RAUKŠLĖS – DRAUGAUTI AR ATSIKRATYTI ?

04211fe190d559aad8b1db405aa46bb6

RAUKŠLĖS – DRAUGAUTI AR ATSIKRATYTI ?

JAUNYSTĖ – TAI MOKĖJIMAS NEPASENTI

Galima būtų pasijuokti, kad naujos raukšlės atnaujina mūsų senąjį veidą. Tačiau kokios gražios, jaunos ir laimingos bebūtume, anksčiau ar vėliau savo veiduose pradedame įžvelgti sugriežtėjusias linijas ir raukšleles. Labiausia nerimauja tos, kurios savo išvaizdos pasikeitimus aptinka jauname amžiuje. Vyresnės moterys gi, įgavusios išminties bei gyvenimiškos patirties, nors taip pat netrykšta džiaugsmu žino, kaip su raukšlelėmis susidraugauti – juk tai neišvengiama.

Senėjimo procesą nulemia du svarbūs dalykai – paveldėti genai ir mus veikiantys išoriniai faktoriai. Genetiškai kiekviename iš mūsų yra užprogramuotas senėjimo procesas ir jo eiga, tad teks su tuo susitaikyti. O štai viską, kas mus veikia išoriškai, galime daugiau ar mažiau kontroliuoti pačios.

Šiandien yra begalė būdų pristabdyti laiko tėkmę. Apie brangius komercinius nekalbėsiu, bet apie kelis efektyvius, išbandytus, vertus pasitikėjimo pigius ir paprastus būdus, kurie garantuotai užkerta kelią ankstyvoms raukšlelėms bei lygina jau atsiradusias, pasidalinsiu su Jumis – esu ne tik pati išbandžiusi šiuos metodus, bet pažįstu nemažai moterų, juos praktikuojančių ir atrodančių daugiau nei nuostabiai.

Pirmiausia paminėsiu visiems jau žinomus nepopuliarius, nusibodusius, mus neigiamai veikiančius faktorius, kurių taip nenorime ar tingime atsikratyti, bet privalome bent pasistengti:

 • Nekokybiškas, riebus maistas.
 •  Žalingi įpročiai: rūkymas, alkoholio vartojimas.
 • Netinkamos dietos ir su tuo susijusi staigi svorio kaita.
 • Sveikata: įvairūs negalavimai, skausmai, dehidratacija, stresas, nemiga.
 • Nekokybiškos, pernelyg daug cheminių medžiagų turinčios arba tiesiog netinkamai pasirinktos kosmetinės priemonės.
 • Viena iš didžiausių kaltininkių, pagreitinančių senėjimo procesus – saulė.
 • Dar viena svarbi raukšlių susidarymą nulemiančių priežasčių – pernelyg išraiškingas veidas, kuris dažnai sąlygoja vadinamųjų mimikos raukšlių susidarymą. Ypač didelę įtaką turi neigiamos emocijos, kurių „dėka“ atsiranda pirmosios raukšlės – nerimas ir pyktis – suraukta kakta, kietai sučiauptos lūpos – uždeda tvirtą, mus nepuošiantį antspaudą veide.

               Tad ką daryti?

 • Sureguliuokite mitybą – valgykite kuo daugiau maisto produktų, kurių sudėtyje yra vitamino E: tai kviečių gemalai, saulėgrąžų, rapsų, kukurūzų, sojų aliejus, riešutai (migdolų, lazdynų, žemės, anakardžių), petražolės, mairūnai, chalva ir kt.; taip pat kuo daugiau vaisių ir daržovių.
 • Atsikratykite žalingų įpročių.
 • Būdami saulėje naudokite kosmetiką, akinius su UV spindulių filtrais, dėvėkite skrybėles bei drabužius, saugančius jūsų veidą ir kūną nuo kenksmingų saulės spindulių. Atsisakykite soliariumų ir kitų odos įdegį sukeliančių procedūrų.
 • Valdykite neigiamas emocijas – neraukykite kaktos, nemarkstykite akių, nesučiaupkite kietai lūpų. Skamba juokingai, bet tiesiog stebėkite pykčio užvaldytų žmonių veido išraišką ir prisiminkite ją, kai Jus pačias užpuls panaši emocija – pajusite, kad tikrai nenorite atrodyti panašiai, todėl po truputį išmoksite kontroliuoti savo veido išraišką – išvengsite nepatrauklių mimikos raukšlių arba jau esančios tikrai sumažės.
 • Visada nakčiai nusivalykite makiažą.
 • Išgerkite 2 litrus vandens per dieną.
 • Kuo daugiau laiko praleiskite gryname ore.
 • Kasdien atlikite bent vieną raukšles mažinantį, raumenų tonusą pakeliantį, kraujo, virškinimo apytaką gerinantį, energijos suteikiantį pratimą:

