VEIDO ODOS BALINIMAS
PORCELIANINĖ ODA
Kodėl apskritai reikia balinti veido odą?
Priežastys gali būti bent kelios:
– Pigmentinės dėmės;
– Pilka, pavargusi oda;
– Kuperozė, aknė;
– Pernelyg didelis nudegimas saulėje;
– Genetiškai tamsesnė oda;
– Po kokių nors nepavykusių kosmetinių procedūrų likę randeliai, raudoni mazgeliai ar kraujosrūvos;
– O ir šiaip – kas gi atsisakytų porcelianinės odos.
Tad kaip greitai ir efektyviai išbalinti veido odą namų sąlygomis ir natūraliomis priemonėmis?
Pirmiausia reikėtų įsiminti, kokie produktai efektyviausiai balina odą.
Nauja, nuolat pildoma rubrika – GUDRYBĖS – įvairios grožio, stiliaus, mus supančios aplinkos praktiškos gudrybės bei idėjos
UOGOS
Juodieji arba raudonieji serbentai, putino, šeivamedžio, šaltalankio uogos, braškės, žemuogės, avietės.
VAISIAI IR DARŽOVĖS
Citrusiniai vaisiai, ananasai, papajos, vynuogės, agurkai, švieži ir rauginti kopūstai, pomidorai, paprikos, krienai, salierai.
ŽOLELĖS IR KITI AUGALAI
Kraujažolės, kiaulpienės, petražolės, ramunėlės, medetkos, beržo, meškauogės lapai, alijošius, saldymedis, baltoji lelija, žalioji arbata.
AUGALINIS ALIEJUS
Sezamo, saldžiųjų migdolų, ricinos (ricinmedžių sėklų), erškėtuogių, šaltalankių, nakvišų, mango sviestas.
ETERINIAI ALIEJAI
Citrusiniai aliejai (citrinų, apelsinų, mandarinų, greipfrutų, bergamočių), morkų sėklų, petražolių, vanilės, beržo, raudonėlių, mėtos, pačiulių, juodųjų pipirų, rozmarino, juozažolės, sandalmedžio, eukalipto.
PIENO PRODUKTAI
Kefyras, pasukos, išrūgos, grietinė.
Dabar, kai jau žinome būsimas savo grožio priemonių sudedamąsias dalis, galime pradėti taikyti šimtaprocentinius laiko patikrintus metodus, kurie rekordiškai greitai ne tik išbalins odą, bet ir privers ją švytėti.
KOMPRESAI
Tai medvilniniai kaukės šablonai, sudrėkinti ypatingų veikliųjų medžiagų turinčiuose aukščiau išvardintuose pieno produktuose, uogų, vaisių ir daržovių sultyse, obuolių acto tirpale. Tokius kompresus galima laikyti 10-15 min., naudoti 2 kartus per savaitę.
Išspausti 2 v. šaukštus bet kurių aukščiau išvardintų uogų, vaisių, daržovių sulčių, suvilgyti kaukės šabloną, kloti ant veido 10-15 min.
ŽOLELIŲ ARBATOS
Kraujažolių, saldymedžio, kiaulpienės ir kitų aukščiau išvardintų žolelių arbatomis (1 v. šaukštas : 1 stiklinė vandens) valykite (arba purškite) veidą 2 kartus per dieną. Jas galima suvartoti per kelias dienas, saugant šaldytuve. Rezultato tikrai neteks ilgai laukti.
LEDUKAI
Iš bet kurių uogų, vaisių, daržovių sulčių ar žolelių arbatų pasigaminkite ledukus bei naudokite, kai tik užsinorėsite palepinti veido odą.
LOSJONAI
100 ml tarkuotų šviežių agurkų
100 ml degtinės
Stikliniame inde sutarkuotus agurkus užpilkite degtine, laikykite tamsioje vietoje 7-10 dienų, nukoškite. Galima naudoti bent 3 kartus dienoje.
*
Krienų sultis sumaišykite su vandeniu (1:1), tepkite veidą ryte ir vakare.
*
Citrinos sultis sumaišykite su vandeniu (1:1), tepkite veidą ryte ir vakare.
*
1 a. šaukštelį vandenilio peroksido (3 %) sumaišykite su 0,5 stiklinės vandens, tepkite veidą ryte ir vakare.
Šie losjonai labiau tinka turinčioms riebią veido odą. Visoms kitoms į pastaruosius siūloma įmaišyti augalinio glicerino (jis puikiai tirpsta ir vandenyje).
