NATŪRALIOS GROŽIO PRIEMONĖS

          untitled6             

NATŪRALIOS GROŽIO PRIEMONĖS

 

RENKUOSI NATŪRALIAS GROŽIO PRIEMONES

Per daugelį metų padariau išvadą, kad nemažai moterų neįvertina „naminių“ priemonių naudingų savybių ir galimybių. Informaciją apie natūralius ir ekologiškus produktus dažnai nustelbia didžiųjų grožio pramonės atstovų brangi reklama bei neribojamas informacijos kiekis, kuris būna, švelniai tariant, ne visai tikslus, neišsamus, arba nenaudinga tiesa yra tiesiog nutylima.

Žinoma, pastaruoju metu grožio pramonės gigantai ėmė naudoti daugiau natūralių ingredientų kosmetikoje, bet čia ir toliau apstu įvairių sintetinių, cheminių priedų, leidžiančių jų gaminamą produkciją ilgiau išsaugoti. Vis dar naudojami dirbtiniai kvapai arba iš natūralių produktų pramoniniu būdu išgauti ingredientai, kurie, ne paslaptis, jau būna praradę savo vertingąsias savybes. Toks gamybos procesas yra tiesiog lengvesnis, be to ir pigesnis.

Dažnai ant pakuotės piešiamos nuostabios gėlės, augalai, o pagrindinė kremo sudėtis išlieka – parabenai, sintetiniai konservantai, naftos produktų dariniai, propilenglikolis ir kt. – pigios sudėtinės dalys, pratęsiančios kremo galiojimą iki kelerių metų.

Nenoriu plėstis, tik gaila, jog dar daug moterų įsivaizduoja, kad naminė rankų darbo kosmetika yra begalę laiko užimanti, daug vargo reikalaujanti, neefektyvi priemonė, skirta neturintiems ką veikti bei skurdžiai besiverčiantiems žmonėms ir kurios teprisimena vienintelį kiaušinio kaukės receptą  – tuo visos žinios ir baigiasi.

Iš tiesų tai klaidingas požiūris!

Žinoma, mes šiandien gyvename nuostabiu laiku, kai galime nusipirkti viską. Bet… Pažiūrėkite į gražų kremo indelį ir būkite tikros, kad visus arba beveik visus to kremo komponentus galime nusipirkti atskirai, tik be įvairių mums nereikalingų, o kartais ir kenksmingų priemaišų, be to – nepermokėdamos! Juk iki 50 % kremo kainos sudaro gamybinės išlaidos ir prekybinis antkainis, iki 15 % – prekinio ženklo reklama, 15 % ir daugiau – pakuotės dizainas, iki 10 % – transportavimo paslaugos ir mažiau nei 10% – produkto sudedamosios dalys, kurių mums tik ir tereikia.

Kodėl visa tai rašau ?

Šiandien interneto pagalba (be to, ir Lietuvoje jau pilna ekologiškų, natūralių produktų parduotuvėlių) galite įsigyti naminės kosmetikos gamybai reikalingų aukštos kokybės komponentų, be to – norimą kiekį ir tikrai nebrangiai.

Dabar mums prieinami natūralūs ir ekologiški: aliejai, eteriniai aliejai, augalinis vaškas, glicerinas, molis, ekstraktai, hidrolatai, vaisių rūgštys ir emulsikliai, proteinai, kofermentai, druskos, mineralai, vitaminų koncentratai ir kiti biologiniai komponentai.

Be to, namų sąlygomis visada pasigaminsite grožio priemonę tik iš Jums naudingų komponentų, natūralių konservantų, priimtinos koncentracijos, atrasite savo odai reikalingiausius, naudingiausius ingredientus, kokybiškus ir, svarbiausia, saugius. (Gana daug natūralių komponentų grožio pramonėje neįtraukiamos į kremų sudėtį dėl jų laikymo ir naudojimo sudėtingumo).

Labai greitai Jūs pastebėsite, kad po to, kai pradėsite naudoti natūralią kosmetiką, Jūsų oda atrodys daug jaunesnė ir lygesnė. Dažniausiai tos, kurios pačios pradėjo rūpintis savo kūno grožiu, prie pramoninės produkcijos grįžta labai retai arba tik su tam tikromis išlygomis.

Natūralios kosmetikos gamyba namuose yra labai įdomus ir jaudinantis procesas, tereikia išmokti keletą svarbių taisyklių bei perprasti nesudėtingą technologiją. O tada Jūs suprasite, kaip tai įkvepia, ypač kai pamatai neįtikėtinus rezultatus.

Naudinga informacija

Pagrindiniai aliejai

Sausai odai: abrikosų, avokadų, simondsijų, taukmedžio, alyvuogių, graikinių riešutų, persikų, makadamijų, kokosų, sezamų.

Riebiai odai: vynuogių kauliukų, persikų, lazdyno riešutų, arbūzų, migdolų, kukurūzų.

Jautriai odai: rožių, varnalėšų, citrinų.