Bene seniausias (menantis tūkstantmečius) ir geriausiai visoms moterims žinomas veido raumenų treniravimo pratimas – Liūto veidas. Pratimu treniruojamos kelios raumenų grupės, tad mažėja raukšlių keliose vietose, ypač kaktos srityje. Tereikia giliai įkvėpti, o iškvepiant odą antakius kelti į viršų, išplėsti akis ir iškišti liežuvį, kiek galite.

   Лев

Kartokite jį ~ porą minučių kasdien.

Būtinai darykite „žvakės“ pratimą. Mūsų sveikatai didelę įtaką daro tinkama skydliaukės veikla. Atliekant šį pratimą į skydliaukę priplūsta daug šviežio kraujo, ji atgaivinama ir visas organizmas tampa sveikas. Jeigu reguliariai atliksite „žvakę“, ankstyvos senatvės požymiai dings, atgausite jaunatvišką energiją, išsilygins raukšlės, kūnas ilgai išliks lankstus; taip pat sureguliuojama tiek vyriškųjų, tiek moteriškųjų lytinių liaukų veikla. Ši padėtis šalina kraujo susikaupimą kojose ir apsaugo nuo venų išsiplėtimo, taip pat pagyvina nervų sistemą, gydo nuo nemigos bei depresijos.

 images05QC6G6N

Jei Jums fiziškai per sunku atlikti šį pratimą, keiskite jį kitu –

neck

kelias minutes sukite galvą ratu į vieną ir į kitą pusę. Iš pradžių tai darykite labai atsargiai ir neišsigąskite traškančio garso nuo susikaupusių druskų. Vėliau stenkitės kuo maksimaliau pasiekti smakru krūtinę, pečius, atmesti galvą link nugaros. Šiuo pratimu taip pat labai efektyviai išjudinama skydliaukės veikla, gerinama smegenų kraujotaka, mažinamas dvigubas smakras, o taip pat ir susikaupusios druskos. Po kiek laiko džiaugsitės ne tik dingusiais galvos skausmais, bet ir pagreitėjusia medžiagų apykaita.

Tibeto pratimai „įkalins“ Jus tame amžiuje, kuriame pradėjote juos daryti.

 five-tibetan-rites

Atlikite mūsų emocijų atspindžio – kaktos masažą.

 1_jpg

Nykščius prispauskite prie antakių pradžios, rodomaisiais pirštais, spausdamos kaktos raumenis, tempkite odą į viršų, atleiskite smilius, tada – smilkinių link. Pakaitomis šį masažą darykite 3 min.

Taip pat nepamirškite bent 1-2 min. treniruoti kaktos raumenų – įtempti ir atleisti kaktos raumenis (vadinamasis „ausų krutinimas“ – ačiū skaitytojai Irenai už priminimą :))

O taip pat turėkite po ranka puikiai raukšles lyginantį ir maitinantį aliejų:

0,5 stiklinės sezamo arba migdolų aliejaus

12 lašų pelargonijų eterinio aliejaus

12 lašų citrinos arba kardamono eterinio aliejaus

Sudrėkinkite veidą ir kaklą vandeniu, sukamaisiais judesiais įtrinkite mišinį, ypač aktyviai – raukšleles. Nepatingėkite tai atlikti ryte ir vakare. Jau po kelių dienų jos bus žymiai mažiau pastebimos. Šį aliejų laikykite tamsioje vietoje.

