DRĖKINANTIS GYDOMASIS VEIDO KREMAS
NEĮTIKĖTINAS POVEIKIS VEIDO ODAI
Kaip jau esu minėjusi, aš stengiuosi aprašyti tuos receptus, kurių gamyboje nereikia naudoti begalinio kiekio sudėtingų, labai brangių ar neaiškių sudedamųjų dalių, todėl noriu pasiūlyti Jums nuostabų naminį drėkinantį, gydomąjį, puoselėjantį veido odą kremą, kuris idealiai tinka visiems odos tipams, o jam pasigaminti teprireiks trijų paprastų, bet ne prastų savosiomis savybėmis komponentų: kokoso aliejaus, žaliosios arbatos ir cinamono.
Jau daug rašyta apie vieną mano mėgstamiausių – kokoso aliejų. Jis puikiai drėkina ir valo odą, be to yra itin lengvai absorbuojamas. Šis gamtos produktas maitina odą ir tinka visiems odos tipams, bet kuriam amžiui, bet kuriai lyčiai. Kadangi yra neriebios konsistencijos, jis neužkemša porų. Aliejų naudojant ilgesnį laiką, jis pasiekia giliuosius odos sluoksnius ir stiprina jungiamąjį audinį, vadinasi, atstato odos elastingumą ir stangrumą, kurį prarandame su metais – taigi, saugo nuo raukšlių atsiradimo ir sulėtina odos senėjimo procesus. Kokosų aliejus taip pat naudojamas gydant įvairias odos ligas, tokias kaip psoriazė, dermatitas, egzemos ir kitos infekcijos.
Žalioji arbata nė kiek nenusileidžia kokoso aliejaus neįtikėtinoms savybėms. Atvirkščiai. Jau seniai yra įrodyta, kad kosmetika su žaliąja arbata atstato odos drėgmės balansą ir sulėtina odos senėjimo procesus bei apsaugo nuo UV spindulių žalingo poveikio. Galiu pridėti, jog žaliosios arbatos antioksidantinės savybės (joje esantys B grupės vitaminai, vitaminai A ir C, įvairūs mikroelementai, selenas, manganas, jodas, varis, cinkas ir geležis, taninai, folio ir amino rūgštys, eteriniai aliejai, alkaloidai) užtikrintai stabdo odos senėjimą, stimuliuoja, tonizuoja odą, daro ją elastingesnę, ramina ir mažina šerpetojimą, taip pat kovoja su bakterijomis, kurios skatina inkštirų atsiradimą, šalina paraudimą ir uždegimus, ištraukia iš odos toksinus bei sėkmingai valo odos poras.
Cinamone gausu kalcio, kalio, magnio, geležies, mangano, natrio, fosforo, cinko, gydančiųjų eterinių aliejų. Taigi, šis produktas taip pat yra ne tik puikus antioksidantas, bet turi ir antiseptinių savybių, todėl veikia kaip antibakterinė medžiaga. Jis valo ir skaistina odą, kovodamas su bėrimo bei pigmentacijos problemomis. Sveikos odos būklę cinamonas palaiko veikdamas ir kaip regeneruojanti medžiaga, todėl yra vertinamas kovoje su senėjimo procesais.
RECEPTAS
1 v. šaukštas kokoso aliejaus (su kaupu)
1 v. šaukštas žaliosios arbatos
ketvirtis a. šaukštelio malto cinamono (nedėkite, jei Jūsų oda itin jautri)
Kokoso aliejų ištirpdykite kaitinamoje vandens vonelėje (aš paprastai naudoju nedidelį ir neaukštą puodą, į kurį įstatau stiklinį arba porcelianinį puodelį, kad būtų apsemtas iki pusės. Šiuo atveju naudokite truputį mažiau vandens, kadangi reikės jį pilnai užvirinti – nereikia, kad vanduo prisitaškytų į būsimą kremą).
