DAIGINTI KVIEČIAI

       untitled9

DAIGINTI KVIEČIAI –

JAUNYSTĖS ELEKSYRAS

Net žiloje senovėje daiginti grūdai buvo vienas iš virtuvės patiekalų. Manoma, kad jų puikias maistingąsias ir gydomąsias savybes buvo įvertinę ir senovės graikai bei romėnai.

Šiandien jau yra įrodyta, kad daiginti kviečiai turi viską, ko reikia mūsų sveikatai, grožiu, jaunystei išlaikyti ir stiprinti. Juose gausu: vario, seleno, kalcio, kalio, chromo, silicio, jodo, geležies, vitaminų B5, C, D, E, P, folio rūgšties, antioksidantų, probiotikų, amino rūgščių. Būtent dygimo metu didėja visų šių organizmui naudingų medžiagų koncentracija: kad galėtų stiebą aprūpinti reikalingomis medžiagomis, šie elementai įgyja aktyvesnes formas – pasireiškia sinergetinis efektas (vienos medžiagos ima stiprinti kitų poveikį) – būtent todėl daiginti kviečiai vertinami kaip priemonė, pasižyminti itin stipriu gydomuoju ir regeneruojamuoju poveikiu.

Daiginti kviečiai atkuria ir reguliuoja gyvybinius organizmo procesus: normalizuoja ir stabilizuoja medžiagų apykaitą, stiprina imunitetą, teigiamai veikia kraujotakos, virškinimo, nervų sistemas, aprūpina kraują deguonimi, didina organizmo atsparumą šalčiui ir deguonies badui. Jie taip pat padeda rezorbuoti piktybinius ir gerybinius navikus, cistas ir riebalines sankaupas, slopina uždegiminius procesus ir stiprina organizmo gynybines funkcijas,

Be to, nustatyta, kad vartojant tokius daigus pagerėja regėjimas, plaukai tampa vešlesni, žvilgantys, dantys pasidaro tvirtesni, kraujospūdis – normalus. Jie pagerina darbingumą, lytinį pajėgumą.

Žinoma, teigiamą poveikį pajusite ne iš karto – reikės bent keletą dienų iš eilės suvalgyti po pusę stiklinės grūdų. Galite įmaišyti jų į jogurtus, košes, valgyti vienus arba drauge su kitais maisto produktais. Jie labai maistingi, todėl puikiai tiks pusryčiams – geriausia ant tuščio skrandžio.

Daiginti kviečius visai nesudėtinga: paimkite dubenėlį ar lėkštutę, ant dugno patieskite drėgnos marlės ar kurio kito audeklo sluoksnį, papilkite gerai nuplautų kviečių, uždenkite juos kitu drėgnu audeklo sluoksniu. Vienur rašoma, kad reikia daiginti šviesioje, kitur – kad – tamsioje ir šiltoje vietoje. (Bent jau aš daiginu tamsioje ir šiltoje). Grūdus du kartus per dieną reikėtų nuplauti virintu vandeniu, kad nepasidarytų glitūs ir neapaugtų mikroskopiniais grybeliais. (Aš neturiu tam laiko ir nesuku galvos – nuplaunu tik prieš vartojimą). Pirmieji daigai pasirodo po dviejų parų – būtent tada jų teikiama nauda yra didžiausia. (Aš kokį pusdienį grūdus laikau beveik apsemtus, po to nupilu – po 2 dienų grūdai išdygsta garantuotai)

 

Svarbu. Jei daigelis viršijo 3 milimetrus, grūdai valgyti nebetinkami  – būtina juos išmesti, arba galite pasėti.

Kursas. Idealu būtų, jei turėtumėte kantrybės šį jaunystės eleksyrą vartoti apie 2 mėnesius – 2 kartus per metus (geriausia pavasarį ir rudenį).

Mano pastebėjimai. + Puikus užkandis, mėgstantiems nuolat ką nors kramsnoti – turėkite indelį šių grūdų po ranka ir į burną dėkite po vieną – kaip saulėgrąžas – labai skanu ir, žinia, be galo sveika. Laikas. Reikia atidžiai stebėti, kad grūdai neperaugtų (kadangi visada ruošiu didesnį kiekį, pradygusius juos laikau šaldytuve), be to nevalia pamiršti kartas nuo karto pasiruošti grūdus naujam daiginimui.

Turėkite kantrybės, būkite sveikos ir gražios!

 

This entry was posted in Daiginti kviečiai and tagged . Bookmark the permalink.

2 Responses to DAIGINTI KVIEČIAI

  1. grazipati says:

    Anonymous, daiginti kviečiai normalios medžiagų apykaitos neišves iš rikiuotės.
    Jei vis dėlto bijote rizikuoti, tiesiog valgykite ne 0,5 stiklinės, o apsiribokite perpus mažesniu kiekiu, tiek užteks sustiprinti imunitetą, pagerinti kraujotaką, virškinimo, nervų sistemas, atsikratyti šlakų.
    Įsiklausykite į savo organizmą, nieko nedarykite per prievartą ir džiaukitės gera savijauta http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

  2. Anonymous says:

    Parašėte, kad daiginti kviečia normalizuoja ir stabilizuoja medžiagų apykaitą. Tai reiškia, kad jei žmogus yra lieknas ir jo medžiagų apykaita yra greita, tai po kviečių vartojimo jis gali priaugti svorio? Daug gero apie juos prisiskaičiau, būtų gaila, jei tai tiesa. http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif

Leave a Reply

Your email address will not be published.

http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_heart.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_rose.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_whistle3.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cry.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_mail.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_sad.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_unsure.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wink.gif