PLONA TALIJA PER 5 MINUTES

dans_507124

PLONA TALIJA PER 5 MINUTES

 

Vienintelis pratimas, ir plona talija – vos per 5 minutes į dieną!

Tai Japonijos gydytojo Fukutsudzi sukurta procedūra, kuri padeda sumažinti juosmens apimtį, pašalinti pilvo riebalus ir net padidinti ūgį, atliekama tik 5 minutes per dieną .

Šis metodas jau buvo aprašytas daugelyje spaudos leidinių, internete, yra išleista ir knyga, kuri parduodama dideliais kiekiais.

Koks šio metodo principas ?

Nauja, nuolat pildoma rubrika – GUDRYBĖS – įvairios grožio, stiliaus, mus supančios aplinkos praktiškos gudrybės bei idėjos

Japonijos gydytojas Fukutsudzi, suprasdamas žalingus mitybos įpročius ir pernelyg didelį piktnaudžiavimą įvairiomis, dažnai kenksmingomis dietomis, ieškodamas optimalaus metodo, leidžiančio reguliuoti kūno svorį, atkreipė dėmesį į žmogaus skeletą. (Pats gydytojas 20 metų tyrinėjo dubens kaulų problemas ir ligas). Jis atskleidė dėsningumą, kad liemens apimtis priklauso nuo dubens kaulų ir šonkaulių išsiplėtimo lygio. Kuo mažiau vienas nuo kito atitolę kaulai, tuo plonesnis juosmuo. Žmonės, kurių kūno proporcijos tokios, kai platesni yra dubens kaulai, labiau linkę storėti klubų srityje, jei labiau – šonkauliai – viršutinėje dalyje.

Po daugelio eksperimentų, jis pagrindė savo hipotezę ir sukūrė pratimą, reguliuojantį kaulų proporciją – jei šonkaulių ir dubens kaulų išsiplėtimą būtų galima sumažinti, grąžinti į teisingą padėtį, žmogus taptų lieknesnis.

Maža to, šis pratimas formuoja taisyklingą stuburo padėtį, leidžia vidaus organams grįžti į pirminę, natūralią vietą , taip pat ištaiso ydingą laikyseną.

Net po vienos šios procedūros kai kurių žmonių liemens apimtis sumažėja keliais centimetrais, o ūgis atitinkamai padidėja. Taip yra todėl, kad pratimo metu visiškai atpalaiduojami spazmuoti trapecijos, pečių ir kaklo raumenys, t.y. būtent tie raumenys, kurie „susimeta į kuprą“, išjuda kaulai ir sąnariai, be to šis tempimo pratimas grąžina stuburą į taisyklingą padėtį.

Sunku patikėti, bet kas trukdo pabandyti !?)

Jums prireiks tik volelio, kurį galite pasidaryti iš susukto ir perrišto rankšluosčio.

Pastaba. Dėl skirtingos žmonių masės volelio dydis skiriasi. Pasikliaukite savo intuicija ir įvertinkite savo pojūčius– dėl per didelio volelio galite jausti pernelyg stiprų tempimą – tokį volelį gali naudoti tik turintys visiškai sveiką nugarą. Jei Jus dažnai vargina nugaros skausmai, volelį pasidarykite plonesnį ir minkštesnį.

Taigi, pratimas

 

1.Atsigulkite ant kieto paviršiaus, pakiškite volelį po nugara – tiksliai ties bamba, atsipalaiduokite. Kojas praskirkite pečių plotyje, bet sulieskite nykščiais.

2.Rankas atmeskite virš galvos, pasistenkite jas ištiesti ir padėti delnais ant žemės, suliesdami mažuosius pirštelius. Pabandykite kiek įmanoma labiau išsitempti (ypač įtemptas turi būti tarpas tarp dubens kaulų ir šonkaulių), galva neturi būti atmesta atgal, bet, priešingai – smakrą tempiame link krūtinės – tik ne pernelyg smarkiai, stenkimės tai daryti švelniai – Jums neturi skaudėti (bet ir nesikūprinkite). Tokioje pozoje gulime 5 minutes. Giliai kvėpuojame, medituojame (svajojame – kiekvienam pagal poreikius).

Jei Jūsų šonkaulių sritis yra platesnė nei klubų, tada volelį dėkite ties apatinių šonkaulių kraštu – ta pati 5 min. procedūra.

Panaši procedūra, jei norime suformuoti aukštesnę krūtinę – volelį padedame ties krūtinės projekcija – viską atliekame 5 min.