Emulgatoriai (aktyvios medžiagos, naudojamos riebalų-vandens emulsijų sudarymui ir jų stabilizavimui)

Sausai odai: bičių vaškas.

Riebiai odai: acetilo spiritas.

Jautriai odai: stearino rūgštis.

Eteriniai aliejai:

Sausai odai: sandalmedžio, pačiulių, jazminų, rožių, miros, ramunėlių.

Riebiai odai: bergamočių, greipfrutų, melisų, citrinų, rozmarinų.

Jautriai odai: apelsinų, verbenų, eglių, rožių.

Aktyviosios medžiagos:

Sausai odai: pikis, vitaminas E, liepžiedžių, moliūgų sėklų ekstraktai.

Riebiai odai: imbieras, pušų pumpurų ekstraktai, sausos mielės.

Jautriai odai: skystas vitaminas F, ramunėlių ekstraktas.

Kaip jau minėjau, visko galima įsigyti internetu, natūralių produktų parduotuvėlėse, vaistinėse, o, pavyzdžiui, bičių vaško – ūkininkų turgeliuose – prekeiviai, siūlantys bitininkystės produktus, tikrai jo turės, jau nekalbant apie nepakeičiamą medų.

Gaminant kremą jums gali prireikti nedidelio švirkšto – juo lengvai pamatuosite reikiamą mililitrų kiekį.

Taip pat pravers elektrinis plakiklis – juk beveik visus kremus reikia suplakti. Plakiklis turėtų būti skirtas itin mažiems kiekiams. Jei tokio neturite – galite pasinaudoti paprasčiausia nedidele plakimo šluotele ar net desertine šakute.

Aš nenaudoju jokių metalinių įrankių – kadangi kremą gaminuosi nedideliais kiekiais, viską išsuku mediniu pagaliuku (drąsiai naudokite kiniečių virtuvės pagaliukus) – taip išlieka daugiau vitaminų.

Procesas

1. Pasiruoškite karšto vandens vonelę – virš puodo ar dubens su karštu vandeniu įstatykite mažesnį indelį. Į jį turėsite sudėti ir ištirpinti visas kietąsias sudėtines dalis: bičių vašką, kietuosius aliejus (pavyzdžiui, kokosų arba kakavos sviestą).

2. Kitas etapas – į vonelėje panardintą indą sudėkite kitus ingredientus: lanoliną, medų, gliceriną, taip pat supilkite skystuosius aliejus, aliejinius vitaminus.

3. Galiausiai įmaišykite vandens arba jo pagrindu pagamintų tirpalų, nuovirų.

4. Sudėjus visus komponentus lieka tik juos gerai išmaišyti, indą iškelti iš vonelės, jei reikia – suplakti elektriniu plakikliu ir supilstyti į sandariai uždaromus indelius. Pastarieji turėtų būti nepriekaištingai švarūs, labiausiai tiks stikliniai. Galite panaudoti ir mažučius stiklainėlius ar švariai išplautus pasibaigusio kremo indelius.

Keli receptai

Drėkinamasis kremas sausai odai

Reikės:

šaukštelio glicerino,

šaukštelio bičių vaško,

šaukšto abrikosų arba persikų kauliukų aliejaus,

2 šaukštų rožių vandens,

šaukšto virinto vandens.

Vandens vonelėje ištirpinkite vašką, sumaišykite su glicerinu. Supilkite virintą vandenį, aliejų, rožių vandenį. Nuimkite indelį, kuriame maišote, nuo karšto vandens, viską gerai išmaišykite. Kremą supilkite į užsukamus indelius, laikykite šaldytuve.

Kaip pasigaminti rožių vandens?

Tam prireiks kelių rožių žiedlapių, distiliuoto vandens (aš naudoju paprastą), emaliuoto arba stiklinio indo.

Supilkite rožių žiedlapius į indą. Užpilkite vandens – tiek, kad apsemtų žiedlapius. Užkaiskite indą, pašildykite, bet neužvirinkite. Šildykite vis nukeldami nuo ugnies, kad neužvirtų, apie valandą. Nukelkite nuo ugnies, perkoškite per sietelį, likusius rožių žiedlapius nuspauskite. Gautą rožių vandenį supilkite į stiklinį buteliuką – juo galite kvėpinti kambarius, valyti veido, kūno odą ir, žinoma, naudoti gaminant namines kaukes ir kremus.

Aš tokį rožių vandenį sumaišau su glicerinu (atgaivina, tonizuoja, balina ir minkština), kurį supilu į purškiamą buteliuką ir visada turiu po ranka. Taip pat su degtine (puikus veido ir kūno valiklis).

Maitinamasis kremas

Reikės:

šaukšto simondsijų aliejaus,

šaukšto migdolų aliejaus,

3 šaukštų lanolino,

1/2 šaukštelio rožių eterinio aliejaus,

1/2 šaukštelio levandų aliejaus.