Į ištirpusį aliejų sudėkite žaliąją arbatą ir cinamoną, gerai išmaišykite (stenkitės nenaudoti metalinių įrankių – puikiai tiks medinė mentelė, kiniškos valgymo lazdelės (nelakuotos) ar pagaliukai nuo ledų :))
Kai tik vanduo užvirs, ugnį sumažinkite iki minimumo, uždenkite dangtį ir masę kaitinkite mažiausiai 30 min. kartas nuo karto pamaišydamos. (Stenkitės surasti tokias puodo ir puodelio proporcijas, kad uždengus dangtį, puodelis neapvirstų).
Dabar gautame ekstrakte liks sukoncentruotos visos aromatinės, vaistinės ir kitos vertingos veikliosios medžiagos, kurios buvo mūsų žaliavoje.
Turėkite pasiruošusios būsimo kremo indelį. Ant kaklelio uždėkite 3-4 sluoksnių binto ar marlės, truputį įspauskite, kad gautųsi piltuvėlio forma ir pro jį nukoškite gautąjį ekstraktą.
Taigi, natūralus, kvepiantis, puikios žalsvos spalvos ir patogios konsistencijos kremas paruoštas. Iš nurodytų proporcijų produkto gaunasi nelabai daug, tad laikyti jį šaldytuve nebūtina. Šį kremą turėkite po ranka, pvz. vonioje, kurį sunaudosite per porą savaičių.
Mano pastebėjimai. Trūksta žodžių aprašyti jo poveikį. Galiu tik pasakyti – NUOSTABUS: drėkina, minkština, lygina, balina, skaistina. Kol kas esu metusi į šoną visus savo pasigamintus grožio produktus ir džiaugiuosi šiuo įstabiu kremu. Kad išgautumėte maksimalų šio ar kitų aliejiniu pagrindu pasigamintų kremų efektą, visada tepkite odą, prieš tai sudrėkinusios ją vandeniu. Iš savo asmeninės patirties galiu pasakyti, kad man patogiau yra pirmiausia užtepti aliejų ar kremą ant odos ir tik paskui sudrėkinti rankas vandeniu ir dar kartą švelniai paskirstyti bei įmasažuoti odą – taip grožio priemonė įsigeria žymiai geriau ir greičiau. Taip pat noriu priminti, kad toks kremas idealiai tinka ir plaukams, tad naudokite jį kaip kaukę prieš galvos plovimą arba plaukų galiukams po plovimo.
Būkite jaunos ir gražios!
Lina, cinamonas, priklausomai nuo jo kokybės bei smulkumo dažniausiai kažkiek nusėda indelio dugne, bet nieko baisaus – mes juk nenorim, kad vėliau jo liktų mums ant veido. Svarbiausia, kad gaminant tokį kremą geriausios cinamono savybės yra pasisavinamos, o vėliau naudojant, jos “dovanojamos” mūsų odai .
Vasaros metu, ypač dabar kai taip karšta, kremą geriau laikykite šaldytuve.
Ir tikrai jį galima naudoti tiek ryte, tiek vakare .
Labas vakaras,
Pasigaminau šį nuostabų kremuką. Papildomai dar įlašinau rozmarinų ir citrinžolės eterinių aliejų. Gavosi nuostabus kvapas. Labai gerai tepasi. Tik kažkodėl cinamonas nusėdo į indelio dugną. Gal ką ne taip dariau? Taip pat sustingo tik šaldytuve. Gal dabar nuo tų karščių skystas? Taip pat norėčiau apklausti, ar jį galima tepti ryte ir vakare, ar rekomenduotumėte kitaip? Ačiū:)
Vitalija, ačiū už gražius žodžius .
Man šis kremas taip pat vienas mėgstamiausių .
Linkiu atrasti dar daugiau įstabių produktų .
Noriu padekoti uz recepta dieninio kremo.Fantastinis kremas.Veidas dekoja.Aciu…
Anonymous, labai ačiū, kad pasidalinote potyriais .
Jums pačiai gal tiesiog ir užteko to “nematomo” drėkinančio poveikio – svarbu, kad oda jaustųsi “jaukiai”.
