTYS AUGALAI (Skirti paryškinti plaukų spalvą bei naminės kosmetikos gamybai, pvz. kremams, muilams)

Tai chna, svogūnų laiškai, granato žievė, ąžuolo žievė, rabarbarų šaknys, kavos pupelės, ciberžolė, šafranas.

Seniai žinome, kad kosmetikoje naudojamos visų šių augalų sultys, nuovirai, užpilai, bet galima naudoti ir sausas kaukes. Sausa vaistažolių kaukė sušildys odą, pagerins kraujotaką, o jų eteriniai aliejai įsiskverbs giliai į poras ir atliks savo kosmetinį poveikį.

Tokiai kaukei prireiks mažo medvilninio ar drobinio maišelio ir džiovintų žolelių mišinio, pvz. juodųjų serbentų, braškių, gysločių lapų, ramunėlių žiedų. Mišinys supilamas į maišelį ir pakaitinamas sausoje keptuvėje, po to uždedamas ant odos.

 

Žolelių kaukė odai gali tapti tikrų tikriausiu jaunystės ir spinduliuojančios energijos eliksyru. O kad galėtumėte tinkamai ją pritaikyti savo poreikiams, paminėsiu kelias populiariausias ir beveik visada esančias po ranka.

 

Šalpusnis turi priešuždegiminių savybių. Jame esančios medžiagos apsaugo odą nuo pleiskanojimo, šerpetojimo, niežulio.

Mėtos gaivina ir ramina pavargusią odą, skatina jos regeneraciją, maloniai vėsina.

Kiaulpienės mažina pleiskanojimą, švelnina ir lygina odą.

Petražolės ir krapai mažina odos sudirgimą ir paraudimą, leidžia išsaugoti drėgmę.

Rūgštynės normalizuoja riebalinių liaukų veiklą, padeda kovoti su spuogais, turi balinamąjį poveikį.

Salotos minkština ir drėkina veido odą.

Gyslotis gydo uždegimą, skatina odos gijimą ir regeneraciją.

 

GYSLOTIS

Vienas pirmųjų atsibudusios gamtos augalų yra neteisingai pamirštas gyslotis. Labai gerai apie jį žinome kaip apie antimikrobinį, žaizdas puikiai gydantį pagalbininką, bet iš tikrųjų jis yra galingas vitaminų ir biologiškai aktyvių medžiagų užtaisas, darantis didelį poveikį mūsų organizmui, tame tarpe tonizuoja odą ir užkerta kelią jos senėjimui.

UNIVERSALUSIS RECEPTAS

Gerai išplaukite ir susmulkinkite šviežių gysločių lapus. Sumaišykite su šaukšteliu grietinės, mėgstamo aliejaus arba tiesiog vatos skritulėlius padažykite į supjaustytų gysločių masę ir juos dėkite ant veido. Užtenka palaikyti 5 – 10 min. Tokia kaukė sustangrins veido ovalą, išlygins raukšles, pašalins smulkius bėrimus.

SAUSAI IR JAUTRIAI ODAI

Šiai kaukei prireiks

2 v. šaukštų gysločių užpilo: saują šviežių (arba 1 v. šaukštą džiovintų) gysločių lapų užpilkite verdančiu vandeniu, palaikykite 10 – 15 min., atvėsinkite.

1 a. šaukštelio bulvių krakmolo. Viską sumaišykite ir gautą košelę tepkite ant veido 30 min. Likusį užpilą atidėkite į šaldytuvą kitai tokiai pačiai procedūrai arba valykite (apipurkškite) juo veidą ryte ir vakare. Džiaugsitės sustangrėjusia ir skaisčia, švaria veido oda jau po kelių procedūrų. KARŠTAS KOMPRESAS

Prireiks 2 medvilninių kaukių šablonų

1 stiklinės gysločių užpilo: saują šviežių (arba 1 v. šaukštą džiovintų) gysločių lapų užpilkite verdančiu vandeniu, palaikykite 10 – 15 min., neatvėsinkite!

