JAUNYSTĖS PRATIMAS

f0d19456ac398095d3471575ec4d2814

 

JAUNYSTĖS PRATIMAS

Nieko naujo nepasakysiu teikdama, jog daugelis ieško būdų, kaip greitai ir neįdedant pernelyg daug pastangų ne tik numesti svorį, bet ir pagerinti savo sveikatą, atjauninti organizmą bei suteikti jam kuo daugiau energijos. Tai ypač aktualu turintiems skydliaukės problemų, kai reguliuoti savo kūno proporcijas gali būti sunkiau, tačiau tikrai įmanoma.

Aš pati nuolat ieškau tokių „perliukų“, kurie duotų maksimaliausią naudą mano kūnui ir savijautai, todėl informacijos ilgai ieškojusi begalinėse interneto džiunglėse, perskaičiusi įvairiausių atsiliepimų, o tada išbandžiusi ir pati, galiu teigti, jog tokį radau.

Nuostabus pratimas, nereikalaujantis jokių ypatingų pastangų, plušėjimo iki devinto prakaito bei didelių laiko sąnaudų – tai „ŽVAKĖ“ (stovėsena ant pečių), vienas iš jogos fizinių pratimų (asanų) – „sarvangasana – visų kūno dalių poza“, kurią atliekant, krūvis tenka beveik visoms kūno dalims ir, kas svarbiausia, tiesiogiai veikia skydliaukę, reguliuojančią gyvybines žmogaus organizmo funkcijas (vystymąsi, augimą, medžiagų apykaitą, metabolizmą, šilumos gamybą, baltymų sintezę, širdies ritmą ir kraujospūdį, kalcio kiekį kraujyje ir audiniuose, psichikos raidą, atmintį, dalyvauja visuose organizmo prisitaikymo procesuose).

Ekspertai sako, kad reguliariai daromas “Žvakės” pratimas:

  • gerina endokrininių liaukų hormonų gamybą, atitolina senatvę;
  • gerina kraujo ir limfos veiklą, skatina medžiagų apykaitą, pašalina iš kraujo toksinus;
  • skydliaukės hormonai reguliuoja kūno temperatūrą, tiesiogiai veikia širdies raumenį, reguliuoja kraujospūdį, vidaus organų būklę;
  • kraujotakos, endokrininės sistemos suaktyvėjimas gerina mūsų odos kokybę: ląstelių aprūpinimas deguonimi, ją stangrina, oda tampa elastinga bei sveika;
  • kadangi skydliaukė tiesiogiai veikia centrinę nervų sistemą, jos vystymąsi, pratimas šalina nuovargį, nervinį išsekimą, atstato gyvybingumą, gydo nemigą ir depresiją;
  • tokia kūno padėtis savotiškai stimuliuoja dubens ir pilvo vidaus organų veiklą, todėl gerinama kepenų, inkstų, kasos funkcija, blužnies, kepenų ir šlapimo pūslės būklė, beje, kaip ir vis᷉os virškinimo sistemos, todėl normalizuojamas kūno svoris, taip pat mažinami skrandžio sutrikimai – tai ir puiki gastrito prevencija;
  • stiprinami nugaros, kaklo, pečių, rankų ir klubų raumenys bei raiščiai, todėl gerinama laikysena, o reguliariai treniruojamas stuburas tampa lankstus, išnyksta nedideli defektai;
  • pratimas stiprina gerklų ir balso stygų funkcijas;
  • gerina regėjimą;
  • išvalo sinusus;
  • tai puiki išvaržų, hemorojaus, šlapimo ligų prevencija;
  • moterims po gimdymo padeda stabilizuoti lytinių liaukų veiklą, padeda skausmingų menstruacijų ir kitų ginekologinių problemų atvejais;
  • masažuoja širdį;
  • pašalina raumenų vangumą;
  • tokia kūno padėtis šalina kraujo susikaupimą kojose ir apsaugo nuo venų išsiplėtimo;
  • lyginamos kaktos, paakių raukšlės (nors ir palaipsniui, bet garantuotai), mažinamas pagurklis.

Taigi:

Atsigulkite ant nugaros, lėtai kelkite kojas, klubus ir liemenį aukštyn tol, kol visas kūnas atsidurs vertikalioje padėtyje (rankomis, sulenktomis per alkūnes laikykite liemenį), o smakras įsirems į krūtinkaulį. Kvėpuokite, pasistenkite atsipalaiduoti, sutelkite dėmesį į skydliaukę.

Vėliau atsargiai nuleiskite liemenį, dubenį bei kojas ir grįžkite į pradinę padėtį. Gulėdami ant nugaros atsipalaiduokite.

Galite pakartoti šį pratimą du ar tris kartus po keliolika sekundžių, vėliau pratimą atlikite vieną kartą – galutine poza būkite ~ 3 minutes.

žvakė2

(Pratimas netinka turintiesiems itin aukštą kraujospūdį, sergantiesiems sunkiomis širdies ir akių ligomis, sloga, moterims nėštumo ir menstruacijų metu).

Mano pastebėjimai:

Turiu pasakyti, kad nėra prasmės persistengti ir „stovėti“ ant pečių daugiau nei galite: kai tik atsiranda diskomforto jausmas – pratimą baikite. Jei niekada nedarėte „žvakės“, pradėkite nuo kelių ar keliolikos sekundžių, kiekvieną dieną pridėdami po kelias sekundes. Optimaliausią rezultatą galite gauti pratimą darydami ~3 minutes kiekvieną dieną, geriausia ryte, prieš tai išgėrus stiklinę vandens. Aš pati atlieku „žvakę“ iškart po 5 Tibeto pratimų – savijauta tiesiog puiki. Patarimas: kad būtų lengviau, atsigulkite statmenai sienai, galva beveik liesdami ją, o iškėlus kojas aukštyn, pirštų galais pasiremkite, taip lengviau atsipalaiduosite, neįtempsite pečių ir sprando raumenų.

Žinoma, reikia suprasti, kad pratimas neišgydys nuo visų pasaulio ligų, bet ilgalaikis poveikis tikrai nustebins: pagerėjusi medžiagų apytaka padės numesti svorį, stuburo, pečių, sprando raumenų atpalaidavimas nuims įtampą, skausmus, pagerins nuotaiką, endokrininės sistemos suaktyvėjimas duos impulsą iš naujo paleisti savo biologinę programą iš naujo, daugelis negalavimų ir kitų problemų išnyks savaime.

Šis pratimas ypač tinka vyresniems nei 40 metų žmonėms. Reguliariai jį atliekant, ankstyvos senatvės požymiai, atsiradę dėl skydliaukės veiklos sutrikimų, dings, atgausite jaunatvišką energiją, išsilygins raukšlės, kūnas ilgai išliks lankstus. Pamatysite ir daugiau pokyčių – pagražėjusią veido spalvą, sveiką akių blizgesį bei atsiradusį pasitenkinimo jausmą savo valia ir naujomis savo kūno galimybėmis džiaugtis gyvenimu!

Būkite sveiki ir laimingi!

 

This entry was posted in Jaunystės pratimas and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published.