IDEALI DANTŲ BALINIMO PRIEMONĖ
RECEPTAS
Nieko naujo nepasakysiu, jog balta ir graži šypsena yra ne tik mūsų emocijų atspindys, bet ir kelias į mus supančių žmonių širdis. Todėl dantukai – mūsų vizitinė kortelė – turėtų atrodyti nepriekaištingai.
Šiandien internetas mirga patarimais, kaip greitai ir efektyviai išbalinti dantis. Nekalbėsiu apie greičiausiai veiksmingas, bet brangias ne visiems prieinamas odontologines paslaugas ir produktus, neretai savo sudėtyje turinčius abejotinų ingredientų. Aš siūlau išbandyti saugų, paprastą pasigaminti, bet itin veiksmingą dantų skalavimo skystį, kuriuo esu labai patenkinta, todėl galiu atsakingai pareikšti, jog jis tikrai pašviesina dantukus, palaiko tinkamą burnos higieną, gydo ir sutraukia raudonas, paburkusias, jautrias, kraujuojančias dantenas, o taip pat ir suteikia gaivų burnos kvapą.
Taigi, lengvai gaminame paprastą ir efektyvią priemonę:
1 a. šaukštelis Himalajų druskos (iš bėdos galima paprastos). Himalajų druska natūraliai balina dantis, yra puiki priemonė parodontozės gydymui ar profilaktikai, stiprina dantenas, stabdo kraujavimą.
1 a. šaukštelis valgomosios sodos. Soda nuo dantų labai gerai pašalina dėmes, atsiradusias dėl kavos, arbatos ar rūkymo, taip pat mažina įvairius dantenų uždegimus bei dirglumą.
2 a. šaukšteliai 3 proc. vandenilio peroksido, kuris dantų balinimo metu skyla į vandenį bei deguonį – aktyvios deguonies molekulės įsiskverbia į spalvą pakeitusį emalį, atpalaiduoja pigmento molekules, todėl dantis pašviesėja. (Beje, vandenilio peroksidas naudojamas ir daugelyje profesionalių dantų balinimo produktų, dantų pastų, burnos skalavimo skysčių).
5 lašai arbatmedžio, pipirmėčių (pasižymi antibakteriniu ir antigrybeliniu poveikiu, šalina liežuvio apnašas) arba citrinos (mažina dantenų kraujavimą, balina dantų emalį, saugo nuo ėduonies) eterinio aliejaus, kurie garantuotai dar ir gaivina burnos kvapą.
1 stiklinė (200 ml) šilto vandens
Kadangi eterinis aliejus vandenyje netirpsta, prieš maišant jį su kitais ingredientais, sulašinkite jį į druską, o jau tada pastarąją ir visas likusias sudedamąsias dalis sudėkite į vandenį, gerai sumaišykite ir supilkite į patogų naudoti indą (pvz. į seną burnos skalavimo buteliuką), prieš kiekvieną naudojimą gerai suplakite.
Didelį gurkšnį priemonės paskirstykite po visą burną, skalaukite dantis ~ 2 min., po to išspjaukite (skysčio jokiu būdu nenurykite). Naudokite 1-2 kartus per savaitę. (Kaip besidžiaugtumėte greitu rezultatu, šia priemone piktnaudžiauti nereikėtų, nes pernelyg dažnas jos naudojimas gali sukelti emalio plonėjimą ir pažeisti dantenas).
Jei išsivalius dantis įprasta pasta arba prasiskalavus šiuo balinamuoju skysčiu nepatingėsite užpilti šiek tiek gryno nerafinuoto pirmo spaudimo alyvuogių arba kokosų aliejaus ant vatos skritulėlio ir papoliruoti juo dantis – išvysite neįtikėtinus rezultus – dantukai akinančiai spindės lyg ką tik išėjus iš pačios pažangiausios ir brangiausios odontologinės klinikos!
Primenu: prieš atlikdamos šį dantų balinimą, nepamirškite įvertinti odos reakcijos į vandenilio peroksidą, sodą ir eterinius aliejus ir nesinaudokite šia priemone:
Nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu.
Jei Jums nėra 18 metų.
Jei sergate dantenų, burnos ertmės ligomis, jei dantys yra labai jautrūs ar dantų emalis labai plonas ir sutrūkinėjęs.
Mano pastebėjimai: Neįtikėtinai efektyvus balinantis produktas, be to ir nuostabi burnos skalavimo priemonė viename, o, svarbiausia, bent kelis kartus pigesnė nei parduotuvėje. Jau po pirmos procedūros akivaizdžiai matomas dantukų, tarpdančių pašviesėjimas. Pasirinkau arbatmedžio eterinį aliejų (jį turėjau po ranka), nelabai patiko aštrokas ir truputi įkyrokas kvapas, tad kitą kartą rinksiuosi citrinos arba pipirmėčių, be to, burnoje lieka sūrumo skonis, tad po procedūros dar kartelį praskalauju burną drungnu vandeniu. Naudoju šį skystį nakčiai (nors galima ir ryte po valgio): iškart jaučiama, kaip sutraukiamos dantenos, gleivinė, pasišalina maisto likučiai, tad tikrai džiaugiuosi burnos švara ir gaivos pojūčiu. Nors nerekomenduojama priemonės naudoti dažniau kaip 2 kartus per savaitę, skalauju ja burną kasdien po minutę jau kelias dienas. Vėliau darysiu pertrauką. Patarimas: turėkite nedidelį kiekį šio skysčio rankinėje – esant reikalui ar jeigu rengiatės po darbo susitikti su draugais, praskalaukite juo burną bei dantukus ir žavėkite aplinkinius nuostabia ir gaivia šypsena.
Būkite sveikos ir švytinčios!
o man tiesiog idomu, kodel negalima sios priemones naudoti nestumo ir zindymo metu? juk eteriniu alieju galima nedeti, o ir siaip priemone tik skalaujama, nenuryjama
Laura, nėštumo ir žindymo metu moters organizme vyksta hormonų pokyčių, kartais sutrinka ir ph pusiausvyra, vyksta kiti fiziologiniai pakitimai, todėl kyla įvairių alerginių reakcijų pavojus.
“Įsiklausykite” į savo organizmą ir elkitės tinkamai .
Linkiu kuo geriausios sėkmės ir sveikatos .
S. eterinis aliejus labiau reikalingas gaiviam burnos kvapui, o balinimo procesui turi mažiau įtakos, tad nieko baisaus .
Sakykite, o galima nepilti eterinio aliejaus? Nes jo neturiu :/
Adele, kadangi esu nebe jauniklė, o moteris su patirtimi , didžiumą priemonių, perduotų dar mano mamos ar puikių, puikiai atrodančių senjorių, esu pati išbandžiusi ir pasidalinusi su Jumis.
Kita (mažesnioji) dalis aktualių receptų, procedūrų ar mankštų yra po kruopelytę surankioti interneto platybėse ar iš lūpų į lūpas perduoti ir garantuotai užsirekomendavę patarimai, įtakoti šiuolaikinio gyvenimo padiktuoto tempo .
Puikūs Jūsų blogai, nors ir nedaug ką išbandžiau, tačiau labai įdomu skaityti, knieti paklausti iš kur tiek žinių semiates? 🙂