Jei viską atliekate teisingai, stuburas pradeda grįžti į natūralią, taisyklingą padėtį. Net per 5 min. kaulai ir sąnariai išjuda iš vietos, todėl visa ši procedūra gali būti daugiau ar mažiau skausminga.

Ypač svarbu po šių pratimų pradėti judėti labai atsargiai – iš pradžių atsigulkite ant šono, tada palengva atsisėskite ir tik tada atsistokite – jokiu būdu nedarykite staigių judesių.

Jei turite rimtų stuburo, nugaros problemų ar ligų, dėl šių pratimų būtina pasikonsultuoti su savo ortopedu.

 

Mano pastebėjimai. Tiesą sakant, į šią procedūrą žiūrėjau labai skeptiškai, bet… Pirmą dieną liemuo liko toks pats, bet, nepatikėjau savo akimis, ūgis padidėjo 0,5 cm. Antrą dieną ūgis liko tas pats, liemens apimtis sumažėjo 1 cm. Trečią dieną niekas nesikeitė. Tačiau: per savaitę ūgis padidėjo 1 cm, liemens apimtis suamžėjo ~ 3 cm, tuo ir pabaigiau. + Procedūra tikrai veikia. Pojūčiai nėra malonūs: nepatogu tiek ištiestoms ir išverstoms rankoms, tiek kojoms, skelia nugarą, apie kokį nors atsipalaidavimą nėra ko šnekėti… Išvada: geras pratimas, toms, kurios nori, tarkim, pakentėti ir iki savaitgalio ar tam tikro laiko suformuoti lieknesnę taliją. Kadangi savo figūra nesiskundžiu, nesikankinsiu, toliau darysiu Tibeto pratimus.

Būtų labai įdomu sužinoti kitų nuomonę, tad jei užsiimsite šia procedūra, būtinai parašykite ir pasidalinkite įspūdžiais.

Būkite sveikos ir gražios!

This entry was posted in Plona talija per 5 min. and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

75 Responses to PLONA TALIJA PER 5 MINUTES

 1. Anonymous says:

  Yra parašyta knyga apie šį metodą. Kažkodėl nerandu.

 2. GRAŽI PATI says:

  Virginija, patarčiau pradėti nuo… pagulėjimo ant kieto paviršiaus.

  Taip, išgirdote teisingai. Gali skambėti keistai, bet dažnai net tokia paprasčiausia kūno padėtis ant grindų gali būti skausminga, ypač jei ilgą laiką neužsiimdavote savo fizinės formos palaikymu ar gerinimu.

  Todėl ir šį pratimą pradėkite bei “praeikite” visus etapus kaip aprašyta aukščiau straipsnyje, tik be jokio volelio (atsigulkite ant kieto paviršiaus, atsipalaiduokite, kojas praskirkite pečių plotyje, bet sulieskite nykščiais, rankas atmeskite virš galvos, pasistenkite jas ištiesti ir padėti delnais ant žemės, suliesdami mažuosius pirštelius ir t.t.).
  Tokį palengvintos formos pratimą atlikite bent kelis kartus. Stebėkite, sekite savo kūno signalus. Jei nejaučiate jokio diskomforto, pasidarykite mažyti volelį ir tęskite pratimą su juo. Jei viskas gerai, po kurio laiko volelį padidinkite ir mėgaukitės rezultatais http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_whistle3.gif.

  Linkiu sėkmės http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_rose.gif

 3. Virginija says:

  SVEIKI. MAN JAU 63 M. IR DĖL FIGUROS, IR DĖL SVEIKATOS AR AŠ GALIU DARYTI ŠIUOS PRATIMUS?

 4. grazipati says:

  Zoozefina, kodėl gi nepabandžius. Tik šiuo atveju volelį bandykite dėti žemiau liemens – ties klubais. Būtinai atsižvelkite į visus perspėjimus ir pastabas bei vėliau nepamirškite pasidalinti rezultatais http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_mail.gif.
  Linkiu sėkmės http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

 5. Zoozefina says:

  Sudomino pratimas, o jei platus klubai? Galima juos sumazinti? Aciu.