Džiaugiuosi už mamytę. Žinia, įsisenėjusių gilesnių raukšlių nepanaikina nei brangiausi ir neva tobuliausi kremai, nei botokso ar kitos injekcijos, nei plastinės operacijos, bet šis kremukas puiki prevencija naujų raukšlių atsiradimui bei galimybė pasireikšti kitoms jo puikioms savybėms.
Šio kremo riebumo pertekliaus nesijaus, jei tepsite jį ant veido sudrėkintomis vandeniu rankomis (lengviau ir greičiau įsigers) arba tiesiog naudosite mažesnį jo kiekį.
Tad linkiu mėgautis ir būti žavingomis .
Sveiki, noriu pasidalinti pastebėjimais šio kremuko ☺ kvepia tobulai, pasidariau sau ir mamai, “ant savęs ” ypatingų pokyčių nepastebėjau( naudoju apie mėn.), o “ant mamos” akivaizdūs: sumažėjo- beveik išnyko ryškus raudonis, odą lygesnė,(žinoma giliu raukšlių neišlygina, bet smulkios tikrai dingo), skaistesnė. ☺Net pati nustebau 😉
tiesa, tik mama minėjo, pasitepusi kremu po kokių 10 min, odą pasidengia riebalų, ji vėl įtrina ir tuomet susigeria puikiai.
Elena, skubiai nutraukit kremo naudojimą – simptomai rodo labai aiškius alergijos požymius, tik neaišku, nuo kokių produktų . Jei atlikot odos jautrumo testą ir nebuvo jokių grėsmės žymių, gal tiesiog sureagavo į per didelį egzotinių sudedamųjų dalių kiekį (kokoso aliejų, neseniai naudotą sviestmedžio, kakavos sviestą, žaliąją arbatą) arba gal pasitaikė koks netinkamas kokoso aliejus, jei, kaip rašėte, iškart nesustingo?
Bet kokiu atveju, iš bėdos kremą sunaudokite plaukų drėkinimui arba, dėl šventos ramybės, išmeskite .
Ir ačiū, kad pasidalinote patirtimi – pamokos, kad ir skaudžios, ateityje padės skaitytojoms išvengti panašių problemų .
Labas vakaras,
sakykit, ar gali būt, kad šis kremas gali netikti? Ar išvis, gali jis kam nors netikti? Nes man rodos,kad mano odai jis netinka ;-(( Liūdna tai pripažint, nes perskaičius visus atsiliepimus, apsidžiaugiau, pasigaminau- ir pasirodo, ne ;-( turėjau prieš jo naudojimą šiek tiek sudirgusią odą (rodos, netiko prieš tai įsigytas veido kremas (pastaba: ekologiškas, lietuvių gamyba, pagrind. sudedamosios dalys- kokoso aliejus, sviestmedžio sviestas ir kakavos aliejus, šios firmos kremus nuolat perku, iki tol nebūdavo , kad netiktų, bet aną įsigijau pirmą kartą). Taigi , pasigaminus šį gydomąjį jauninamąjį kremą tikėjausi, kad oda “išsitaisys”, ir aišku, kad džiaugsiuos šiuo kremu. Pasitepiau pirmą kartą po liftingo kaukės (ji man labai tiko ir patiko)- išmušė odą raudonom dėmėm, bet po kokių 20 min jos atslūgo, tačiau liko nemalonus riebumo pojūtis, bet ir tas po poros val. praėjo. Pasitepiau dar vakare prieš einant gult -odą pradėjo perštėt, vėl raudonos dėmės, bet jas ilgai perštėjo, oda pradėjo šerpėtot tose vietose. Ryte lyg ir apmažėjo viskas. Dieną dėjausi kaukę antrą kartą – kai tik kaukę nuploviau, pojūtis nuostabus, “kvėpuojantis”- tada pasitepiau kremu- ir vėl tas pats… Raudonos dėmės jau net buvo tokios “užčiuopiamos”- lyg plokštelės ant odos.. po kurio laiko praėjo tas tempimas ir perštėjimas, bet vakare aš jau tepiausi su kitu savo bandytu serumu. Šiandien raudonio nėra, bet gydomojo kremo netepu. Ar gali būt, kad esu jam alergiška? Šiaip esu alergiška, ir žinau kam, ir vengiu šių medžiagų kosmetikoje, labai kruoščiau renkuosi, nes nedaug tokių gaminių, kur nebūtų įdėta kvapų (esu alergiška kvapų mišiniui, žinau konkrečiai kokiom medžiagom). bet apie kokoso aliejų net negalėjau pagalvot, kad gali sukelt alergiją, nes valgant jį man nieko neatsitinka. Pasidariau “alkūnė linkio” testą su šiuo kremu- nei paraudo, nei peršti… Net nežinau, kaip ir elgtis toliau- ar dar man bandyt šiuo kremu teptis? ką jūs patartumėt? Ačiū už atsakymą, atsiprašau, kad tiek čia prirašiau.
