PLAUKŲ LAMINAVIMAS KOKOSŲ PIENU
Mano taip mėgstamą plaukų laminavimą želatina jau esu aprašiusi čia.
Su tomis, kurioms nepatiko ar netiko pastarasis, pasidalinsiu kiek egzotiškesniu ir brangesniu receptu.
Mums reikės:
Kokosų pieno (nepainiokite su kokosų vandeniu). Kokosų pienas – tai ne skystis, esantis kokoso viduje, bet balta emulsija, gauta iš sunokusių kokosų minkštimo jį smulkiai sumalus, o tirščius nukošus, pasižyminti tiršta konsistencija bei kremine tekstūra. Kokoso piene yra: vitaminų B1, B2, B5, C, sacharozės, gliukozės, riebalų rūgščių, antioksidantų, makro ir mikroelementų fosforo, kalio, kalcio, geležies, natrio, tad puikiai pasitarnaus plaukų drėkinimui, maitinimui bei stiprinimui.
Alyvuogių aliejaus, turtingo omega – 3 riebalų rūgščių, vitaminų, mineralų, kuris efektyviai maitina, minkština plaukus bei suteikia jiems blizgesio ir sveiką išvaizdą.
Citrinos sulčių. Jose esantis gausus vitaminų C, B, kalcio, geležies, magnio, kalio, enzimų, antioksidantų kiekis gerina plaukų būklę, suteikia jiems nepaprasto švytėjimo.
Bulvių arba kukurūzų krakmolo. Čia rasime augalinių baltymų, fermentų, įvairių biogeninių elementų, organinių ir mineralinių druskų– kalcio, kalio, magnio, geležies, cinko, fosforo, šiek tiek proteinų, riebalų, ląstelienos, obuolių, citrinos ir rūgštynių rūgšties, vitaminų A, B, C, P, folinės rūgšties, karotino. Visa ši gėrybių puokštė atkuria sveiką plaukų struktūrą, maitina, puoselėja bei suteikia plaukams tvirtumo ir elastingumo.
RECEPTAS:
100 ml (~3 v. šaukštai) kokosų pieno
pusės citrinos sulčių
1 v. šaukštas alyvuogių aliejaus (turinčioms linkusius riebaluotis plaukus, geriau rinktis vynuogių kauliukų ar kitą „lengvesnį“ aliejų, nes alyvuogių aliejus gali pernelyg apsunkinti, sulipinti plaukus; arba tiesiog nedėkite jokio)
~ 1,5 v. šaukšto krakmolo
Pastaba: jei turite ilgus ir tankius plaukus, produktų kiekį padvigubinkite.
EIGA:
Supilkite citrinų sultis į krakmolą, gerai išmaišykite. Turėtų gautis skysta košelė.
Kitame metaliniame inde ar puode (nes reikės kaitinti) sumaišykite kokosų pieną su aliejumi.
Supilkite citrinos sulčių ir krakmolo mišinį, labai gerai išsukite, kad neliktų gumulėlių.
Indą statykite ant kaitlentės ir, kruopščiai maišydamos, pradėkite labai palengva šildyti (jokiu būdu neužvirinkite!!!) – užtenka pakaitinti iki ~ 40 laipsnių. Kai tik masė pradės tirštėti, indą nukelkite. Turi gautis į skystą manų košę ar į tirštą kisielių panaši konsistencija.
Dar karštą (tiek kiek galime ištverti) masę tepame ant švariai išplautų, vos rankšluosčiu nusausintų drėgnų plaukų per visą ilgį (geriausia, jei pavyktų palikti bent 1 – 2 cm atstumą nuo plaukų šaknų nepaliestą). Dedame polietileninę kepuraitę, ant viršaus užsukame rankšluostį ar užsimauname šiltą kepurę, laikome ~ 1 – 1,5 val. Siekiant geresnio efekto, galvą galima retkarčiais pašildyti fenu.
Vėliau plaukus gerai išplauname šiltu vandeniu, kad neliktų jokių masės gumulėlių.