 6. grazipati says:

  Vika, labai ačiū už detalų aparašymą. Tikriausia nėra nieko nuostabiau, kaip atsikratyti negalavimų paprastomis priemonėmis, o visus cheminius vaistus ir kitus preparatus mesti į šalį http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif.
  Tam šis tinklaraštis ir sukurtas – mėgautis paprastais, bet ne prastais produktais bei mėgautis sau ir savo kūnui tinkančiais ir naudingais atradimais http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_mail.gif.
  Linkiu kuo geriausios sveikatos ir sėkmės http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

 7. Vika says:

  Sveikos, isbandziau ir as si pratima ir suzinojau savo kuno bedas… Visa gyvenima rankine nesioju ant kairio peties ir daznai pastebedavau, kad ilgiau panesiojus rankine, maudzia, – skauda peti.. Pirma diena pratima galejau padaryti tik ~ 3 min.. Nes kairysis petys pradejo skaudeti, kazkas tvinkcioti, lyg sirdis plakti petyje pradejo, tokia busena buvo ir miegant nakti. Antra diena vel padariau pratima, sekesi geriau nors petys dar skaudejo.. Dabar pratima darau jau 10 diena ir neliko jokio diskomforto, savijauta puiki, petys vietoje, niekas neskauda. Del ugio ir liemens apimties negaliu nieko pasakyti, nes man tai neaktualu. Bet, laikysena tikrai tiesesne pasidare. Aciu uz visus receptus ir pasiulymus, su malonumu viska bandau ir net keista, viskas tinka, super !

 8. grazipati says:

  K.N.J, ačiū už atsiliepimą http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif. Nepamirškite aprašyti ir tolimesnių savo pasiekimų, nes skaitytojoms labai įdomu sekti VISĄ kūno pokyčių eigą ir, žinoma, kuo geriausios sėkmės http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif.

 9. K.N.J says:

  Dariau 1 karta uzaugau 1.5 cm ir nuo liemens -1cm tikrai ir toliau darysiu ir mamai papasakosiu ir jums visoms patariu

 10. grazipati says:

  K.N.J, kaip jau esu rašiusi, elkitės atsakingai ir laikykitės nurodytų instrukcijų bei linkiu kuo geriausios sveikatos bei sėkmės savo siekiuose http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

 11. K.N.J says:

  Tikrai bandysiu nes noriu buti modelis ir po operacijos labai priaugau ir negraziai atrodo .tikiuosi pasiseks pasiekti savo tiksla

 12. grazipati says:

  Toma, labai ačiū už atsiliepimą. Visos lauksime detalesnių pokyčių komentarų http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wink.gifhttp://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_mail.gif.

 13. Toma says:

  Sveikos 🙂
  Na, pratimą darau jau trečia diena. Liemenį pasimatavau tik šiandien, tad negaliu pasakyti poveikio, bet jauciuosi tikrai lengviau ( juosmenį turiu galvoje), tai gal ir veikia:)
  Strėnas truputį maudena, taip pat ir pilvuko raumenukus truputį jaučiu, bet manau čia viskas nuo pratimo, nes to fizinio krūvio kaip ir mažoka pas mane 🙂 Žiūrėsime kas bus toliau 🙂

 14. grazipati says:

  Laima šio pratimo metu išjuda kaulai ir sąnariai, be to šis tempimo pratimas po truputį grąžina stuburą į taisyklingą padėtį, todėl nereikia tikėtis malonaus atsipalaidavimo (pati jį išbandžiau, kad galėčiau parašyti atsiliepimą, jis tikrai veiksmingas, bet man asmeniškai jis kėlė diskomfortą, todėl nutraukiau). Be to, ypač svarbu po šių pratimų pradėti judėti labai atsargiai – iš pradžių atsigulti ant šono, tada palengva atsisėsti ir tik tada atsistoti – jokiu būdu nedaryti staigių judesių. Taip pat, jei turite rimtų stuburo, nugaros problemų ar ligų, dėl šių pratimų būtina pasikonsultuoti su savo ortopedu.
  Jau vakar rašiau, jog atsiradus nors menkiausiam diskomfortui ar skausmui, patarčiau pratimą nutraukti ir atrasti sau priimtinų kitų alternatyvių būdų. Tad linkiu sėkmės http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif.

 15. Laima says:

  dariau pratima jau antra diena…labai skaudeti pradeji juosmuo ir sedmenys ,kojos..Kodel?

 16. grazipati says:

  Laima, jau esu rašiusi, jog atsiradus nors menkiausiam diskomfortui ar skausmui, patarčiau pratimą nutraukti ir atrasti sau priimtinų kitų alternatyvių būdų http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif.