Elena, vėliau būtų įdomu sužinoti, ar kremas pateisino lūkesčius .
Ačiū už greitą atsakymą 😉 kokosų aliejų naudoju, žinoma, nerafinuotą ekologišką 😉 dėjau kupiną valgomąjį šaukštą, kaip ir rašėt. Žiūrėsiu, gal po kelių valandų kremas sutirštės atvėsęs? veido riebumas po poros valandų dingo 😉
Elena, kremo konsistencija turi pasidaryti kone tokia pati kaip ir pirminė kokoso aliejaus, t.y. pakankamai kieta (kiek minkštesnė nei vaško konsistencija), nebent Jūs naudojote kokį nors rafinuotą aliejų .
Kokosų aliejus yra neriebus ir neužkemša porų, nebent jo uždėjote pernelyg daug. Tačiau tai ne bėda, kartais ir su paprasčiausiais kremais ar aliejais apsirinkama pataikyti reikiamą kiekį – tiesiog po minutėlės popieriniu rankšluosčiu ar servetėle lengvais judesiais paplekšnokite veidą, kad kremo perteklius susigertų į popierių ir džiaukitės minkštutėle oda .
Laba diena,
pasidariau šio kremo, cinamono nedėjau, nes mano oda l. jautri, bet įlašinau levandų eterinio aliejaus kelis lašiukus. Sakykit, ar kremas pasidarys tirštesnis? Nes kol kas jis skystas. Ir dar- aišku, neišlaikiau nepabandžius pasitept 😉 Oda lieka riebi- ar taip ir turi būti, ar kažkas negerai? Dėkoju už atsakymą.
Laura, nors straipsnyje rašiau, kad šį kremą derėtų sunaudoti per porą savaičių, iš savo patirties galiu pasakyti, kad tikrai jam nieko neatsitinka nei per mėnesį, nei per ilgesnį laiko tarpą (tiesiog gal ilgainiui kiek prarandama pačių naudingiausių sudedamųjų dalių savybių, bet jis tikrai neužrūgsta ir jo konsistencija nekinta).
Iš bėdos galima įmaišyti truputį bičių vaško (tik įsitikinkite, ar Jūsų draugė nėra alergiška medui ir kt. bičių produktams), šlakelį vitaminų E ir C aliejaus, kelis lašelius rozmarino, apelsinų eterinio aliejaus ar jau tik iš ekologinių parduotuvių įsigyjamų sodos benzoato, kalio sorbato, augalinio koncervanto natacido, taip pratęsiant kremo galiojimo laiką.
Linkiu sėkmės .
Sveiki, receptas skamba nuostabiai. Bet sakykite, ką galeciau ideti i ji papildomai, kad islaikytu galiojimo laika ilgesni, bet tuo paciu nekenktu veido odai? Nes labai noreciau toki krema iteikti kaip dovana:)
Dėkuj, šiandien bandysiu pasidaryti krema 🙂
Anonymous, naudokite tik nerafinuotą šalto spaudimo kokosų aliejų, nes tokiu būdu spaudžiant nenaudojami jokie specialūs tirpikliai, aliejus nekaitinamas, todėl jame lieka pačios geriausios ir naudingiausios mūsų odai savybės .
