PĖDŲ IR NAGŲ GRYBELIO GYDYMAS

PĖDŲ IR NAGŲ GRYBELIO GYDYMAS

PĖDŲ IR NAGŲ GRYBELIO GYDYMAS

3 BŪDAI – 100 % GARANTIJA

Nesiplėsiu apie šios bjaurios ir sunkiai išgydomos ligos atsiradimo priežastis ir simptomus – kas susidūrėte, garantuotai perskaitėte gausybę literatūros, išbandėte begalę medicininių preparatų ir išleidote krūvas pinigų, o rezultatas nuvylė.

Todėl kaip visada į pagalbą pasitelkiame puikius liaudiškus, paprastus, pigius būdus, kurie padės išsaugoti sveikatą (žinia, grybeliui gydyti skirtos ar rekomenduotos medicininės priemonės turi itin daug šalutinių simptomų, kenkiančių žmogaus organizmui), sutaupys ne tik daug nervų, bet, be jokios abejonės, ir pinigų.

Priminsiu, kad geresnių ir greitesnių rezultatų pasieksite, jei nagų grybelį pradėsite gydyti iškart, kai tik pastebėsite pirmuosius ligos požymius, priešingu atveju infekcija gali išplisti ir ją įveikti bus tik sunkiau, o gydymo procesas užtruks ilgiau.

Taigi, efektyviausi grybelio gydymo būdai.

I BŪDAS

10 ml 70% acto esencija (dar vadinama ledine acto rūgštimi)

10 ml 5% jodo tirpalas

Actą ir jodą supilkite ir gerai suplakite patogiame naudoti stikliniame indelyje, geriausia tamsiame. Ausų krapštuką suvilgykite mišinyje ir labai kruopščiai aptepkite grybelio pažeistas vietas 2-3 kartus per parą.

Idealiausia būtų prieš tokio mišinio naudojimą „paruošti“ nagą: kiek įmanoma trumpiau apkirpti, o stambiagrūde dilde nušlifuoti visą jo paviršių. Dar patogesnis tokios priemonės naudojimas būtų ją perpylus į tuščią ir gerai išplautą nagų lako buteliuką ir tepant nagą teptuku.

Šio I-ojo būdo mišinys yra pakankamai agresyvus, todėl jei ruošiatės jį naudoti ir grybelio pažeistai odai (pėdoms, tarpupirščiams) gydyti:

– atskieskite virintu atvėsintu vandeniu santykiu 1:1, tada gerai įtrinkite problemines vietas, leiskite nudžiūti;

– arba sumaišykite su bet kokiu kremu (kojų, rankų, po skutimosi) santykiu 1:1 ir tepkite pažeistą odą – toks tepaliukas turės ilgesnį poveikį.

Teisybės dėlei reikėtų paminėti, jog šios priemonės naudojimas nudažo nagą nelabai patrauklia spalva, tad labiausiai tinka kojų nagų pažeidimams gydyti (kadangi prasidėjo šaltasis metų periodas, pats metas iki vasaros paruošti pėdutes atostogoms). Rankų nagų gydymui (be abejo, tinka ir kojų) pereisime prie kito, neteplaus, bet ne ką prastesnio būdo.

II BŪDAS

50 ml 3% vandenilio peroksido

2l šilto vandens

1 ar daugiau (priklausomai, kiek nagučių gydysite) guminis antpirštis

Pirmiausia kojas 20 min. pamirkome peroksido ir vandens vonelėje. Nusausiname (naudokite tik baltus arba nebenaudojamus rankšluosčius, nes peroksidas palieka baltas dėmes).

Jei visai neturite laiko ar tingite, vietoje kojų mirkymo naudokite vandenilio peroksido tirpalą: sumaišykite 3%vandenilio peroksidą lygiomis dalimis su vandeniu (1:1), supilkite į buteliuką su purkštuku ir gerai apipurkškite pėdas, tarpupirščius bei pirštus, užsidėkite baltas arba nebenaudojamas kojines (nes po sąlyčio su peroksidu atsiras dėmės; taip pat saugokitės, kad skysčio neužtikštų ant drabužių ar baldų) ir užsiimkite savais reikalais bent 20 min.

