KUPEROZĖ
Jautri, raustanti, kapiliarinė oda?
Imkimės priemonių!
Kuperozė – tai odos paraudimas dėl išsiplėtusių kraujagyslių, sumažėjus kapiliarų sienelių elastingumui, kuri vystosi ir dėl silpnos arba pernelyg intensyvios apytakos odoje. Ji gali tęstis labai trumpą laiką arba kelias valandas.
Kraujagyslių išsiplėtimą lemia tiek vidinės, tiek išorinės priežastys. Prie vidinių priežasčių galima priskirti paveldimumą. Išoriniais kraujagyslių priešais laikomi ultravioletiniai spinduliai, staigūs temperatūrų ar slėgio svyravimai, stiprus vėjas, kai kurie maisto produktai, karšti gėrimai, raudonasis vynas, tam tikri vaistai. Didesnį polinkį kuperozei turi šviesiaplaukės, jautrią odą turinčios moterys, taip pat sulaukusios 30 metų, rūkančios, geriančios per daug alkoholio ar kavos, naudojančios hormoninę kontracepciją. Rizika padidėja ir po gimdymo. Kuperozė
Kuperozė gali išryškėti pamažu arba paūmėti staiga. Nors išsiplėtusios kraujagyslės nesukelia rimtų sveikatos sutrikimų, bet mums, moterims (o neretai ir vyrams) jos įtakoja ne tik išvaizdą, bet ir nuotaiką bei gyvenimo kokybę. Be to, nesiimant jokių priemonių, kraujagyslės gali plėstis dar labiau.Kuperozė
Todėl reikėtų atsisakyti:
Tiesioginių saulės spindulių
Soliariumo
Žiemos pramogų, tokių kaip slidinėjimas (bet koks vėjas alina odą, todėl kapiliarų tinklelis dar labiau išryškėja)
Rūkymo
Alkoholio
Aštraus maisto
Stiprios kavos
Pirčių procedūrų
Hormoninių vaistų
Taip pat teks vengti vandeniui atsparios kosmetikos bei makiažo pagrindo, kurį sunku užtepti ir pašalinti be dirginančių tirpiklių, tonikų. Veido valikliai turi būti švelnūs, geriausiai be muilo, kuris džiovina odą ir pašalina natūralius riebalus. Nenaudokite kosmetikos, kurios sudėtyje yra alkoholio, pamirškite bet kokį šiurkštesnį odos pilingą.Kuperozė
Jeigu odos išbėrimai pastoviai kartojasi, pirmiausia būtina nustatyti kapiliarų išsiplėtimo priežastis. Jeigu tai viena iš rožinių spuogų ligos stadijų, kreipkitės į dermatologą. Jeigu kraujagyslės išryškėja dėl hipertenzijos, reikia stengtis sureguliuoti spaudimą. Jei veidas raudonuoja ne dėl ligos, patartina naudoti išoriniam kapiliarų stiprinimui ir gydymui skirtas kosmetikos priemones
Apie tokias liaudiškas, efektyvias ir papasakosiu.
Kraujagysles stiprina priemonės, turinčios vitaminų A ir E (antioksidantai), B (skatina imunitetą), K (slopina kapiliarų tinklą), C ir P (tvirtina kraujagyslių sieneles bei stirpina odos struktūrą).
Aliejai:
Vynuogių kauliukų
Kviečių gemalų
Avokadų
Graikiškų riešutų
Linų sėmenų
Migdolų
Simondsijų (jojobos)
Eteriniai aliejai:
Melisos
Šalavijo
Raudonėlio
Mairūno
Čiobrelio
Rozmarino
Juodųjų serbentų
Pelargonijų
Ramunėlių
Kiparisų
Tokie gamtos produktai, kaip:
Medetkos
Jonažolės
Kaštonų žiedai
Gėlių žiedadulkės
Ramunėlės
Bulvių krakmolas
Petražolės
Plačialapis šaukštis (Petasites hibridus)
Bruknės
Spanguolės
Agrastai
Šermukšniai
Pats paprasčiausias ir vienas efektyviausių dalykų, kurie turėtų būti Jums po ranka, tai ramunėlių ir žalioji arbatos:
2 v. šaukštus ramunėlių užpilkite stikline verdančio vandens, po 15 min. perkoškite, atvėsinkite. Gerai sudrėkinkite kaukės šabloną, dėkite ant veido 10-15 min.
2 a. šaukštelius žaliosios arbatos užpilkite stikline 60-70℃ vandens, palaikykite kelias minutes, nukoškite, atvėsinkite. Gerai sudrėkinkite kaukės šabloną, dėkite ant veido 10-15 min. Tokia arbata taip pat labai veiksminga nuo išsiplėtusių porų ar po nudegimų saulėje.