 17. Laima says:

  Laba diena…darau sita pratima jau dvi dienas….tik nesuprantu kas darosi man pradejo atsirasti skausmas stubure juosmesn srityje ir sedmenyse ir kojose skausmas lyg buciau sportavusi saleje pirma katra…ar galiu testi si pratima ar geriau nedaryti..Aciu

 18. grazipati says:

  Daiva, visai gali būti, kad šis pratimas labiau skirtas atkurti taisyklingą laikyseną (ko pasekoje suplonėja ir liemuo) arba ekstra atvejams, kai reikia skubiai “atrasti” liemenį http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wink.gif. Būtų smagu, kad savo pastebėjimus parašytų kuo daugiau moterų, tada būtų galima susidaryti tikresnį vaizdą :).

 19. Daiva says:

  Atrodo tikrai veiksminga, bet ar tai nebus tik trupmalaikis rezultatas?

 20. grazipati says:

  Karolina, patarčiau bent savaitėlę pabandyti daryti kaip nurodyta, o vėliau, jei būsite tikra, jog pratimas neša garantuotą pasitenkinimą ir naudą, o taip pat jei nebus jokių nusiskundimų, palaipsniui didinkite “dozę” http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif.

 21. Karolina says:

  Sveiki, išbandžiau šį pratima, labai patiko, kadangi šiandieną dariau, pokyčių nepastebėjau, bet pats procesas labai patiko. Taigi, norėčiau paklausti, ar galima šį pratimą daryti kelis sykius per diena arba ilginti laika?

 22. grazipati says:

  Diana, dar kartelį primenu, jog į šį pratimą žiūrėtumėte atsakingai ir, be abejo, nuoširdžiai džiaugiuosi dėl Jūsų pasiekimų bei geros savijautos http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.
  Ir ačiū, kad parašėte atsiliepimą http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_mail.gif http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif.

 23. Diana says:

  Žiaurei nerealus dalykas, po trijų dienu mano liemuo visiškai pasikeitė atrodo butent taip kaip ir norėjau, gaila nematavau kiek cm suplonėjo bet maždaug kokiais 3-4cm tai tikrai. Taip pat išsitaisė mano stuburas-jis buvo pakrypes į šona o dabar tiesus, ir daugiau nebesikuprinu.Labai džiaugiuosi, kad atradau šį puslapi 😉

 24. grazipati says:

  Diana, nors rašoma, kad šis pratimas formuoja taisyklingą stuburo padėtį, o taip pat ištaiso ydingą laikyseną, tikrai nesiryžčiau patarti, kaip Jums elgtis. Nebent bandykite pradėti su kuo mažesniu voleliu ir, jei nepajusite jokių neigiamų padarinių, tęskite, susukdama didesnį volelį.
  Visgi, kol nepasitarėte su specialistu, saugokite save ir atidėkite bandymus vėlesniam laikui http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif.

 25. Diana says:

  Sveiki, ar galiu daryti šį pratima jeigu turiu nedydelių problemų su stuburu-jis yra truputį iškrypęs.?O šiuo metu neturių sąlygu pasikonsultuoti su savo gydytoja.

 26. grazipati says:

  Jolka, nesu specialistė, bet Jūsų aprašyti simptomai labiau panašūs į neuralginį susirgimą (jau nekalbant apie begalę kitų ligų, turinčių panašius simptomus), o gal neseniai pradėjote vartoti kokius vaistus (turiu galvoje alerginę reakciją)?
  Ar tai galėtų būti nugaros trauma ir šio pratimo pasėkmė, geriausiai atsakytų ortopedas.
  Bet kokiu atveju, pratimo nebedarykite ir kreipkitės į savo gydytoją.
  Labai tikiuosi, kad tai tik laikinas negalavimas ir linkiu kuo greičiau pasveikti http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif.

 27. Jolka says:

  Pabandžiau ir aš. Dariau tik vieną kartą, vakare. Dėl ūgio, tai nesimatavau, bet talija -3 cm. http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gifBet kitą dieną atsikėlus, pajaučiau, kad svaigsta galva, einant “dingsta” žingsniai, negaliu dayti staigių judesių, susvirduliuoju,. Dabar jau trečia diena po pratimo darymo, bet savijauta nepasikeitė. Svaigimas, kordinacijos sutrikimas liko. Gal galit ką patarti. Arčiau galvos, kaklo srityje jaučiasi toks lyg spaudimas. Dešinė pusė kaklo juačiasi tempimas.