Sveiki, norėjau paklaust kokį kokosų aliejų reikia dėti? Nerafinuotą?
Regina, labai ačiū už tokius nuoširdžius ir šiltus žodžius . Jau vien dėl jų verta nenuleisti rankų ir nerti į dar didesnius grožio paslapčių ieškojimus bei skleidimą visoms, kas tuo domisi .
Pasigaminau ir sita kremuka. Zalia arbata sumaliau su kavamale. Kremas puikus. Zodziais neapsakysi. Ir kvapas ir konsistencija.
Dziaugiuosi atradus sita tinklalapi. Daug kuo naudojuosi pagal jusu pasidalintus receptus. Veido valiklis su obuoliu actu, roziu aliejus, obuoliu actas, krakmolo kauke, naktinis kremukas ir t.t.. Vakar dar sita kremuka pasigaminau.
Mano problematiska oda dar niekada tokia nebuvo, kaip dabar. O maniau, kad pas mane jinai jau beviltiska. Buvo misri, visa demeta, siek tiek padribus ir nelygi. Padetis pasikeite kardinaliai, kazkur tai per gera pusmeti. Lygi, svelni, zenkliai stangresne, demes vos pastebimos. Ir tik Jusu tinklalapio deka.
Aciu Jums.
Erika, žinoma pabandykite, juk matėje yra gausu antioksidantų, magnio, geležies, kalcio, kalio, A, B1, B2, C, E ir kitų vitaminų!
Kaip jau esu rašiusi, pati mėgstu eksperimentuoti, todėl dažnai į šį kremą įmaišau ir kitų žolelių, pvz. kraujažolių, mėtų, šalpusnių, agurklių.
Visoms būtų įdomi Jūsų patirtis su mate kremu, tad nepamirškite pasidalinti. Linkiu sėkmės .
sveiki. o gal vietoj arbatzoliu idet zalios arbatos-matės milteliu?
Dėkui už išsamų atsakymą! Jūsų puslapis- fantastinis!!!!!=-O ,gyvuokit kuo ilgiau!!!!!:-)
Jūrate, labai ačiū už šiltus žodžius.
Nežinau, kokio amžiaus sūnus, nes gali būti sunku priversti žmogų daryti voneles pėdoms, bet be šių procedūrų nelabai apsieisite. Be abejo, reikėtų nustatyti šios problemos priežastį, nes čia gali slypėti kai kurios organizmo sistemos bėdos (endokrininės, virškinimo, viršsvorio ir kt.), bet visada galima išmėginti ir paprastus liaudiškus būdus. Siūlyčiau pamėginti:
-~100 g ąžuolo žievės pusvalandį pavirti 2 litruose vandens, pravėsusiame vandenyje mirkyti pėdas ~30min.
-~20 lauro lapų užpilti 2 litru verdančio vandens. Skysčiui atvėsus iki tinkamos mirkymui temperatūros, panardinti kojas 20-30 min.
-0,5 stiklinės acto+2 v. šaukštus druskos sumaišyti su 2 litrais šilto vandens, mirkyti pėdas ~20 min.
-2 v. šaukštus sodos sumaišyti su 2 l šilto vandens, mirkyti pėdas ~20 min.
-nakčiai pėdas įtrinti natūraliomis citrinos sultimis, leisti natūraliai išdžiūti.
Taip pat itin veiksmingos mano jau anksčiau aprašytos liaudiškos priemonės nuo prakaitavimo, kurios puikiai tiks ir pėdoms http://www.grazipati.lt/liaudiskos-priemones-nuo-prakaitavimo/.
Nesu medikė, tad tikrai negaliu nustatyti raudonų dėmių diagnozės.Pagal aprašymą labai panašu į egzemą arba kitaip dedervinę, tad nuoširdžiai siūlau pasitelkti visą moterišką gudrumą ir įkalbėti vyrą apsilankyti pas specialistą, nes negydoma liga gali progresuoti, o tada jau reikės sudėtingesnio ir ilgesnio gydymo.