Šias arbatas labai naudinga laikyti buteliuke su purkštuku ir kartas nuo karto atgaivinti veidą arba tiesiog vatos skritulėliu nuvalyti odą bent 2 kartus per dieną.
Puikiai odą valo bei stiprina jonažolės, beržų lapų, šalavijo, ramunėlių, rugiagėlių ar levandų nuovirai. Juo valykite veidą bent du kartus per dieną.
Puikūs tonikai kraujagyslių sienelių stiprinimui:
2 v. šaukštai ramunėlių
0,5 l vandens
2 askorutino tabletės (vitamino C)
Ramunėles užpilkite verdančiu vandeniu, po 15 min. perkoškite, ištirpinkite sutrintas askorutino tabletes. Tokiu toniku tepkite veidą 2-3 kartus per dieną.
0,5 stiklinės alijošiaus sulčių
0,5 stiklinės rožių vandens
0,5 a. šaukštelio augalinio glicerino
5 lašai levandų eterinio aliejaus
po 2 lašus ramunėlių, čiobrelių eterinio aliejaus
Sumaišykite visus ingredientus ir prieš naudojimą gerai suplakite. Galima odą valyti vatos skritulėliu arba apipurkškite, jei turite tinkamą buteliuką. Tokį toniką gali naudoti ir vyrai, turintys jautrią odą, po skutimosi.
Pasigaminkite ledukų. 2 v. šaukštus džiovintų lapų ar žiedų kurių nors iš šių augalų (galima ir kelis): kraujažolės, šalavijų, kiparisų, rozmarinų, medetkų užpilkite stikline verdančio vandens, palikite 30-40 minučių, nukoškite, supilkite į ledo formeles ir užšaldykite. Valykite odą ryte ir vakare.
Puikus probleminės odos pagalbininkas ir efektyvi priemonė nuo veido raudonio
yra:
bulvių krakmolas:
1 šviežią bulvę sutarkuokite smulkia tarka, sultimis sudrėkinkite kaukės šabloną, dėkite ant veido 10 min., po to apiplaukite ramunėlių arba žaliąja arbata.
1 v. šaukštas bulvių krakmolo
1 v. šaukštas šviežių spanguolių sulčių
Kaukę tepkite ant gerai nuvalyto veido 20 min., nuplaukite šiltu vandeniu. Šią procedūrą darykite 2 kartus per savaitę. Spanguolių sultis galima keisti pagal sezoną: šaltalankių, aviečių, braškių, serbentų, šermukšnių, agrastų sultimis.
svogūnai:
Svogūnų sultis lygiomis dalimis sumaišykite su alyvuogių aliejumi. Tepkite veidą arba problemines vietas tris kartus per dieną.
salotos:
Kelias saujas salotų užpilkite 0,5 l vandens, virkite dvi valandas ant silpnos ugnies, nukoškite, atvėsinkite ir dėkite į šaldytuvą. Valykite odą du kartus per dieną.
imbieras:
15 gramų tarkuoto imbiero užpilkite 1 l vandens, pakaitinkite iki virimo, palaikykite dar 5 min., nukoškite. Dėkite šio nuoviro kompresus ant probleminių vietų.
vynuogės:
Veido odą švelniai pamasažuokite tamsių vynuogių rūšių minkštimu 2-3 kartus per dieną.
petražolių lapai ir šaknys:
Petražoles nuplaukite, smulkiai supjaustykite, išspauskite sultis. Tepkite jomis odą 2-3 kartus per dieną, palaikykite 10-15 minučių, nuplaukite šaltu vandeniu.
jonažolių, medetkų aliejus:
1 dalis šviežių jonažolių arba medetkų (tiks ir džiovintos)
2 dalys aukščiau išvardinto aliejaus
Žoleles užpilkite aliejumi, laikykite saulėtoje vietoje 3-4 savaites kartas nuo karto pavartydamos.
Tokius aliejus galite naudoti vietoj kremo arba įmaišykite į savo naudojamus.
Maitinanti bananų kaukė
0,5 banano (sutrinkite)
1 a. šaukštelis bet kokio anksčiau išvardinto aliejaus
3 lašai bet kokio anksčiau išvardinto eterinio aliejaus
Viską gerai išmaišykite, dėkite ant veido 20 min., po to nuplaukite šiltu vandeniu.