 28. grazipati says:

  5vaikuciu mamyte, labai ačiū už gražius žodžius. Tikiuosi, kad ir Jūsų pozityvumas užkrės kuo daugiau žmonių išbandyti sveikų, natūralių grožio priemonių poveikį bei paskatins netingėti pasirūpinti savo fizine būkle http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

 29. 5vaikuciu mamyte :-) says:

  Kiek cia geru patarimu atradau 🙂 net neisivaizduoju kaip atsidare jusu puslapis , nieko panasaus net meieskojau 🙂 pratimuka siandien jau ir isbandziau. Baltymu kauke veidui taip pat 😉 Aciukas visoms uz gerus patarimus 🙂http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif

 30. grazipati says:

  Eve, tik viską darykite labai atsargiai ir būtų malonu, jei vėliau papasakotumėt apie bendrą savijautą po šio pratimo serijos: vienoms suplonėja liemuo, kitoms pagerėja laikysena, sumažėja stuburo skausmai ar bendra savijauta. Pasidalinkite ir, žinoma, linkiu kuo geriausios sveikatos http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

 31. eve says:

  bandau šį pratimą, jau po pirmo karto pajutau du svelnius trakstelejimus, manau kazkas atsistate stubure ties nugara, apacioj.

 32. grazipati says:

  Violeta, nors man šis pratimas ir padėjo, bet nėra patogus atlikti, todėl pasilikau prie jau seniai išbandytų ir nešančių visokeriopą naudą Tibeto pratimų.
  http://www.grazipati.lt/kaip-daryti-tibeto-pratimus/
  Linkiu ir Jums atrasti “saviškį” saves tobulinimo metodą http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif.

 33. Violeta says:

  Dariau tą pratimą 3 kartus. Bet visai nieko nepajutau, ir niekas nepasikeitė

 34. grazipati says:

  Sigita, pasitikslinkite, ar teisingoje padėtyje gulėjote – kojų nykščiai turėtų būti suglausti, o gal Jums reikalingas mažesnis volelis, ar gulėjote ant kieto paviršiaus? Jei viską darote, kaip nurodyta, o skausmai nesiliauja, pratimą nutraukite arba pasikonsultuokite su ortopedu http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

 35. Sigita says:

  Vau pratimas nerealus, po pirmo karto stuburas tiesus, nesinori kuprintis, tik kojos padą tempia labai, gal k ne taip padariau, ar taip turi būti?

 36. grazipati says:

  Raimonda, visur reikalingas saikas http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif. Bent jau pirmąją savaitę pratimą atlikite po 5 min., o vėliau, jei nepajusite jokio diskomforto ar negalavimų, darykite ilgiau bei džiaukitės puikia laikysena ir stotu http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

 37. Raimonda says:

  Tik 5min?? Vau, padariau pirmą kartą, kažkas nepaprasto :)) taip greit laikas pralėkė, o jei daryčiau ilgiau? Taip gera atikėlusiai…

 38. grazipati says:

  Būtent šio pratimo nerekomenduočiau daryti. Nors Jūsų amžius nuostabus, dėl jau mažiau paslankių sąnarių kremzlių, trapesnių kaulų yra rizika susižaloti (be abejo, galėtumėte pasitarti su savo gydytoju ar ortopedu). Mano mamytei jau virš 70 metų ir ji su didžiausiu malonumu atlieka Tibeto pratimus bei džiaugiasi gera savijauta. Gal ir Jūs pabandytumėte ir įvertintumėte šios mankštos privalumus http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_rose.gif.
  http://www.grazipati.lt/kaip-daryti-tibeto-pratimus/

 39. Anonymous says:

  SVEIKI. MAN JAU 70.NE DĖL FIGUROS BET DĖL SVEIKATOS AAR AŠ GALIU DARYTI ŠIUOS PRATIMUS?

 40. grazipati says:

  Anonymous, labai ačiū už tokį išsamų atsiliepimą http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.
  Sulaukiu daug klausimų į savo paštą, bet nieko naujo negaliu atsakyti, išskyrus savo pastebėjimus ir potyrius.
  Štai kodėl kiekvienas komentaras yra svarbus – padeda išspręsti tam tikras skaitytojų problemas arba rasti atsakymus į jiems rūpimus klausimus.
  Todėl labai kviečiu dalintis ir diskutuoti viešai http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif. Sėkmės http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif.