Vieną kartą per savaitę pasidarykite stangrinančią ananaso kaukę:

1 v. šaukštas ananaso minkštimo

1 kiaušinio baltymas

2 a. šaukšteliai kukurūzų krakmolo (galima ir bulvių)

Kasdien valykite veidą pelargonijų žiedų nuoviru (1 v. šaukštą gėlių žiedų užpilkite 0,5 litro verdančio vandens).

Taigi, jei namuose auginate pelargonijas, panaudokite šiuos gyvybingus žiedus savo grožiui, o žiemai tiks ir džiovinti!

Kartą į savaitę pasidarykite kaukę iš avokado minkštimo – tiesiog šaukšteliu išskobkite ir tepkite ant veido.

Bent kas antrą dieną pasidarykite veido ir kaklo masažą šaukštais (pvz. sėdint prie televizoriaus). Kursas – 2-4 savaitės.

Kiekvieną rytą ant tuščio skrandžio išgerkite alijošiaus sulčių ir vandens (1:1) gėrimo. Jis išvalo visus toksinus iš organizmo.

Paakių raukšlelėms:

Padarykite trumpą akių mankštelę – pavartykite akių obuolius į skirtingas puses ~ 1 min. 2-3 kartus per dieną.

7275129

Puikiai akims tinka krapų nuoviras – jis ne tik tonizuoja odą, pakelia vokus, bet ir suteikia akims natūralaus, jaunatviško blizgesio.

1 v. šaukštas šviežių krapų

0,5 stiklinės vandens

Užplikinkite krapus, atvėsinkite. Vatos skritulėlius pamirkykite ir dėkite kelioms minutėms ant akių. Likusį nuovirą saugokite šaldytuve.

Yra dar begalė įvairiausių pratimų, receptų, patarimų, kaip tausoti, saugoti ir jauninti organizmą – nedidelę dalį jų jau esu aprašiusi:

Vandens kaukė

Žolelių kaukių receptai

Receptai trumpai ir aiškiai

Želatinos kaukės

Alaus kaukės

Ateityje taip pat stengsiuosi informuoti Jus apie naudingiausius ir įdomiausius. Tiesiog kiekvienai reikia surasti savo patraukliausią, priimtiniausią bei duodanti geriausią efektą priemonių komplektą, kuriuo vadovausitės ateityje ir nuo kurio jausite begalinį pasitenkinimą – tai yra labai svarbu – būtina atrasti „SAVO“ būdus, nes jie formuos Jūsų asmenybę pilna to žodžio prasme.

Taip pat nereikia pamiršti, kad norint turėti jauną ir gražų veidą bei kūną, visas pasirinktas priemones reikėtų atlikti sistemingai ir reguliariai. Tada raukšlės gilėti ir didėti, o kūnas vysti neturės jokių šansų.

Mano pastebėjimai. Esu 46 metų amžiaus, 174 cm ūgio, 64 kg svorio jaunatviška ir visada pozityviai nusitekusi moteris. Manau atradusi savo jaunystės ir grožio, man patogų, priimtiną ir efektyvų priemonių komplektą, kuris lydi mane jau ~ 15 metų. Kaip jau esu minėjusi anksčiau, nemėgstu jokių štampų, rėmų ir taisyklių, tad turiu pasakyti, kad tikrai aklai nesilaikau visų anksčiau išvardintų rekomendacijų.

 Jokių dietų niekada nesilaikiau (mano devizas – valgyti tiek, kiek per dieną galėsi išdeginti kalorijų), mėsą, tame tarpe ir riebią, mėgstu, todėl ir valgau bent kelis kartus per savaitę.

 Kas liečia žalingus įpročius, rūkyti mečiau visai neseniai, o vyno savaitgaliais ar stipresnio gėrimo per šventes tikrai nesiruošiu atsisakyti.