Balinanti agurkų kaukė
1 a. šaukštelis šviežių agurkų sulčių
1 v. šaukštas riebios grietinėlės
1 kiaušinio baltymas (išplaktas)
Viską sumaišykite (jei kaukė pernelyg skysta, visada galima įdėti bulvių krakmolo), dėkite ant veido 20 minučių, nuplaukite šaltu vandeniu.
Balinanti kefyro kaukė
3 v. šaukštai kefyro
3 lašai juodųjų serbentų eterinio aliejaus
Viską labai gerai išmaišykite, į mišinį įmerkite kaukės šabloną, dėkite ant veido 15 min., nuplaukite veidą šaltu vandeniu.
Maitinanti kaukė
1 a. šaukštelis bet kokio anksčiau išvardinto aliejaus
2 lašai pelargonijų eterinio aliejaus
Švelniai pamasažuokite odą 15-20 min. Šią kaukę naudokite 1 kartą per savaitę
1,5-2 mėnesius.
Valanti kaukė
1 v. šaukštas natūralaus jogurto arba kefyro
1 v. šaukštas tarkuotų obuolių
2 lašai lecitino
2 lašai ramunėlių eterinio aliejaus
Viską sumaišykite, mišinyje išmirkykite kaukės šabloną, dėkite ant veido bent 15 min. Švelniai nuplaukite šiltu vandeniu.
Stiprinanti, maitinanti, lyginanti sezamo kaukė
1 dalis maltų sezamo sėklų
1 dalis natūralaus jogurto arba kefyro
Kaukę laikykite 15-20 min., nuplaukite šiltu, paskui šaltu vandeniu.
Gydanti žolelių kaukė
Susimalkite po saują ramunėlių, asiūklio, medetkų, kraujažolės, paprastojo kaštono žiedų (arba kitų aukščiau išvardintų gamtos produktų). Turėkite visada po ranka.
1 v. šaukštas šių žolelių mišinio
1 a. šaukštelis bulvių krakmolo
~ 2 v. šaukštai žaliosios ar ramunėlių arbatos arba kefyro
Grietinės tirštumo košelę tepkite ant veido ir laikykite 15-20 min., nuplaukite šiltu vandeniu.
Gėlių žiedadulkių kaukė
1 a. šaukštelis žiedadulkių (yra pirkti vaistinėse)
1 a. šaukštelis aliejaus (bet kurio aukščiau išvardinto)
keli lašai citrinos sulčių
Kaukę laikykite 15 min., nuplaukite šiltu vandeniu be muilo. Prieš naudodamos tokią kaukę, pasitikrinkite alerginę reakciją žiedadulkėms: patrinkite jomis alkūnės arba riešo vidinę pusę, stebėkite 12 valandų (neturi likti jokio paraudimo).
***
Ką gi, jei jau neturime porcelianinės odos, neliekime ašarų, bet imkimės priemonių ir džiaukimės sveikstančiu ir skaistėjančiu veideliu.
Nepamirškime, kad nėra nieko, ko negalėtų įveikti Moteris!
Būkite gražios ir nuotaikingos!
Vilija, dažnai prireikia išbandyti bent kelis ar net keliolika priemonių, kad atrastumėte sau labiausiai tinkantį produktą. Skirtumas tik toks, kad naminės priemonės yra gerokai pigesnės nei brangios pirktinės, tad ne taip skausmingai kerta per kišenę tokie bandymai. Šiuo atveju rankų darbo produktą galima panaudoti ir kitaip, pvz. medetkų sviestas – tobulas pėdučių gydytojas ir minkštintojas – juk pavasaris jau ant nosies .
Labai keista,bet man nepadejo tas sviestas,Rasa.Naudojau veido raudoniui mazinti 🙁
Tikrai medetkos “visų galų meistrės”. Apie panašų kremą jau rašiau http://www.grazipati.lt/ruosiame-pedutes-vasarai/ruosiame-pedutes-vasarai/, tik ten į sviestą įsukamos džiovintos arba šviežios medetkos. Yra šioks toks diskomfortas, kai tepantis tokį kremą tie žiedeliai byra (Naudoju jį ne tik pėdoms, bet veidui, rankoms). Jūsiškis receptas tikriausiai geresnis ir greičiausiai lieka daugiau naudingų medžiagų. Būtinai išbandysiu. Ačiū ir sėkmės :).
Labai gerai jautrią odą gydo medetkų sviestas. Reikia gerą saują medetkų 10 minučių pavirti 100 ml vandens, atšaldyti ir po truputį įsukti į 100 g sviesto. Tokį kremą tepti nakčiai. Jau po savaitės veidas pabala, o ryškūs paraudimai kaip reikiant sumažėja.