Vieną kaukės šabloną sudrėkinkite gysločių užpilu ir įdėkite į šaldytuvą arba šaldymo kamerą. Kitą sudrėkinkite ir kiek įmanoma karštesnį dėkite ant veido ir laikykite 4-5 min. Vėl sudrėkinkite ir dėkite ant veido. Procedūrą kartokite 3 kartus. Paskutiniam 4 kartui dėkite šaltąjį kompresą iš šaldytuvo. Tikrai nustebsite, pamačiusios stangrią ir lygią veido odą jau po pirmo karto.

Mano pastebėjimai.  + Puikus, pigus ir galingas savo poveikiu augalas. Net jei neturite laiko, nuskinkite pievoje bent 1 – 2  lapus, patrinkite tarp delnų ir išsiskyrusias sultis užtepkite ant veido, kaklo, rankų.

 KITOS KAUKĖS

Sausai odai

Šalpusnio kaukė šerpetojančiai veido odai  

1 sauja šviežių šalpusnio lapelių 1 v. šaukštas grietinėlės. Viską sumaišyti. Laikyti 15-20 min.

Stangrinantis šalpusnių aliejus

1 dalis šviežių šalpusnių 3 dalys gero alyvuogių aliejaus

Trečdalį  stiklinio indo pridėkite šalpusnių (paspauskite)  ir du trečdalius užpilkite alyvuogių aliejumi.  Indą padėkite ant palangės,  kurią pasiektų tiesioginiai saulės spinduliai, laikykite 45 dienas.  Toks aliejus gaivina ir stangriną odą, padeda nuo vasarinės saulės nudegimų, o patepus nosies landas – gydo slogą.

  Mėtų kaukė

1 sauja smulkintų mėtų lapelių 1 v. šaukštas reikiamo aliejaus Viską sumaišyti. Laikyti 15-20 min.

Kaukė iš kiaulpienių ir mėtų

1 šaukštas šviežių smulkintų kiaulpienių lapelių 1 šaukštas smulkintų mėtų lapų 1 v. šaukštas grietinės 1 a. šaukštelis medaus

Viską ištrinti iki vienalytės masės. Mišinį tepti ant veido ir palaikyti 20 min. Nuplauti iš pradžių šiltu, paskui – šaltu vandeniu.

  Petražolių kaukė

1 a. šaukštelis susmulkintų petražolių 2 a. šaukšteliai grietinės.

Viską išmaišyti Į gautą košelę galima įdėti šaukštą išmirkytų avižinių dribsnių arba šaukštelį bulvių krakmolo. Užtepta kaukė laikoma 15-20 min.

  Krapų kaukė

1 a. šaukštelis susmulkintų krapų 1 a. šaukštelis alyvuogių aliejaus 1 a. šaukštelis avižų miltų (arba kavamale sumaltų avižinių dribsnių). Užtepti veidą storu sluoksniu, po 20 min. nuplauti šiltu vandeniu.

Riebiai odai

Šalpusnio kaukė

2 šaukštus smulkintų šalpusnio lapų užpilti karštu vandeniu ir išmaišyti, kad gautumėte košelę. Ją pakaitinti iki 60-70 laipsnių ir atvėsinti iki 37-40 laipsnių. Košele aptepti kaukės šabloną, uždėtą ant veido ir palaikyti 15-20 min.

  Rūgštynių kaukė  

Lygias dalis rūgštynių ir šalpusnio lapų susmulkinti ir užpilti verdančiu vandeniu, santykiu 1:2. Pavirinti 1,5-2 min., atvėsinti, tepti ant kaukės šablono, uždėto ant veido. Kaukę laikyti 15-20 min., veidą nuplauti šiltu vandeniu.  