Egzemos priežastys gali būti alergiją keliantis maistas, drabužiai, vaistai, darbas su kenksmingais preparatais, lėtinės ligos, sezoninių peršalimų susilpnintas imunitetas, stresas ir kt., tad reikėtų eliminuoti šiuos veiksnius.
Taip pat galima pabandyti:
-5 proc. šaltalankių aliejaus tepalą, kuris greitai sumažina pabrinkimą, perštėjimą ir niežulį (tepkite dėmeles ryte ir vakare). Išgerkite papildomai 1 a. šaukštelį šaltalankių aliejaus per dieną – tai dar labiau paspartins sveikimą.
-Putino uogų, mėlynių sultys (tepti pažeistas vietas).
-Sumaišyti 50-100 ml aliejaus ir tiek pat acto. 1-2 kartus per dieną tepti ligos pažeistas vietas.
-senovinis tepalas iš kiaušinio trynio. Kietai išvirkite kiaušinius (kuo didesnis pažeistas odos plotas, tuo daugiau kiaušinių prireiks). Išimkite trynį, pasmeikite ant virbalo ar šakutės ir pradėkite tirpdyti virš žvakės liepsnos. Iš trynio pradės išsiskirti skystis, kurį reikia surinkti į atskirą indelį. Šituo „tepalu“ ir reikia patepti egzemos pažeistas vietas.
-sumaišykite vieną dalį natūralaus acto su dviem dalimis vandens ir tepkite žaizdeles ~ 10 minučių, po to nuplaukite.
-Galima naudoti ir cinko oksidą, kuris yra purškiamas tiesiog ant sergančios odos.
-Egzema gali būti gydoma ir 3 proc. vandenilio peroksidu (2 a. šaukšteliai) bei kalio permanganatu (pora kruopelių, kad tirpalas nusidažytų vos rožine spalva) + 100 ml vandens. (Neatsargiai naudodami šias priemones galite sukelti dar didesnę žalą, todėl su jomis elgtis reikia labai atsakingai).
Linkiu kuo geriausios sveikatos ir sėkmės .
Turiu mažą vaika-tai vyras,kuriam jau 61m.,net nežinau ką ir bedaryt- kiek siunciu pas gyd.-tolko jokio-neina.Problema tame,kad galvos sryty,kojose pradėjo mestis raudonos sausos dėmės,jos pleiskanoja. Vyras dėl to depresuoja,o pas gydytojus neina……….Gal patarsit,ka daryt? Liaudies išmintim dar,aciu,Dievui pasitiki! Dėkui!!!!!!!!!
Norėjau,paklaust. Mano sūnaus l.prakaituoja kojos,ko tik nebandem……..viskas …s……pinigai i balą. Gal galite ką patarti? Ačiū.
Dekui.Jusu patarimai-fantastika!!!!=-O Linkiu kuo geriausios kloties!!!!!!:-) kad Jūsų puslapis gyvuotu ilgai!!!!!!! Sėkmės!!!!!!!!!
Anonymous, viskas gerai . Arbatos lapeliai ir neturi išsiskleisti, o spalva priklauso nuo arbatžolių rūšies, taip pat ir nuo cinamono kilmės šalies – man taip pat kiekvieną kartą gaunasi skirtinga spalva – vieną kartą daugiau įdedu cinamono, kitą kartą daugiau žaliosios arbatos lapelių.
Tad nepergyvenkite ir mėgaukitės šio puikaus kremo magija .
Laba diena! Norėjau paklausti,gal negerai ką darau? Pabandžiau Jūsų krema,lyg ir viską darau,kaip parašyta,bet Man gavosi-rusvas atspalvis ir arbatos lapeliai kokius idėjau,tokie ir liko! Ar ką netaip padariau?
Anonymous, labai ačiū už atsiliepimą ir gražius žodžius . Galiu tik pritarti, jog iki šiol tai mano vienas mėgstamiausių kremų – patogios konsistencijos, lengvai įsisavinamas ir teikiantis maksimalią naudą .