Tada: jei naudojote alyvuogių aliejų, galvą šampūnu plaukite 2- 3 kartus, jei nenaudojote, užteks vieno karto.
Geriausia, jei leisite plaukams išdžiūti natūraliai. Esant reikalui, modeliuokite šukuoseną, stengdamosi minimaliai juos velti ar trinti.
Toks laminavimas laikosi 2-3 savaites.
Mano pastebėjimai.
Minusai: Šios laminavimo priemonės konsistencija nėra patraukli – nevientisa, blogai besitepanti, sunku ją tolygiai paskirstyti per visą plaukų ilgį (linkusi sušokti gumuliukais, kuriuos vėliau itin sunku išplauti).
Nors mano plaukai linkę pūstis ir yra sausoki, kitą kartą alyvuogių aliejaus nedėčiau, nes jie tapo pernelyg sunkūs ir itin sunkiai formuojami (mano taip mėgstamos „sudėliotos“ bangos labai greitai išsileido). Nors po antro ir trečio galvos plovimo šios problemos nebeliko).
Pliusai: Receptas tik atrodo griozdiškas ir ilgai trunkantis pasigaminti. Iš tiesų visas veiksmas trunka vos kelias minutes, o procesas labai primena mano jau aprašytos įstabios krakmolo kaukės, suteikiančios liftingo efektą, gamybą.
Uždėjus kepuraitę, galima jaustis pakankamai komfortiškai ir dirbti mėgstamus ar reikiamus darbus, niekas neprateka, tiesiog pamiršti, jog atlieki gana sudėtingą plaukų laminavimą.
Jau perskalaujant plaukus jaučiama, kad jie tapo kur kas sunkesni, elastingesni ir storesni, bet kartu ir labai švelnūs.
Džiugina puikus kokosų kvapas, kurio nepermuša net šampūno aromatas.
Plaukai labai lengvai iššukuojami, nebereikia jokio balzamo ar kondicionieriaus.
Rašoma, jog toks laminavimas laikosi 2-3 savaites. Buvau giliai įsitikinusi, jog realiai efektas išliks tik iki kito plovimo. Nieko panašaus – plaukus ploviau jau 3 kartus, bet laminavimo poveikis, nors ir kiek mažesnis, tikrai išlikęs (nesu tikra, kad jis laikysis 3 savaites, nebent plautume galvą vienąkart per savaitę).
Manau, kad ši procedūra yra labiau tinkanti plaukus ištiesinti – užtenka vos kilstelėti juos nuo šaknų ir džiaugtis lygiais bei spindinčiais plaukais. Suformuoti kokią įdomesnę šukuoseną nelabai pavyks, nes plaukai tampa pernelyg slidūs ir sunkūs.
Nors kokosų pieno kaina ne tokia ir maža (lyginant su želatinos) – ~2 – 3 eu, jo išeiga pakankamai nedidelė ir garantuotai užteks bent keliems kartams (jei, žinoma, jo nesunaudosite maisto ruošimui ).
Jei reikėtų lyginti abu plaukų laminavimo būdus, prabangesnių plaukų efektas akivaizdžiai labiau matomas naudojant kokosų pieną – plaukai išties kaip iš reklamos – sunkiai krentantys, elastingi, labai blizgantys ir malonūs liesti.
Vis dėlto turiu pasakyti, kad man priimtinesnis plaukų laminavimas želatina dėl savo pigumo ir itin paprasto, greito naudojimo. Mat paskutiniu metu šią procedūrą supaprastinau tiek, kad po nedidelį kiekį ištirpintos želatinos esu sumaišiusi su savo šampūnu ir balzamu, tad naudoju kaip įprastai.
Taigi, toms, kurios nenusiteikusios išleisti kosmines pinigų sumas grožio salonams, puikiai tiks šie plaukų laminavimo analogai. Tereiks išbandyti ir pasirinkti sau priimtiniausią bei teikiantį maksimaliausią efektą.
Bandykite ir nepamirškite pasidalinti savo įspūdžiais!
Jokio efekto. Laiko gaišimas.