Brandžiai odai

Kiaulpienių kaukė  

1 v. šaukštas smulkintų kiaulpienės lapelių 1 a. šaukštelis medaus 1 a. šaukštelis alyvuogių aliejaus Viską sumaišyti, kaukę laikyti 10-15 min.

Jauninanti žolelių kaukė  

Po 1 a. šaukštelį smulkintų petražolių, krapų, mėtos 1 v. šaukštas medaus Viską gerai išmaišykite ir užtepkite ant veido 10 minučių.

Minkštinanti, raminanti ir raudonį šalinanti salotų kaukė  

Ypač rekomenduojama po saulės vonių. Salotų lapai užpilami šlakeliu vandens, užverdami ir palaikomi ant ugnies dar 2-5 min. Vanduo nupilamas į atskirą indą, jį galima naudoti kaip veido toniką. Tuo tarpu karšti salotų lapai sutrinami ir dedami ant kaukės šablono, laikoma 25-30 min

Mano pastebėjimai. Kas tingi, lengviausias būdas palepinti veido odą: užplikinti 1 a. šaukštelį reikiamų žolelių 0,5 stiklinės vandens, sudrėkinti medžiaginį kaukės šabloną ir dėti ant veido 15-20 min. Tikriausiai nereikia priminti, kad visas šių kaukių žoleles geriausia būtų susirinkti iš savo daržo ir neužterštos teritorijos.

Būkite jaunos ir gražios!

 

This entry was posted in Veido kaukės iš žolelių and tagged . Bookmark the permalink.

4 Responses to VEIDO KAUKĖS IŠ ŽOLELIŲ. RECEPTAI

  1. Anonymus says:

    Ačiū už patarimus ir išsamiai aprašytus receptukus.

  2. grazipati says:

    Anonymous, labai ačiū už puikų receptą http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_rose.gif – iš tiesų – paprastutį ir nesudėtingą pasidaryti (kokius, beje, aš pati labiausiai ir mėgstu), o kartu ir turintį neįtikėtiną galią, nes linų sėmenys:
    gydo odos uždegimus, kovoja su spuogais ir odos nešvarumais, mažina pigmentines dėmes;
    sudrėkina ne tik paviršinį, bet ir gilesnį odos sluoksnį bei prisotina odą nepakeičiamomis riebalų rūgštimis;
    TAIGI – mūsų oda tampa sveika, atjaunėjusi, švelni, skaisti ir elastinga.
    Taip pat noriu priminti, jog linų sėmenys, o ypač jose esančios omega-3 rūgštys maitina plauko folikulą – leidžia augti sveikiems, stipriems ir spindintiems plaukams, todėl tokios kaukės likučiu palepinkime plaukučius: prieš plovimą įtrinkime galvos odą ir šaknis bent 20 min.
    Būkime gražios, bendramintės http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_heart.gifhttp://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gifhttp://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif

  3. Anonymous says:

    Sveiki, labai patiko aprašytos jūsų kaukės iš įvairių žolelių,reiks išbandyti ir man. Dabar darausi veido kaukę su linų sėmenimis, vieną arbatinį šaukštelį užpilti vieną triaciaja stiklinės verdančio vandens išmaišyti sandariai uždengti ir palikti 8 valandom kad vanduo ištrauktų viską iš sėklų. Tuo vandeniu tepti veidą, palikti kol išdžius, ir vėl tepti sluoksnį, palikti kol išdžius, taip tepti ir džiovinti 5-6 kartus . Po procedūros nusiprausti veidą pirmą šiltu vandeniu, o po to šaltu.Geriausias rezultatas po 10 tokių procedūrų. Ši kaukė švelnina ir stangrina veido odą mažina raukšles. Bandykite gal kam patinka . Būkime gražios.http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gifhttp://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gifhttp://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif

Leave a Reply

Your email address will not be published.

http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_heart.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_rose.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_whistle3.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cry.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_mail.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_sad.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_unsure.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wink.gif