 41. Anonymous says:

  Šis pratimas – tikras lobis. Darau jį dar tik kelias dienas, tačiau jau pajutau teigiamus pokyčius. Ūgio ir talijos aš nematavau, nes man nelabai tai rūpi, tačiau ką pastebėjau:
  1) Bent jau man, padarius šį pratimą, pilvas kažkaip pats sulenda atgal 😀
  2) Sėdžiu labai taisyklingai. Ir man nesunku. Mano laikysena ydinga (tai mano medicininėje kortelėje rašo jau gal penktus metus iš eilės), jau vos ne kupra formavosi, visada sulinkusi sėdėdavau. O dabar tiesi kaip smilga. Ir net nesinori lenktis atgal į ,,kupriaus” padėtį. Kažkaip savaime išeina sėdėti tiesiai.
  3) Turiu ir tokią problemą – pas mane buvo išsikišę kai kurie slanksteliai (ties galvos lenkimu, nes visuomet eidavau nunarinusi galvą žemyn). Tačiau padarius šį pratimą, ir toliau jį darant, jie darosi vis mažiau išsikišę, turbūt sulenda atgal? Žodžiu, kitaip sakant, stuburui tikrai padeda. Ir talijai.
  Tikrai jį darysiu ir toliau. Pirmomis dienomis man buvo sunkoka, tačiau po kiek laiko pripratau prie tempimo. Man neskaudėjo, tačiau ta padėtis buvo nepatogoka ir tiek. Niežėjo atsigulti į kitokią poziciją. Stojaus labai atsargiai. Pirmiausia rankos, tada volelis iš po nugaros, atsigulu ant šono, atsisėdu ir nesmarkiai pamankštinu rankas, kojas. Manau, dariau viską teisingai. Atsistojus kažkodėl būdavo sunkoka kvėpuoti, bet po to viskas būdavo gerai. Šis pratimas – tik į gerą. Pabandyti verta.
  Labai ačiū, kad įkėlėte šį pratimą, be šio tinklalapio jo nebūčiau radusi 🙂

 42. grazipati says:

  Damon, norėčiau pasakyti, kad pirmiausia ir reikėtų stiprinti pilvo, apatinės nugaros dalies, dubens, sėdmenų raumenis, nes tik sujungus viską į vieną visumą galima pasiekti norimų rezultatų, tame tarpe ir atsikratyti šoninių riebaliukų. Būtent šis pratimas, o taip pat mano jau aprašytas UNIVERSALUS PRATIMAS http://www.grazipati.lt/universalus-pratimas/ padeda pasiekti šių rezultatų. Taip pat labai veiksmingas yra ir lanko sukimas (tik reikėtų tai daryti bent po 30min. kasdien).
  Iš Jūsų komentaro suprantu, kad “tinginio” pratimas duoda rezultatų, tad pabandykite jį “sujungti” su lanko sukimu http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

 43. Damon says:

  Jau 4 dienas darau šį pratimą ir arba man vaidenasi, arba liemuo suplonėjo 2cm.
  Gal turite veiksmingų patarimų, kaip atsikratyti šoninių pilvo riebalų? Tas nedidelis pilvukas man nekliudo, bet tie šoniniai labai negražiai atrodo :/

 44. grazipati says:

  Indra, džiaugiuosi dėl pagerėjimo, labai tikiuosi, jog atsikratysite visų nugarytės problemų, ko ir linkiu http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif.
  Jei turėsite galimybę, vėliau aprašykite, kaip sekėsi http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif.

 45. grazipati says:

  Damon, aišku šį pratimą galima daryti ant žemės (pati taip ir darau), tik pasitieskite dekį (aš naudoju storą didelį frotinį rankšluostį), kad jaustumėtės patogiai.
  Gulint ant tam nepritaikyto stalo, juo labiau jei rankos ir kojos neturi tvirto pagrindo, šio pratimo atlikti kokybiškai ir neišeis http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wink.gif.
  Būtų visiems malonu sužinoti, kaip Jums sekėsi http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

 46. Indra says:

  Dariau viska kaip parasyta. Po pratimo keliaus labai atsargiai.
  Tik maniau, kad viskas via gerai su tuo skausmu praeita nakti, sujudinau kaulus, raumenis tai ir skauda.
  Si vakara jau vel dariau, nes nebejauciau skausmo jokio.
  Bet dekui uz patarima 🙂

 47. Damon says:

  O galima šį pratimą atlikti ant žemės? Dariau ant stalo, bet turbūt nepavyko, nes po to tik vos maudė nugarą ir krūtinės sritį. Stalas buvo per trumpas, šiek tiek išsikišo kojod ir rankos nemažai.