Vėliau vatos sluoksnį (ar kelis – priklausomai, kiek nagučių gydysite) išmirkome 3% vandenilio perokside, kruopščiai apvyniojame nagą ir piršto galą, užmauname guminį antpirštį ir paliekame nakčiai.

Šis būdas gerokai brangesnis (žinoma, sąlyginai, lyginant su šiuolaikinės medicinos siūlomais vaistais ar lazerinėmis procedūromis), bet puiki alternatyva I-ajam „tepliam“ būdui.

III BŪDAS

Deguto muilas (dar geriau, jei gausite rankų darbo deguto muilo su arbatmedžio aliejumi) ~140 g

~ 140 ml vandens

3 v. šaukštai joduotos druskos

3 v. šaukštai sodos

Muilą sutarkuokite burokine ar smulkesne tarka, užpilkite verdančiu vandeniu ir maišykite tol, kol muilas ištirps ir pasidarys vienalytė masė (galutiniame variante turi gautis grietinės konsistencijos, jei gavosi per tiršta, įpilkite dar vandens), į dar šiltą masę suberkite druską, maišykite kol ištirps. Kai masė atvės, supilkite sodą ir dar kartą gerai išsukite. Viską supilkite į patogų naudoti indą. Kiekvienai nakčiai šia pasta aptepkite problemines vietas, uždėkite polietileninį maišelį, ant viršaus kojines ar pirštines. Jei turite tik vieną probleminį nagutį, tiesiog aptepkite jį bei apriškite pirštą steriliu tvarsčiu.

Visų šių procedūrų kursas nuo 2 savaičių iki kelių mėnesių, priklausomai nuo kiekvieno žmogaus imuniteto, ligos užleistumo, eigos bei kantrybės apsisprendus ją išgyvendinti liaudiškomis priemonėmis (nors, kiek domėjausi, brangiausi medikamentai dažnai grybelio net ir neįveikia).

Dar keli patarimai, pagreitinsiantys grybelio gydymą:

 • sušlapinkite kojines (arba pirštines) acte (galima ir paprastame 9%), išdžiovinkite ir užsimaukite kiekvieną naktį – acto garai dar labiau suaktyvins naudojamos liaudiškos priemonės veiklą.
 • norėčiau paminėti ir šios nemalonios ligos priešus – arbatmedžio, raudonėlių, levandų, pušų eterinius aliejus, turinčius itin stiprią antiseptinę galią. Tad gijimo procesą pagreitintų ir nagelių patepimas šiais kvapniais gamtos produktais tarpuose tarp aukščiau aprašytų būdų naudojimo (pvz. dienos metu).
 • kadangi nagų grybelis linkęs atsinaujinti, vos tik pastebėjus pirmuosius simptomus, paraudimą ar niežėjimą, nedelsiant pasidarykite acto arba vandenilio peroksido ir kremo tepaliuką:

1 v. šaukštas bet kokio kremo

1 a. šaukštelis 9% acto arba 3% vandenilio peroksido

Abu ingredientus gerai sumaišykite ir įtrinkite problemines vietas. Procedūrą kartokite bent savaitę ryte ir vakare.

SVARBU: jei jau ant odos ir nagų atsirado grybelis, būtinai stiprinkite imunitetą, nepamirškite asmens higienos bei aplinkos dezinfekcijos priemonių!

Kokie efektyvūs bebūtų minėti būdai, vis dėlto nereikia tikėtis, kad nagų grybelį išnaikinsite pernakt… Kaip jau rašiau, tai ilgas ir nuoseklumo reikalaujantis procesas – gydymo metu pradeda augti naujas nagas, išstumdamas ir pašalindamas senąją, sergančią raginę plokštelę, o tai užtruks nuo kelių mėnesių iki pusės metų (žinoma, pėdų problemas išspręsite kur kas greičiau).