*
Citrinos sultis, obuolių actą, augalinį gliceriną sumaišykite lygiomis dalimis (1:1:1). Rezultatas puikus jau po pirmos procedūros.
*
1 a. šaukštelį sodos sumaišykite su 1 stikline vandens, vatos skritulėliu tepkite problemines vietas (pigmentines dėmes, strazdanas).
Pasigamintus losjonus, lakant juos šaldytuve, galima naudoti ~2 savaites ir ilgiau)
KAUKĖS
Veiksmingai veidą skaistina ir balina naminės kaukės. Jas lengva pasigaminti, o rezultatai matomi beveik akimirksniu.
*
Gamtos produktų ir medaus kaukė
1 v. šaukštas bet kurių aukščiau išvardintų uogų, vaisių ar daržovių sulčių arba minkštimo
1 a. šaukštelis medaus
Viską sumaišyti, tepti ant veido 15-20 min.
*
Ypač veiksmingos petražolių kaukės
1 sauja šviežių petražolių (drąsiai galima naudoti ir šaknis)
Petražoles sutrinkite iki vientisos košelės, tepkite ant veido 15-20 min. Jei neturite trintuvo, labai smulkiai jas supjaustykite, užpilkite 1 v. šaukštu virinto vandens, išsukite, tepkite ant veido 15-20 min.
*
1v. šaukštas trintų petražolių
1 a. šaukštelis medaus
1 a. šaukštelis citrinos sulčių
Viską sumaišykite, kaukę laikykite ~20 min.
*
Medetkų kaukė
Medetkų žiedus ir lapus (~ 1 sauja) sutrinkite iki vientisos košelės, tepkite ant veido 15-20 min. Jei neturite trintuvo, labai smulkiai supjaustykite, užpilkite 1 v šaukštu virinto vandens, išsukite, tepkite ant veido 15-20 min.
*
Tiesiog nepakeičiamos veido balinimo srityje yra pieno produktų kaukės
Tinginėms puikiai tiks tiesiog veido valymas kefyru, išrūgomis, pasukomis. Taip pat šiuos produktus galima maišyti su agurku, citrina, petražolėmis ar kitais pasirinktais balinančiais produktais.
*
2 v. šaukštai pieno produkto
1 v. šaukštas trintų agurko arba petražolių (galima ir abu ingredientus)
1 a. šaukštelis citrinos sulčių
Kaukė gaunasi skysta, todėl naudokite kaukės šabloną arba įdėkite 1 v. šaukštą bulvių krakmolo (galima maltų avižinių dribsnių) ir tepkite ant veido 15-20 min.
*
1 v. šaukštas obuolių acto
2 v. šaukštai pieno produkto
1 a. šaukštelis kvietinių miltų
Košelę tepkite ant veido 15-20 min.
*
obuolių acto
aukščiau išvardinto aliejaus
Tokį aliejų (1:1) galima naudoti kaip kremą ryte ir vakare.
*
Puikiai balina ir skaistina – migdolai:
1 v. šaukštas maltų migdolų riešutų
1 a. šaukštelis medaus
Kaukę laikykite ~20 min.
SVARBU. Nepamirškite, kad po veido balinimo procedūrų reikia vengti tiesioginių saulės spindulių, todėl šias grožio procedūras geriausia atlikti vakarais.
Mano pastebėjimai. Siūlau pasirinkti ne vieną čia išvardintą metodą, o visą kompleksą priemonių. Svarbiausia, kad naudotumėte tai, ką Jūs visada turėsite po ranka, kad nereikėtų vargti ir jaudintis dėl laiku nenusipirko komponento. Be to pasirinktos kompleksinės priemonės turi būti Jums patrauklios, neerzinančios ir „lengvai gulančios“ ant odos, kurias ateityje naudosite reguliariai – taip efektyviai ir ilgam paskaistinsite odą, tonizuosite ją bei atsikratysite bet kokių nepageidaujamų dėmių. Beje, mano mėgstamiausi yra kefyras, agurkas, citrina, mano anksčiau aprašytas rožių aliejus, vandenilio peroksidas – šiuos produktus miksuoju su bulvių krakmolu.
Leiskite sau tapti burtininkėmis. Pačios kurkite, maišykite, bandykite skirtingus balinančius produktus ir atraskite sau idealų, greitą ir paprastą, bet ne prastą variantą.
Būkite spinduliuojančios ir laimingos!