Rasa, pati esu tamsiaplaukė ir kartas nuo karto pasidarau plaukų kondicionierių iš citrinos sulčių http://www.grazipati.lt/naturalus-plauku-drekikliai/, o taip pat ir šią laminavimo procedūrą – jokio pašviesėjimo nepastebėjau – tiesiog plaukučiai labiau blizga. Jei vis dėlto nesate tikra dėl citrinos poveikio (ar tiesiog Jūsų plaukai jautresni), citrinos sultis keiskite į obuolių actą (2 – 3 v. šaukštai) .
Linkiu sėkmės .
O citrina nešviesina plaukų? Tinka tamsiaplaukėms? Esu taip su citrina nusišviesinus gerokai plaukus 🙂
Agne, lauksime rezultatų ir atsiliepimų .
Pasidariau, laukiu dabar, kol reiks begt issiplaut :))
Gintare, kiekvienam kaukės poveikis labai individualus . Tikiuosi nesupainiojote kokoso pieno su kokoso vandeniu, nes dažnai tokia klaida ir padaroma – tada trokštamo efekto nesulaukiama. Jei viską darėte kaip aprašyta, gal tiesiog Jūsų plaukučiams ši priemonė netinkama.
Todėl siūlyčiau išmėginti ir plaukų laminavimą želatina http://www.grazipati.lt/ideali-plauku-prieziuros-priemone/ . Pati asmeniškai jau nebesivarginu užsiimti sudėtinga aprašyta procedūra, o tiesiog naudoju iš anksto pasiruoštą šampūną ir plaukų kondicionierių, sumaišytus su ištirpinta želatina – kiekvieną kartą džiaugiuosi paklusniais ir švytinčiais plaukais .
Linkiu kuo geriausios sėkmės :).
Pasidariau šį laminavimą, tačiau nebuvo kažkokio efekto (ne didesnis nei po paprastos kaukės). Lyg ir viską dariau pagal instrukciją. Po pirmo plovimo plaukai vėl šiurkštoki. Bandysiu pasidaryti dar, gal po kelių kartų kurso situacija pasitaisys.
Oksana, kokosų PIENO (nepainiokite su taip pat parduodamu kokosų vandeniu) galima rasti bet kokiame didesniame prekybos centre, tik rinkitės brangesnį – perskaitykite sudėtį ir pakratykite – jis neturėtų teliuškuoti, mat yra pakankamai kietos konsistencijos – kaip parodyta straipsnio paveikslėlyje.
Linkiu sėkmės .
Laba diena, gal galite parašyti kur įsigyti kokosų pieną, nusipirkau, o jis skystas? Ačiū.
Anonymous, būtų puiku, jei galėtumėte smulkiau pakomentuoti, kas patiko ir tiko .
Linkiu sėkmės .
Šitas geras, užskaitau 🙂
Asta, labai ačiū už atsiliepimą – tai bus gera paskata ir kitoms skaitytojoms sužinoti, jog puikių rezultatų galime pasiekti ne tik brangiuose salonuose, bet ir pasiraususios savo virtuvės spintelėse .
Linkiu dar daug ir kitų nuostabių atradimų .
Šiaip komentarų niekada nerašau, bet negaliu neatsiliepti apie šį laminavimą. Esu kažkada laminavusi plaukus brangioje kirpykloje, ir nors efektas buvo neblogas man gaila pinigų. Kadangi mėgstu pasidaryt kokių egzotiškų patiekalų ir turėjau kokoso pieno, nusprendžiau surizikuoti ir pasigamint šitą dalyką. Nu žinokit STEBŪKLAS tikrai. Negana to kad plaukai labai blizga, bet ir prajo menuo, plaukai vis dar minšti ir labai lengvai valdomi. Darbe klausė ką pasidariau :). Ir visai čia nesudėtinga ta procedūra, ne ką ilgesnė už saloninę 🙂 Labai ačiū, kad dabar galėsiu pigiai darytis laminavimą. Einu skaityt kitų receptų, labai patiko 🙂