Vandens vonelėje ištirpinkite lanoliną, įmaišykite simondsijų ir migdolų aliejų. Nuolat maišydama įpilkite rožių ir levandų eterinių aliejų. Maišykite kremą, kol jis ims tirštėti, o tada perpilkite į kremo indelius. Laikykite sausoje, vėsioje vietoje.

Drėkinamasis kremas

Reikės:

3 šaukštų lanolino,

šaukšto alyvuogių aliejaus,

šaukšto simondsijų aliejaus,

šaukštelio arbatmedžio aliejaus.

Vandens vonelėje ištirpinkite lanoliną, supilkite alyvuogių ir simondsijų aliejus. Nuolat maišydami po truputėlį sulašinkite arbatmedžio aliejų. Maišykite kremą, kol jis ims tirštėti, o tada perpilkite į kremo indelius. Laikykite sausoje, vėsioje vietoje.

Kremas nuo raukšlių

Milijonai moterų visame pasaulyje moka didžiulius pinigus už kremą nuo raukšlių, nes trokšta atrodyti jauniau ir gražiau. Tačiau viskas, ko reikia dailesnei veido odai, yra jums po ranka.

Reikės:

2 šaukštų bičių vaško,

šaukštelio rožių vandens,

šaukštelio medaus,

šaukšto taukmedžio sviesto,

šaukšto migdolų aliejaus,

4–5 lašų eterinio aliejaus, tinkančio jūsų odos tipui.

Sausai odai – snapučių, levandų, rožių.

Riebiai odai – citrinų, levandų.

Normaliai odai – citrinų, levandų, apelsinų.

Mišriai odai – citrinų, mėtų, nerolio.

Vandens vonelėje ištirpinkite bičių vašką, neleiskite jam sutirštėti, nuolat pamaišykite, įdėkite taukmedžio sviesto, supilkite migdolų ir ištirpintą kokosų aliejų. Atskirame indelyje sumaišykite rožių vandenį su medumi, po truputį pilkite rožių vandens ir medaus mišinį į prieš tai paruoštą masę. Kremą išplakite šluotele, kad susidarytų vienalytė kreminės konsistencijos tyrė. Nukelkite nuo ugnies, įlašinkite eterinio aliejaus, dar kartą viską išmaišykite. Perpilkite į kremo indelius. Prieš naudodami būtinai atvėsinkite. Kaskart pasinaudoję sandariai užsukite dangtelį. Laikykite sausoje, vėsioje vietoje.

 

Mano pastebėjimai. Aš pati dažniausiai nesilaikau jokių standartų. Dažniausiai į buteliuką supilu po šlakelį man tinkančių ir patinkančių aliejų, eterinių aliejų, medaus, kiaušinio trynį, išsispaudžiu alijošiaus, citrinos, agurko sulčių arba ką turiu po ranka ir prieš naudojimą gerai suplaku. (Šis metodas patogus tada, kai turite buteliuką su dozatoriumi, nes tokio kremo konsistencija yra pakankamai skysta). „Kietesniam“ kremui prireiks bičių vaško, emulsiklių, molio, sviesto (pvz. avokado, mango, kakavos, taukmedžio), miltelių (pvz. jogurto, pasukų, džiovintų vaisių arba žolelių), gintaro dulkių, Negyvosios jūros purvo ir t.t.

Namuose gamintas kremas su natūraliais konservantais, saugomas uždarytame indelyje šaldytuve, tinkamas naudoti ne ilgiau nei mėnesį. Jei konservantų nedėsite – kremas galios ne ilgiau nei savaitę.

Šie sąrašai gali atrodyti gąsdinančiai. Bet nereikia išlaidauti, pasidomėkite apie kiekvieną komponentą atskirai ir įsigykite Jums naudingiausius. Be to, puikiai žinome, kad eksperimentuoti tenka ir perkant įprastus kremus – juk net ir brangiausias kremas gali visiškai netikti jūsų odai, o grąžinti jo galimybės nėra. (Dar vienas patarimas – galite pasiskaityti Jums tikusio „parduotuvinio“ kremo sudėtį ir įsigyti jo komponentų atskirai). Patikėkite, nupirkto kiekio natūralių produktų užteks tikrai ilgam, tik atkreipkite dėmesį į galiojimo laiką. O įgūdžiai ateis savaime.

Gamindamos naminę kosmetiką ir žinodamos savo odos tipą, įvertindamos savo amžių, taip pat nagrinėdamos veikliųjų medžiagų savybes, visada turėsite maksimalų ir efektyviausią rezultatą. Tad gražių ir naudingų atradimų!

MYLĖKITE SAVE ir BŪKITE GRAŽIOS!

 

This entry was posted in Renkuosi natūralias grožio priemones and tagged . Bookmark the permalink.

2 Responses to NATŪRALIOS GROŽIO PRIEMONĖS

  1. Ala Pukaciauskiene says:

    http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif

  2. Pingback: Anonymous

Leave a Reply

Your email address will not be published.

http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_heart.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_rose.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_whistle3.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cry.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_mail.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_sad.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_unsure.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wink.gif