PĖDŲ GYDYMAS IR PRIEŽIŪRA

untitled2

PĖDŲ GYDYMAS IR PRIEŽIŪRA

RUOŠIAME PĖDUTES VASARAI

Žinoma, kad visų geriausias dalykas tiek žiemą, tiek vasarą džiaugtis šilkine pėdų oda. Be to visos norime, jog jos visada atrodytų gražios, išpuoselėtos ir sveikos – kojytės reikalauja tiek pat daug dėmesio, kaip ir rankos. Bet iš savo patirties žinau, kad ypatingą dėmesį šiai kūno daliai skiriame atšilus orams ir „peršokus“ į atvirą avalynę, o juk ir taip aišku, kad net grakščiausia eisena praras savo žavesį, jei akys pagaus švytuojančius nesutvarkytus kulniukus.

Deja, daugiau negu trečdalis žmonių gyvenime yra kentę dėl pėdų problemų. Didžiausia jų yra susijusi su oda. Kieta, šiurkšti ir išsausėjusi oda, nuospaudos ir suskilinėję kulnai dažnam sukelia ne tik nepatogumų, bet ir skausmą.

Pagrindinė įtrūkusių kulnų ir pėdų atsiradimo priežastis – per daug išsausėjusi oda, sumažėjęs jos elastingumas, ką sąlygoja:

– odos ligos, endokrininės ligos, gastritas, diabetas -jų gydymą turėtų paskirti gydytojas,

– taip pat viršsvoris, avitaminozė, nekokybiškas maistas, alkoholis, nepatogi, nenatūrali avalynė, sintetinės kojinės ir puskojinės, prasta asmens higiena, t.y. tiesiog apsileidimas, apsprendžiamas mūsų pačių ir kurio galime atsikratyti.

Jei jau palietėme šią temą, pabandykime išsiaiškinti, ką daryti, kad pamirštumėme šią problemą ilgam, o gal ir visam laikui. Aišku, kad pėdutes geriausia puoselėti visą laiką, bet jei jau taip atsitiko, kad jos pradėjo šerpetoti bei skilinėti, teks imtis liaudiškų be galo pigių, bet labai efektyvių priemonių.

Reikia pasakyti, kad prieš pradedant naudoti visus šiuos liaudiškus pavilgus, kompresus ir kremus, pėdutės turėtų būti tinkamai paruoštos, t.y. gerai atmirkytos ir nušveistos pemza. O jau tada pasirinkite vieną iš šių variantų, priklausomai, kokio gydymo reikia kojytėms arba tiesiog profilaktiškai jas suminkštinkite ir palepinkite.

Taigi, ypatingai išsausėjusioms ir sutrūkinėjusioms pėdutėms gydyti tinka:


Naminiai kremai:

 

100 g sviesto

3-4 v. šaukštai medetkų žiedų

Sviestą ištirpinkite, sudėkite medetkų žiedus (turi gautis labai tiršta masė). Vėl pradėkite kaitinti sviestą, intensyviai maišykite, kol medetkų žiedai išsiskleis, o vėliau gausis beveik vienalytė masė. Šiuo kremu gerai įmasažuokite problemines vietas – pamatysite, kaip įtrūkimai traukiasi tiesiog akyse. Likusį kremą dėkite į šaldytuvą iki kito karto.

*

1 a. šaukštelis medetkų žiedų

1 a. šaukštelis ramunėlių žiedų

1 a. šaukštelis kraujažolių

~ 50 g vazelino

Žolynus sumalkite kavamale, sumaišykite su vazelinu, tepkite problemines vietas. Tokį kremą laikykite tamsioje ir vėsioje vietoje.

*

2 v. šaukštai medaus

1 v. šaukštas kiaulės taukų

Gautu mišiniu aptepkite problemines vietas, užsidėkite polietileninius maišelius, ant viršaus kojines ir pailsėkite 2 val.