 Niekada gyvenime nesistengiau išgerti 2 l vandens, to ir nedarau – mano manymu organizmas pats duoda žinoti, ko ir kada jam reikia – mieliau sugriaužiu obuolį.

 Saule nepiktnaudžiauju, bet ir fanatiškai nesiteplioju apsauginiais kremais, vos tik vasarą iškišu galvą į lauką.

 Kas be ko, savo grožiui ir jaunystei puoselėti renkuosi natūralias priemones ir liaudiškus receptus, bet ryte dažniausiai naudoju „parduotuvinį“ dieninį drėkinantį kremą todėl, kad žymiai gražiau pasidengia makiažas (naudoju mineralinę pudrą).

 Sergu itin retai, metus rūkyti išsivadavau nuo nemigos, o neigiamas emocijas, kaip skeptiškai į tai bežiūrėtumėte, stengiuosi valdyti ir su laiku tai puikiai išeina. Kaip sakė M.Tvenas: „Raukšlės teturi žymėti vietas, kur anksčiau būta šypsenų“.

 Gal ką sudomins ir mano pačios susikurtos „jaunystės ir pozityvios nuotaikos“ taisyklės.

 Tik atsikėlus – 1 stiklinė drungno vandens. Pagal sezoną vandenį keičiu beržų sula, alijošiaus ir vandens gėrimu, citrinos, medaus ir vandens gėrimu arba šaltojo sezono metu papildomai išgeriu 1 v. šaukštą linų sėmenų, kviečių gemalų aliejaus.

 Tibeto pratimai. Juos darysite tik 7-10 min., o naudą jusite visą dieną, o vėliau ir visą gyvenimą. (Be to, paskutinis pratimas – faktiškai Liūto pozos analogas, tad jo nebereikia daryti papildomai).

 Po rytinių vandens procedūrų – sodos dezodoranto panaudojimas ne tik pažastims, bet ir alkūnėms, keliams, kulnams, nagams. Tada kūno aptrynimas mėgstamu aliejumi ar kremu, nepamirštant nagų. Tas kelias minutes, kol įsigeria aliejus padarau kaktos masažą arba „ausų krutinimo“ pratimą.

 Kai tik atsiranda laisvo laiko – mėgaujuosi veido kaukėmis, kai jo nėra, stengiuosi savo grožiui „pajungti“ pjaustomo vaisiaus ar daržovės sultis – jau automatiškai nuo sulčių drėgnas rankas paplekšnoju veidą, tada įtrinu rankas. Kai yra galimybė, nuo vyro įsipilto alaus nugriebiu šaukštą alaus putų.

 Puikus momentas – po visų darbų atsipūsti prie TV. Tuomet patogu pasidaryti masažą šaukštais (dažniausiai darau savo sutrumpintą variantą) bei nuostabų galvos masažą, o per reklamą – galvos ir kaklo mankštą.

 Švarus veidas nakčiai – šventas reikalas. Ant vienos rankos pirštų (tegul bus ant dviejų) galiu suskaičiuoti, kiek kartų per visą savo gyvenimą eidama miegoti nenusivaliau makiažo.

 Karts nuo karto padarau “žvakę“. Tai savotiška meditacija, kam sunku, pratimą atlikite prie pat sienos, tada pasukus korpusą, kojas galima atremti į sieną ir tokioje pozoje ilsėtis kelias minutes.

 Ryte ir vakare vedžioju šunį, taip sukariu apie kelis kilometrus per dieną, o grynas oras – vienas geriausių odos skaistintojų. Tad linkiu įsigyti augintinį, kuris tikrai privers Jus iškelti koją iš namų.

Svarbiausia yra „pagauti ritmą“, susirasti mėgstamiausius savęs tobulinimo būdus, nepatingėti ieškoti, nepabijoti klysti ir tai, kas iš pradžių atrodo rutina, ateityje tampa vedliu į sveikesnį ir gražesnį gyvenimą.

Raukšlės ne tik bėgančio laiko, bet ir mūsų vidinių emocijų atspindys, tad būkite visada linksmos, gražios ir laimingos!