 48. grazipati says:

  Indra, nedarykite nieko per kančias ir skausmus, ypač jei turite stuburo problemų, kaip jau rašiau straipsnyje:
  “Ypač svarbu po šių pratimų pradėti judėti labai atsargiai – iš pradžių atsigulkite ant šono, tada palengva atsisėskite ir tik tada atsistokite – jokiu būdu nedarykite staigių judesių.

  Jei turite rimtų stuburo, nugaros problemų ar ligų, dėl šių pratimų būtina pasikonsultuoti su savo ortopedu.”

  Jūsų aprašytų nemigo nakties ir skausmų neturi būti, tad kol nepasikonsultuosite su savo gydytoju, šiuos pratimus nutraukite.

 49. Indra says:

  Sveiki.
  Pabandziau si pratima. Vakar dariau 3 kart ir visa nakti nemiegojus likau skausmas
  kojose ir sedmenyse tarsi saremiai butu
  Esu uzsibrezus daryt visa menesi,gal isspresiu stuburo skausmus:-)

 50. grazipati says:

  Ernesta, tegul pabando. Žinau ne vieną, kuris šio pratimo pagalba išsprendė nugaros problemas. Tad galimybių yra: arba sumažins liemenį, arba “susitvarkys” stuburą; svarbiausia, kad patiktų http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wink.gif.

 51. Ernesta says:

  Sakykite, ar vyrui irgi tinka šis pratimas? 🙂

 52. grazipati says:

  Aušra, būtinai pabandykite, tik pradėkite labai atsargiai, kaip ir aprašyta. Būtų puiku, jei savo potyriais pasidalintume ir su mumis http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_mail.gif.
  Linkiu sėkmės http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif

 53. ausra says:

  Laba diena.nuo siandien pradesiu si pratima,man pades jai tik si pratima darysiu,nes sportuoti as negaliu.o mityba as prisiziuriu.

 54. grazipati says:

  Nida, jau vien tai, kad vaikštote nesikūprindama- puiku – reiškia pratimas duoda naudos :).
  Pabandykite savaitės pradžioje pamatuoti liemens apimtį, kasdien po 5 min. daryti pratimą, vėliau pamatuoti savaitės pabaigoje – turėtumėte pamatyti skirtumą, nes daugumai liemuo sumažėjo jau po pirmo karto.
  Laiko apimties neilginčiau, o geriau susikoncentruočiau į taisyklingą šio pratimo atlikimą http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif
  Jau vien kasdienė Jūsų atliekama Tibeto mankšta padarys Jus grakštesne, stangresne ir jaunesne. Tad linkiu sėkmės http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

 55. nida says:

  sveiki.5 praeina net nepajuntu,ar galima ilgiau?del liemens apimties nezinau nes nematavau bet vaikstau nesusikuprinus,o tai jau gerai.keleta metu darau 5 tibeto,visada ryte,vakare si pratima.manau kad tai darysiu visada…sekmes visoms.http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif

 56. Ernesta says:

  As nelabai suprantu su tuom smakru. ir aplamai nesu tikra ar teisingai atlieku. gal kas vaizdo irasa padarytumet?

  • grazipati says:

   Tai kad vaizdo įrašas įdėtas :).

   Kai atmetate rankas virš galvos, savaime norisi galvą taip pat atlošti atgal – o reikia atvirkčiai – smakru stengtis paliesti krūtinę – taip jausite tempimą per visą stuburo liniją, tik smakrą link krūtinės lenkite atsargiai, po truputį, kad nejaustumėte pernelyg didelio diskomforto (jokiu būdu neturi skaudėti).
   Tikiuosi, kad aiškiai atsakiau :).
   Taip pat dar kartą atidžiai peržiūrėkite įrašą 🙂

 57. Ernesta says:

  Rasiau jums i el.pasta bet atsakymo negavau 🙂

 58. Liepa says:

  Per 2 savaites, bet ne kasdien darydavau http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wink.gif

 59. Anonymous says:

  liemuo – 7
  ūgis + 1,5

  Liepa, cia per kiek laiko?