Gilius įtrūkimus taip pat gydo tokios procedūros:

1 v. šaukštas spirito (arba degtinės)

1 v. šaukštas ricinos aliejaus

4 a. šaukšteliai krakmolo

1 a. šaukštelis sumaltų ramunėlių žiedų

Gerai atmirkytas ir pemza ištrintas pėdas patepkite spiritu, tada ricinos aliejumi. Krakmolą sumaišykite su maltais ramunėlių žiedais ir šiuo mišiniu įtrinkite visas pėdas, užsidėkite polietileninius maišelius, ant viršaus kojines ir laikykite bent 30 min.

*

Puikus būdas atsikratyti apšerpetojusių kulniukų: prieš miegą gerai įmuiluoti pėdas ūkišku muilu, nenuplauti, o užsidėti polietileninius maišelius, ant viršaus kojines (geriausia vilnones) ir laikyti per naktį. Po 3-4 tokių procedūrų turėsite minkštutes pėdutes.

*

1 l karšto pieno

1 v. šaukštas citrinos sulčių

~ 30 min. pėdas pamirkykite karštame piene, gerai nusausinkite ir aptepkite citrinos sultimis.

*

2 obuoliai

1 stiklinė pieno

Obuolius sutarkuokite ir pavirkite piene ~10 min., kol susidarys tiršta konsistencija. Šia pasta aptepkite pėdas ir kulnus, užsidėkite polietileninius maišelius, ant viršaus kojines (geriausia vilnones) ir palikite bent 30 min.

*

Sutrūkinėjusią odą labai sveika ištepti žąsies taukais.


Kompresai:

Karštas svogūnų kompresas

Sutarkuokite 2 svogūnus, pakaitinkite vandens vonelėje, aptepkite pėdas, užsidėkite polietileninius maišelius, ant viršaus kojines (geriausia vilnones) ir laikykite per naktį. Ryte gerai nuplaukite muilu, vėliau sodos ir citrinos sulčių mišiniu.

*

2 v. šaukštai sodos

2 l vandens

1 svogūnas

Kojas 15 min. pamirkykite sodos ir vandens tirpale, nusausinkite. Problemines vietas aptepkite tarkuotu svogūnu, užsidėkite polietileninius maišelius, ant viršaus kojines (geriausia vilnones) ir laikykite per naktį. Ryte viską kruopščiai nuplaukite, dar kartą ištrinkite pemza problemines vietas ir patepkite kremu. Užtenka 2-3 kartų.

*

Medaus ir kopūstų kompresas

Gerai atmirkytas ir pemza ištrintas pėdas bei kulnus storu sluoksniu ištepkite medumi, uždėkite ant abiejų pėdų po didelį kopūsto lapą, įvyniokite į polietileninius maišelius, užsidėkite kojines ir laikykite per naktį.

*

Atlaužkite du kopūsto lapus, padaužykite, suminkštinkite juos mediniu plaktuku, dėkite ant probleminių vietų, užsidėkite polietileninius maišelius, ant viršaus kojines (geriausia vilnones) ir laikykite per naktį. Ryte pėdas nuplaukite muilu ir patepkite maitinamuoju kremu.

*

Arba 200 g šviežių kopūstų sutarkuokite, išspauskite sultis, jose pamirkykite medvilnines kojines ir užsimaukite ant pėdų, ant viršaus – polietileninius maišelius, tada dar vienas kojines (geriausia vilnones) ir laikykite per naktį.

*

Bananų žievės kompresas

Bananų žievės vidinę pusę pridėkite prie probleminės vietos, užsidėkite polietileninius maišelius, ant viršaus kojines (geriausia vilnones) ir laikykite per naktį. Kursas – 5-6 kartai.

*

Citrinos kompresas

Perpjaukite citriną per pusę, išspauskite sultis ir panaudokite savo arba kulinarinėms reikmėms, o „citrinos taureles“ uždėkite ant kulnų ir palikite 20-30 min.


Vonelės:

2 v. šaukštai dilgėlių

1 v. šaukštas medetkų žiedų

1 l vandens

Žolynus užplikinkite verdančiu vandeniu, palikite 15-20 min. Šiame pravėsusiame užpile mirkykite kojas ~30 min. Vėliau labai gerai nusausinkite ir patepkite maitinamuoju kremu.

