DILGĖLIŲ ALIEJUS GROŽIUI IR SVEIKATAI
Apie dilgėles ir jų naudą mūsų sveikatai bei grožiui prirašyta begalė straipsnių. Tik turbūt nedaugelis žino, kaip pasigaminti puikų, ilgai galiojantį produktą, atitolinantį senėjimo procesus, pasižymintį antihistamininiu, priešuždegiminiu ir nuskausminančiu poveikiu bei tinkantį kone visų mūsų naminių grožio priemonių gamybai, o taip pat ir kaip papildą daugelio ligų profilaktikai.
Tai – dilgėlių aliejus.
Vasaros pradžia pats palankiausias metas prisirinkti dilgėlių ir padėkoti motulei gamtai už šį žalią, kvapnų, maistingą ir itin veiksmingą dėl savo naudingų savybių augalėlį – polivitaminų, mineralinių medžiagų sandėlį, nes „kandančiuose“ jų lapeliuose, stiebuose, žieduose pilna vitamino C, E, P, K1, B2, karotino, mūsų organizme virstančio vitaminu A, mineralinių medžiagų – geležies, kalcio, kalio, natrio, magnio, raugų, skruzdžių, askorbo, acto rūgščių, taninų.
Kaip pasigaminti šį neįtikėtinai naudingą aliejų:
- Geriausiai rinkti žaliavą gegužės – liepos mėnesiais, toliau nuo eismo, pramoninių zonų, švariose vietose, anksti ryte.
- Skinkite jaunus 10 – 15 cm stiebelius (naudokite gumines pirštines).
- Dilgėles sumalkite mėsmale arba labai smulkiai supjaustykite.
- Sudėkite viską į stiklainėlį, tik pernelyg nesuspauskite (pasirinkite tokias dilgėlių ir indo proporcijas, kad žaliava užpildytų jį visą beveik iki viršaus).
- Užpilkite alyvuogių aliejumi (geriausia nerafinuotu) sulig kraštais, kad neliktų oro tarpo, o žaliava būtų pilnai apsemta (kad vėliau neprasidėtų rūgimo procesas), sandariai užsukite dangtelį.
- Indą padėkite į tamsią vėsią vietą (tik ne į šaldytuvą), laikykite 2 savaites, kartas nuo karto jį pakratykite.
- Po 2 savaičių tamsiai žalios spalvos aliejų nukoškite, perpilkite į patogų naudoti indelį ir padėkite į šaldytuvą.
Taigi, vitaminų, mineralų šaltinį jau turime.
Naudojimas:
- Pirmiausia tai puikiausias kremas nuo raukšlių (ypač smulkių), o taip pat ir priemonė veido raudonio, išsiplėtusių kapiliarų, jaunatvinių spuogų, inkštirų gydymui. Tiesiog tepkite švariai nuvalytą veidą ryte ir vakare plonu sluoksneliu. Kad geriau įsigertų, sudrėkinkite rankas vandeniu ir kartu su aliejumi įmasažuokite į odą.
- Aliejus – veiksminga priemonė nuo pleiskanų, gerinanti kraujotaką, reguliuojanti riebalinių liaukų veiklą, maitinanti plaukų šaknis, tuo pačiu ir plaukų augimą skatinanti kaukė. 30 min. prieš plaukų plovimą aliejų gerai įmasažuokite į galvos odą.
- Tai ir neįtikėtinas vaistas, gydantis plikimą. Galvos odą įtrinkite žiupsneliu druskos (kad būtų lengviau; rankas sudrėkinkite vandeniu ir panardinkite delnus į druską). Po to bent pusvalandžiui kruopščiai įmasažuokite dilgėlių aliejų. Vėliau plaukite galvą kaip įprastai. Jau po mėnesio džiaugsitės išaugusiu naujų plaukų ežiuku.
- Dilgėlių aliejus – nuostabi sudėtinė dalis valančio, spuogus gydančio losjono:
50 ml aliejaus
100 ml degtinės
100 ml vandens
Viską gerai sumaišykite, supilkite į indelį. Valykite spuogų pažeistas vietas ryte ir vakare, nepamiršdamos prieš naudojimą gerai pakratyti.
- Šis aliejus puikiai tiks ir Jūsų mėgstamiems kremams, šampūnams, kondicionieriams, muilams kaip papildomas raukšleles lyginantis, maitinantis ir, žinoma, gydantis ingredientas.
- Kvėpavimo takų uždegimo profilaktikai ir gydymui: vaikams iki 7 metų – po 0,5 a. šaukštelio aliejaus 3 kartus per dieną; virš 7 metų ir suaugusiems – po 1 a. šaukštelį 3 kartus per dieną 15 – 20 minučių prieš valgį. Gydymo kursas 10 – 14 dienų.