 

 

 

This entry was posted in Raukšlės - draugauti ar atsikratyti? and tagged . Bookmark the permalink.

6 Responses to RAUKŠLĖS – DRAUGAUTI AR ATSIKRATYTI ?

 1. grazipati says:

  Marija, nuoširdžiai dėkoju už tokius šiltus žodžius ir labai džiaugiuosi, jog savo atkaklumu įveikėte šią bjaurią ligą http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif.
  Kas liečia Tibeto pratimus, manęs dažnai vos ne su užuojauta paklausia: “negi juos darai ir savaitgaliais”, tarytum tai būtų kokia kančia. Aš net nebeįsivaizduoju savo ryto be šių puikių kūno tonusą, nuotaiką pakeliančių, visą raumenyną stiprinančių pratimų, jau nekalbant, kad ši mankšta turi ir gilesnę prasmę – garantuotai stabdo senėjimo procesą – dabar tą tikrai žinau http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif.
  Bet…, kaip jau esu rašiusi – visi pasirinkti fiziniai krūviai, kaip ir kosmetinės priemonės turi tikti ir patikti – nieko negalima daryti per prievartą ar jaučiant nors menkiausią negatyvą. Todėl kaip ir kitoms moterims, taip ir Jums galiu patarti: jei Tibeto mankšta “nelimpa” prie širdies, yra begalė alternatyvių pratimų, kuriuos išbandžius, tereikia išsirinkti pačių “patogiausių” ir priimtiniausių kompleksą (bent 5-7 pratimus) ir kuriuos atlikdama jausite dvasinį malonumą http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif.
  Linkiu kuo didžiausios sėkmės ieškojimuose http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

 2. Marija says:

  Man labai patiko sis jusu straipsnis, Jus tikra saunuole randat laiko viskam. Pries kaleta metu as taip pat dariau 5 Tibeto pratimus kiekviena diena, turejau gerus rezultatus as turiu omeny ,kad mano kunas buvo standus buvau lieknesne. Meciau daryti tuos pratimus kai turejau tulzies uzdegima issityrusi suzinajau,kad turiu du akmenukus tulzyje. Emiau dometis kokiu budu ju atsikratyti, skaiciau daug visokiu straipsniu, naudojau visas siulomas priemones tulzies akmenims isvaryti, pasiekiau savo tikslo po metu. Dabar reikia vel prisiverst save daryt tuos pratimus. Taip pat man patinka jusu visi siulomi namu darbo kuno prieziuros receptai Jus man pakelet upa, kad mes pacios galim pasiekti to kaip mes norime atrodyti. Sekmes Jums . Aciu.

 3. grazipati says:

  Irma, labai ačiū. Jei moterys žinotų ir nepatingėtų skirti sau bent keliolikos minučių per parą (naminių kaukių, aliejukų, tonikų it kt. puikių priemonių pasiruošimui, mankštai ar bent keliems pratimukams), tikrai būtų laimingesnės ir tikrų tikriausiai atrodytų jauniau http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif
  Tad būkime gražios pačios http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif

 4. Irma says:

  Perskaiciau visus Jusu straipsnius, esu suzaveta ziniomis. Esu bandziusi daugeli dalyku, bet dabar turesiu daug nauju patarimu,

  Aciu Jumshttp://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_rose.gif

 5. grazipati says:

  Ačiū, kad skaitote, Lina, tegu kiekviena puoselėja savo kūną joms pačioms priimtinomis priemonėmis. Sėkmės :).

 6. Lina says:

  Ačiū už naudingą ir įdomų straipsnį. Gerai, kad parašote ir savo įspūdžius. Aš taip pat negeriu tiek vandens, kiek čia visi trimituoja, kad reikia išgerti 2 l. Kažkada bandžiau, tai amžinai su ištinusiais paakiais vaikščiojau, todėl manu, kad tikrai organizmas duoda žinoti, ko ir kada jam reikia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_heart.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_rose.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_whistle3.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cry.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_mail.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_sad.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_unsure.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wink.gif