Laba diena, o ką patartumėt, jei nosis paraudusi pastoviai? Maskuoju pudra, bet gal yra koks kitas būdas? Kosmetologė sakė, kad nėra…
Renata, tikriausiai Jūsų kosmetologė užsiminė, kokia galėtų būti tokio raudonio priežastis. Jei ne, reikėtų apsilankyti pas dermatologą, kuris, esant reikalui, skirtų gydymą.
Bet kokiu atveju, niekas netrukdo išbandyti aukščiau išvardintų liaudiškų nebrangių priemonių, kurios greičiausiai padėtų.
Arba perskaitykite straipsnį apie dažną veido odos raudonio priežastį – kuperozę bei išoriniam kapiliarų stiprinimui ir gydymui skirtas itin naudingas natūralias priemones http://www.grazipati.lt/kuperoze/.
Linkiu kuo geriausios sėkmės .
Jūrate, patarčiau beprasidedant vasaros sezonui nebeeksperimentuoti, ypač jei ruošiatės ilgiau būti saulėje, nes galima sulaukti įvairių alergijų ir atvirkštinės reakcijos – atsiras dar daugiau dėmelių ar bėrimų.
Jei visgi saugote kojas nuo tiesioginių saulės spindulių (vaikštote su pėdkelnėmis ar kelnėmis), pabandykite aukščiau straipsnyje išvardintus receptus arba pasidarykite mano mylimiausią seną gerą receptą, kurį naudoju rankoms balinti, bet garantuotai tiks ir kojytėms:
2 v. šaukštai 3 proc. vandenilio peroksido
1 v. šaukštas smulkiai sutarkuoto ūkiško muilo
1 v. šaukštas alyvuogių aliejaus
Pirmiausia gerai išsukite peroksidą su muilu, supilkite aliejų. Visus ingredientus sumaišykite, košele tepkite problemines vietas, laikykite 15-20 min., nuplaukite vėsiu vandeniu.
Jei reikia daugiau šios priemonės, procentaliai padidinkite sudedamųjų dalių kiekį.
Procedūrą kartokite 2-3 kartus per savaitę 1 mėnesį, nors rezultatus turėtumėte pamatyti jau po pirmųjų kartų.
Jei šią balinančia kaukę naudosite rankoms, ją užsitepus užsimaukite gumines pirštines ir atlikite įprastus darbus ar tiesiog pailsėkite .
Linkiu sėkmės .
O kaip būtų galima išbalinti tamsias dėmes ant blauzdų, likusias po depiliacijos sukeltų žaizdelių?
Ieva, apie paakių priežiūrą esu aprašiusi čia http://www.grazipati.lt/paakiu-prieziura/, labai tikiuosi, kad rasite sau naudingą receptą.
Iš savo patirties galiu pasakyti, kad man pati geriausia kaukė paakiams, tiek balinanti, tiek raukšleles lyginanti, paburkimą mažinanti yra ši:
50 g 72 % ūkinio muilo
50 ml riebesnio pieno
1 v. šaukštas medaus
Muilą sutarkuokite smulkia tarka, užpilkite karštu pienu, maišykite, kol muilas ištirps, įdėkite medų, gerai išsukite iki vientisos masės. Perdėkite į patogų naudoti indelį, laikykite šaldytuve, galioja 1-2 mėn. Šia priemone tepkite paakius rytais ar/ir vakarais 10-15 min., vėliau nuplaukite vėsiu vandeniu.
Didesniam balinimo efektui išgauti vietoj pieno galite panaudoti šviežių agurkų sultis arba įdėti žiupsnelį sodos.
Išbandykite ir kitus receptus bei priemones, įvertinkite ir, labai tikiuosi, džiaukitės teigiamais rezultatais .
Ką galėtumet rekomenduot, jei mano akių vokų spalva yra daug tamsesnė nei pats veidas, kalbu ne vien apie paakius. Be makiažo atrodo ne kaip. Galbūt galima bandyt balint kaip ir visą veidą?
Dar puiki kaukė balinimui yra iš varškės(1šaukštas), mėtų(1šaukštas) ir alyvuogių (1 šaukštas)aliejaus. Oda pasidaro baltutė ir minkšta. Pabandysiu obuolių acto kaukę, nes jo visada turiu šaldytuve.Ačiū už patarimus
Tikrai mėtos ne tik balina ir gaivina, bet ir puiki priemonė nuo raukšlių. Tik reikėtų atsargiai jas naudoti, jei turite probleminę odą, nes produktai su mentoliu gali erzinti odą. Tad, kaip jau rašiau anksčiau, reikia bandyti, ieškoti ir atrasti sau geriausią ir priimtiniausią priemonę :).