Tačiau už kantrybę Jums bus dosniai atsilyginta – turėsite galimybę stebėti naujo, švaraus, sveiko nago augimą bei neįtikėtiną džiaugsmą pagaliau atsikratyti net XXI amžiuje sunkiai įveikiamos ligos.

Būkite kantrūs ir sveiki!

This entry was posted in Pėdų ir nagų grybelio gydymas and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

14 Responses to PĖDŲ IR NAGŲ GRYBELIO GYDYMAS

 1. GRAŽI PATI says:

  Edita, paprasčiausias ir pigiausias būdas dezinfekuoti žirkles – jas tiesiog nupilti verdančiu vandeniu ar net keletą minučių pavirinti puode.
  Didelius paviršius dezinfekuoti sudėtingiau. Įsigykite pirktines tam skirtas priemones arba pasigaminkite natūralią: sumaišykite actą ir vandenį lygiomis dalimis, mišiniu išplaukite norimus paviršius,
  Tik visada įsitikinkite, kad tiek naminės, tiek pirktinės dezinfekcinės priemonės nepažeis valomų paviršių.
  Patarimas: kol gydotės pėdų ar nagų grybelį nešioti kojinaites ar šlepetes, kurios žymiai paprasčiau prižiūrimos ir dezinfekuojamos.
  Linkiu sėkmės http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

 2. Edita says:

  Sveiki, gal patartumėt, kaip dezinfekuoti žirkles, vonia, kriauklę, patalpų grindis? Ačiū

 3. GRAŽI PATI says:

  Edita, aš pati, kaip vilnietė, degutinį muilą perku Vilkpėdės parduotuvių bazėje (Vilkpėdės g. 8, Vilnius). Nebepamenu parduotuvės pavadinimo, bet manau, kad kiekvienoje kosmetikos pardutuvėje (o jų ten bent kelios) garantuotai šio produkto yra. Yra kelios rūšys tokio rusiško muilo pavadinimu “Дегтярное мыло” ir, manau, jokio skirtumo, kurį pasirinksite.

  Taip pat galima degutinio muilo atsisiųsti internetu, tiesiog Google paieškos sistemoje įveskite: “degutinis (deguto) muilas kur pirkti” ir gausite begale pasiūlymų, pvz. pirkti efarmoje, švaros prekėse ir kt.

  Linkiu sėkmės http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

 4. Edita says:

  Sveiki, gal žinote, kur gauti deguto muilo?

 5. Mikas says:

  aciu labai uz patarimus.reikes pasinaudoti ir tada toliau ziuresiu ka daryti.aciuhttp://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gifhttp://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif

 6. GRAŽI PATI says:

  Mikai, pirmiausia atlikite odos jautrumo testą deguto muilui bei sodai – gal esate šiems produktams alergiškas.
  Pamuiluokite vienos rankos vidinę riešo pusę deguto muilu, kitos rankos – odos lopinėlį sudrėkinkite vandeniu ir patrinkite soda – stebėkite reakciją mažiausiai valandą.
  Jei neatsirado odos paraudimo ar bėrimo, reiškia viskas gerai. Tada teks apsišarvuoti kantrybe, pakentėti bei tęsti procedūrą kaip ir nurodyta straipsnyje – KASDIEN mažiausia 2 savaites. Patarimas: po procedūros švariai nuplovus pastą, patepkite kojas kremu (jei neturite jokio drėkinančio ar maitinančio, galima ir “po skutimosi”) – jis suminkštins odą, todėl niežulys turėtų nebevarginti http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif.
  Jei visgi jaučiate itin didelį diskomfortą, rinkitės kitą liaudišką būdą – visi trys realiai gydo ir padeda, o ir nekainuoja itin daug http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_whistle3.gifhttp://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif.
  Linkiu kuo geriausios sėkmės ir sveikatos http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

 7. Mikas says:

  Pasiruosiau tepala nuo grybelio pagal trecia buda.parasyta,kad proceduru kursas nuo 2 savaiciu iki keliu menesiu.tai dabar kiekviena diena ir daryti ta procedura ar reikia daryti pertrauka?man po triju kartu pradejo niezteti koju oda.