*

Puikų efektą suteikia medetkų žiedų (1 v. šaukštas) bei vandens (1 l), taip pat gysločių lapų (2 v. šaukštai)  ir vandens (1 l) vonelės. Pėdas mirkykite 15-20 min.

*

Pėdas minkština ir bulvių lupenų, citrinos, apelsinų žievelių nuovirai, dilgėlių, jonažolės, mėlynių lapų arbatos. Tik nepamirškite gerai atmirkytas pėdas nušveisti pemza bei patepti maitinamuoju kremu arba mėgstamu aliejumi.

Mano pastebėjimai. Nors stengiuosi savo pėdučių neapleisti, liaudiškomis gudrybėmis naudojuosi visada. Mano didžiausia pagalbininkė išlieka soda – jos ir vandens tirpale mirkau kojytes prieš atlikdama pedikiūrą, nepamiršdama įlašinti eterinio aliejaus (žinia, jo negalima lašinti tiesiai į vandenį – pasemkite šaukštą druskos ir tik į ją lašinkite kelis lašus reikalingo eterinio aliejaus, tokią druską įmaišykite į vandens vonelę). O didžiausiu atradimu tapo sviesto ir medetkų kremas. Tikrai stebuklingas dalykas, tinkantis ne tik pėdutėms minkštinti, bet ir suskirdusioms rankoms ar apšerpetojusioms lūpoms gydyti. Vienintelis pastebėjimas, kad bent jau man vienalytė konsistensija nesigauna – medetkų žiedai tiek nesuverda, nebent prieš kaitinant juos reikėtų sumalti arba ilgiau kaitinti šią masę, bet bijau, kad toks kremas gali netekti savo naudingųjų savybių.

Eksperimentuokite ir Jūs bei pasidalinkite savo įspūdžiais. Gal netgi turite savo nerealių receptų, kurių paslaptį galėtumėte išduoti ir mums?!

Rūpinkitės savimi! Būkite grakščios ir švytinčios!

 

This entry was posted in Ruošiame pėdutes vasarai and tagged . Bookmark the permalink.

2 Responses to PĖDŲ GYDYMAS IR PRIEŽIŪRA

 1. GRAŽI PATI says:

  Irute, pirmiausia išbandykite itin veiksmingą, bet paprastą (ir pigų) pasidaryti straipsnyje aprašytą naminį kremą:

  100 g sviesto
  3-4 v. šaukštai medetkų žiedų

  Sviestą ištirpinkite, sudėkite medetkų žiedus (turi gautis labai tiršta masė). Vėl pradėkite kaitinti sviestą, intensyviai maišykite, kol medetkų žiedai išsiskleis, o vėliau gausis beveik vienalytė masė. Šiuo kremu gerai įmasažuokite problemines vietas – pamatysite, kaip įtrūkimai traukiasi tiesiog akyse. Likusį kremą dėkite į šaldytuvą iki kito karto.

  arba

  1 a. šaukštelis medetkų žiedų
  1 a. šaukštelis ramunėlių žiedų
  1 a. šaukštelis kraujažolių
  ~ 50 g vazelino

  Žolynus sumalkite kavamale, sumaišykite su vazelinu, tepkite problemines vietas. Tokį kremą laikykite tamsioje ir vėsioje vietoje.

  Naudokite kremą pagal galimybę kuo dažniau, o taip pat ir nakčiai (galite storai aptepti problemines vietas, tada užmaukite polietileninius maišelius ir kojines).

  Jau po poros savaičių džiaugsitės minkštomis ir sveikomis pėdutėmis http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif.

  Linkiu sėkmės http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

 2. Irutė says:

  Ačiū, būtinai išbandysiu, nes mano pėdos labai problematiškos. Kulnai dažnai suskyla net iki kraujo. Bandžiau šveitimą, tačiau susidarė įspūdis, jog kuo dažniau šveiti, tuo labiau jos prašosi to daromos. Dabar rekomendavo parafino voneles Gal žinote, ar verta bandyti? Negaila žinoma, bet jau nebežinau kokių tik priemonių nebandžiau savo kojoms.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_heart.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_rose.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_whistle3.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cry.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_mail.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_sad.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_unsure.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wink.gif