- Anemijai gydyti: vaikams iki 7 metų – po 0,5 a. šaukštelio 4 kartus per dieną, virš 7 metų ir suaugusiems – po 1 a. šaukštelį 4 kartus per dieną 15 – 20 minučių prieš valgį. Gydymo kursas – 20 – 30 dienų.
- Kraujavimo gimdymo ir pogimdyminiu laikotarpiu prevencijai – po 1 a. šaukštelį 4 kartus per dieną prieš valgį 10 dienų iki gimdymo.
- Osteochondrozės ir sąnarių ligoms gydyti: švelniai įtrinti problemines vietas 5 – 6 kartus per dieną.
- Pilvo spazmams, nervų sistemos uždegiminiams negalavimams malšinti tereikia daryti periodinius įtrynimus.
- Aliejus – puiki priemonė rankų ir kojų prakaitavimui mažinti. Darykite voneles: ~ 2 – 3 v. šaukštus dilgėlių aliejaus sumaišykite su nedideliu kiekiu riebaus pieno (200 – 500 ml) ir 1 v. šaukštu medaus. Arba tiesiog nakčiai tepkite rankas ir pėdas nedideliu kiekiu aliejaus, gerai įmasažuokite kol įsigers.
Kontraindikacijos: nevartoti žmonėms, sergantiems ateroskleroze, hipertenzija, turintiems kraujo krešėjimo problemų.
Taip pat būtinai atlikite odos jautrumo testą: aliejumi patepkite vidinę riešo pusę. Jei per 12 valandų oda neparaus ir nesudirgs, produktą galite naudoti.
Mano pastebėjimai. Vienintelis minusas – nelabai malonus aliejaus kvapas, skirtingai nuo ypatingai aromatingo dilgėlių nuoviro ar arbatos. Tačiau šis tamsiai žalios spalvos šlakelis užtikrintai skaistina ir išbalina sudirgintą, raudonio apimtą odą, stangrina, lygina raukšleles, ypač paakių ir akių kampučių vadinamąsias žąsų kojeles.
Atskirą džiaugsmo odę galima būtų parašyti apie jo poveikį plaukams – jau po pirmojo panaudojimo jaučiamas neįtikėtinas plauko elastingumas ir paklusnumas, o su laiku pastebimas ir ataugusių naujų plaukų šepetėlis, senuosius plaukus natūraliai pakeliantis nuo pačių šaknų ir suteikiantis šukuosenai nerealų purumo bei prabangių plaukų vaizdą.
Taip pat šio dilgėlių aliejaus didžiulis pliusas – jo ilgas galiojimo laikas – faktiškai toks pat, kaip ir užpylimui panaudoto alyvuogių aliejaus (tiesiog rinkitės kuo šviežesnį ir nepamirškite patikrinti galiojimo laiko). Todėl šį jaunystės, grožio bei sveikatos šaltinį garantuotai galėsite naudoti ir atšalus orams, kai odai, plaukams ir visam organizmui bus taip reikalinga ypatinga priežiūra ir rūpestis.
Mėgaukitės ir būkite gražios!
Anonymous, būtinai išbandykite ir vieną variantą, ir kitą, bei būtume labai dėkingos, jei vėliau palygintumėte ir pasidalintumėte savo potyriais .
Ačiū už atsakymą, reiks pasigaminti šio aliejaus, panaudosime vynuogių kauliukų aliejų kartu su dilgėlėmis. Naudosiu veidui, turiu raudonų dėmių nuo išsiplėtusių kapiliarų gal padės juos pašalinti arba nors kiek pabalins.
Laba visiems, aš užsisakiau varnalėšų aliejaus ir girdėjau kad jį reikia naudoti su tarkuotu svogūnų, labai efektyvi kaukė plaukams bandysiu. Tik reiks atrasti tikslų receptą kokį kiekį svogūnų ir šio aliejaus reikia.
Marija, be jokios abejonės galima. Aprašytuose receptuose dažnai rekomenduoju rinktis būtent savo mėgstamiausius ir odai naudingiausius aliejus .
Jūsiškis vynuogių kauliukų aliejus garantuotai regeneruoja, jaunina, stangrina, drėkina odą, o jei plaukai nualinti ir stipriai besiveliantys, puikiai tiks jų sveikos struktūros atstatymui bei suteiks blizgesio.
Linkiu kuo geriausios sėkmės bei nepamiršti vėliau pasidalinti savo potyriais .
Sveiki, aš noriu tokį nuostabų aliejų pasigaminti, tik noriu paklausti arba galima panaudoti kitokį aliejų, aš šiandien pirkau vynuogių kauliukų alieju, žinau jis yra labai geras mūsų odai.