 8. GRAŽI PATI says:

  Virga, ačiū už pastabą http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif.

  Straipsnyje yra nurodyta, jog svarbu nepamiršti asmens higienos bei pasirūpinti aplinkos dezinfekcijos priemonėmis, t.y. reikia dezinfekuoti ne tik batus, bet ir kojines, pėdkelnes. Jei nežinote kaip, štai patarimas:

  -iš pradžių batus gerai išdžiovinkite vėjuotoje arba saulėtoje vietoje;

  -pasidarykite tirpalą iš 70% acto esencijos ir vandens (santykiu 1:1), sudrėkinkite vatos gniužulėlį ir gerai ištepkite bato vidų (nepamirškite vienkartinių pirštinių) arba supilkite tirpalą į buteliuką su purkštuku ir išpurkškite bato vidų. Vėliau batus įdėkite į polietileno maišelį, užriškite maišelį ir palikite dviem – trims paroms, po to išdžiovinkite ir išvėdinkite. Šitaip apdoroti batus reikia per visą gydymosi laikotarpį vieną kartą per mėnesį.

  -baltas medvilnines kojines, pėdkelnes galima išskalbti 90 laipsnių temperatūroje, visas kitas – geriausia išmesti arba bandyti pamirkyti tokiame pačiame acto esencijos ir vandens tirpale, vėliau išskalbti ir išdžiovinti.

  Linkiu sėkmės http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

 9. Virga says:

  O nuo avalynės vėl užsikrėsit iš naujo! http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_whistle3.gif

 10. GRAŽI PATI says:

  Dariau, džiaugiuosi už Jus http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif.
  Kaip ir rašiau, pasitelkus puikius liaudiškus, paprastus, pigius būdus, didelė tikimybė ne tik išsaugoti sveikatą, bet ir išsivaduoti nuo nemalonios ligos visam laikui http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_whistle3.gif http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif.

 11. Darius says:

  Geri receptai, esu prasikankines daug metu ir išleides nerealiai pinigu padejo tik senoviniai receptai konkrečiai bandžiau su actu ir jodu jau keli metai neturiu problemu.

 12. grazipati says:

  Anonymous, tai nustatyti gali tik gydytojas, kuris apžiūri, įvertina, esant reikalui paima odos mėginį.
  Bet kokiu atveju, tradicinė medicina teigia, jog tiek nagų grybelis, tiek psoriazė yra sunkiai išgydomos ligos, todėl šiame straipsnyje aprašomi alternatyvūs liaudiški gydymai, kurie nekenkiant sveikatai gali būti 100 proc. efektyvūs.
  Nuoširdžiai siūlau nenuleisti rankų, turėti kantrybės ir išbandyti aukščiau aprašytus metodus – blogiau tikrai nebus, o tikimybė, kad pasveiksite – labai labai didelė http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif. Jūsų atveju, tikriausiai efektyviausias būtų III gydymo būdas su deguto muilu, kuris yra itin veiksmas ir psoriazės gydymui
  http://www.grazipati.lt/deguto-muilas/
  Linkiu kuo geriausios sėkmės bei sveikatos http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif.

 13. Anonymous says:

  Jeigu yra nagu psoriaze.atsokes didysis nagas.kaip suprasti grybelis ar ne.

 14. Anonymous says:

  http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gifhttp://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gifhttp://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gifhttp://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif

Leave a Reply

Your email address will not be published.

http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_heart.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_rose.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_whistle3.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cry.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_mail.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_sad.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_unsure.gif 
http://www.grazipati.lt/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wink.gif