Nuostabus atradimas šis kremas. Poveikis nerealus. O jau kvapas koks mielas. Pirmą kartą cinamono dejau atsargiai vos vos. Bet manau drąsiai galima ir pagal receptą. Ačiū. Nebereiks pirkti prabangiausių bet abejotino veikimo kremų. Dekoju kad esate grazipati ir dosniai dalijates grozio patarimais.
Labai ačiū už atsakymus. Bandysiu ir pasidalinsiu rezultatais.
Gabriele, 3 proc. arba atskiestas vandenilio peroksidas tikrai nepakenks, o jei turite veido kuperozę, tai jis ir padės – pabalins uždegimines vietas. Vienintelis pastebėjimas – jei Jūsų veido oda labai sausa, kad jos dar labiau nesudirgintumėt, veidą valykite vandenilio peroksidą atskiedusi ne tik su vandeniu 1:1, bet ir su trupučiu (~0,5 šaukštelio) grietinėlės arba alyvuogių aliejaus.
Paimkite vatos skritulėlį ir šiuo mišinuku nuvalykite veidą (jei baiminatės dėl apgamėlių, tiesiog jų nelieskite). Vėliau veidą ir kaklą patepkite drėkinamuoju gydomuoju kremu. Be abejo, kiekvieno oda labai individuali ir jei matysite bet kokį šalutinį poveikį ar sudirgimą, vandenilio peroksido nebenaudokite, o imkitės kitų alternatyvių priemonių, pvz. http://www.grazipati.lt/574/.
Linkiu bandyti ir atrasti sau priimtiniausią ir efektyviausią grožio priemonę .
Labai ačiū už patarimus. Tik dar norėjau pasiteiraut, o kremas arba tirpalas su vandenilio peroksidu neturės jokios neigiamos įtakos apgamams ar odos vietoms, kur yra kuperozė?
Gabriele, net labai tiktų, tik pasitikrinkite, ar nesate alergiška cinamonui (galite tiesiog patrinti riešo vidinę pusę trupučiu malto cinamono ir sekti, ar neparaus).
Dar vienas patarimas: jei oda labai inkštiruota, prieš tepant šį kremą, nuvalykite veidą vandenilio peroksido tirpalu – aš taip naikinu savo paauglio sūnaus spuogelius: didesnius patepu 3 proc. vandenilio peroksidu (labai patogus naudoti – ausų krapštukas), vėliau veidą nuvalau 1:1 virinto vandens ir vandenilio peroksido mišiniu. Faktiškai kitą dieną nieko nelieka. Žinoma, išauga naujų, bet kova – veiksminga, patikrinta, tik laukiame, kol paaugliškas periodas su visais jo privalumais ir trūkumais praeis .
Sakykit, o šis kremukas tiktų paaugliškai, mišriai, į spuogelius ir inkštirus linkusiai odai?
Jau išbandžiau kremuką, naudoju kūnui, veidui ir plaukams. Kas labiausiai patiko, kad labai maloniai tepasi, nuramina odą ir be galo ją suminkštiną
Noriu pasitikslinti. Ar tikrai į 1 v.š. kokoso aliejaus reikia dėti žalios 1 v.š. arbatžolių? Ten bus vien žolių košė, ar ne?
Bite, tikrai taip.
Kai arbatžoles sumaišai su jau pratirpusiu kokoso aliejumi, ne tokia jau ir košė gaunasi :). O kaitinant šią masę, ji atrodo net pakankamai skysta, nes žaliosios arbatos lapeliai neišsisikleidžia, kaip galėtų atrodyti, o lieka pakankamai kieti, tad po visko labai lengvai nusikošia.
Būtų įdomu sužinoti apie gautą rezultatą 🙂
Dėkui už receptą, jau išsiviriau, belieka tik pratestuoti:)
Būtų įdomu sužinoti Jūsų potyrius. Pasidalinkite 🙂