 60. Liepa says:

  http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gifhttp://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gifhttp://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif
  liemuo – 7
  ūgis + 1,5

 61. puma says:

  nerealus pratimashttp://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_whistle3.gif Negana to, kad ženkliai suplonėjo liemuo, bet man didžiausias džiaugsmas – dingę nugaros skausmai http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif. Kažkada esu vaikščiojusi pas kinezeterapeutę, atlikinėjau panašius pratimus, tik dabar darau namie ir nemokamai, o nauda dviguba.
  Vienintelė pastaba – itin atsargiai užbaiginėkit pratimą – pradėkit judėti ir keltis labai pamažu, kad nesusitraumuotumėte.
  Didžiausia padėka šiam tinklapiui už atradimą http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_heart.gif

 62. Laura says:

  Puikus puslapis! Atradau jau senokai ir kai kuriais patarimais dar naudojuosi iki šiol. Labai daug efektyvių ir veiksmingų patarimų radau ir plaukams ir veidui.http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif Džiaugiuosi atradus šį puslapį. O šie pratimai liemeniui iš vis kažkas tobulo. Nuo liemens -10 cm per nepilną mėnesį http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gifhttp://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif Na aš dar kiekvieną dieną sporto klube lankausi reguliariai ir mitybą susiderinus, bet šie pratimai tikrai naudos duoda. Vien po pirmų treniruočių buvo -1 cmhttp://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif

 63. Olga says:

  Superinis pratimas, visiškai superinis-nuo lemens numečiau 4 cm. ugis – 1 cm. čia per 4 dienas. Tik reika labai letai keltis, nes kad nesusitraumuotumet.

 64. Karina says:

  Aš irgi galvojau, kad didesnės nesamonės dar negirdėjau, bet pradėjau daryti ir pasiteisino http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif. Dabar kaitalioju su universaliu pratimu, tai tikrai visi pastebėjo, kad ne tik sukūdau, bet ir labiau išsitiesiau. Jaučiu, kad ir pati stengiuosi eiti ištiesusi pečius, o pilvas tartum pats įsitraukia į vidų. ačiū už superinius patarimus, vėliau pabandysiu ir tibeto pratimus.

  • grazipati says:

   Karina, tikrai labai smagu, kai patarimai duoda naudos. Kuo daugiau gražių ir laimingų moterų, tuo pasaulis nuostabesnis :).

 65. grazipati says:

  Luka, džiugu, kad pratimas pasirodė naudingas. Sėkmės 🙂

 66. Luka says:

  Dariau tą pratimą iš smalsumo ir per daug nesitikėdama, nes iš pradžių nieko nebuvo. Man jis visai patogus ir malonus, kai turėdavau laiko, net pagulėdavau pasikišdama po nugarą ne volelį, o paprasčiausią pagalvę. Baigiantis antrai savaitei pastebėjau, kad lažkaip kelnės pradėjo smukti, pasimatavau, nuo liemens pasirodo nukrito 4 cm, o nuo klubų 3 cm. Va taip netikėtai sukūdau, ačiū.

 67. grazipati says:

  Aušra, norėčiau priminti, kad tęstumėte šį pratimą, tik jei gerai jaučiatės. Be to, dar geresnis efektas būtų, jei nepamirštumėte prisižiūrėti, t.y. fizinis krūvis, subalansuota mityba ir t.t. Linkiu sėkmės 🙂

 68. Aušra says:

  Čia tai geras. Per savaitę nuo liemens numečiau 5 cm, bandysiu toliau 🙂

 69. grazipati says:

  Ačiū, Loreta. Man taip pat svarbiausia, kad pratimas veikia ir esant reikalui, t.y. kokiai ypatingesnei progai (jį darau retai, nes yra pakankamai nepatogus), juo pasinaudoju ir sumažinu liemens apimtį keliais cm. Sėkmės ir Jums.

 70. Loreta says:

  Labai ačiū už šį pratimą. Per 5 dienas liemuo sumažėjo 4 cm. Nežinau, kaip Lenai nesumažėjo, bet man jau pirmą dieną 1 cm. Aišku reikia po to save prisižiūrėti. Taip kad tikrai bandykit.
  Skaičiiau ir kitus jūsų straipsnius. Puiku. Sekmės 🙂

 71. grazipati says:

  Džiugu, kad paprasti ir “naminiai” pratimai atneša naudą.
  Būkite sveikos.

 72. Lena says:

  Si pratima jau zinojau. Mano dukra issigyde nugaros skausmus, nors liemuo ir nesuplonejo. Bet rekomenduoju.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_heart.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_rose.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_whistle3.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cry.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_mail.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_sad.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_unsure.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wink.gif